Jump to content
IGNORED

Jovo Kapicic


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    123

  • kim_philby

    113

  • yolo

    54

  • Pontijak

    45

Ne slažem se sa Jovom po mnogim stvarima, kao što znate, ali izgleda da nam se mišljenja o pozorištu delimično poklapaju :fantom:
Kapičić se podsjetio vremena kada je bacio dimnu bombu tokom trajanja Nušićeve predstave u Zetskom domu “jer je vrijeđala Crnogorce”."To nije bilo vazano za KP, to je bilo više vezano za ove naše zelenaše. Mi smo bili svi mladi, davao se jedan komad, ja mislim da je to Nušićev komad bio ''Čovjek sa jednom nogom'', ne znam tačno, nijesam toliko verziran u to... To je bilo ismijavanje Crnogoraca. Raspravljalo se ko će to da uradi, ja sam bio mladić...''Oli ti Jovo to?'' - ''Oću, kako neću''... I mi kupimo karte, dođemo u puno pozorište...E onda ja uzmem bombu, jedno čudovište, ne možeš da držiš u ruku. Prvi čin je završen, pa se napravi pauza, pa se izađe...Za to vrijeme i ja zapalim cigar i bombu nosim. Vratim se i umiješam se među mladiće koji su stojali na galeriji...Ja uzmem onu cigaru, pritisnem fitilj - vješto sam radio i nijesam pokrenuo tijelo da mene ne otkriju, nego rukom prebacim preko glave i ono padne dolje na scenu - kad je pala eksplodirala je stvarno kao prava bomba...Pobjegli glumci, nastade komešanje... panika. Onda je došla policija da kontroliše Marka, Janka... Našla je par ljudi koji nijesu ni krivi ni dužni a koji su bili iz porodica ovih zelenaša.
Jedinstvo suprotnosti u glavudzi mladoga Jove - oli sam zelenas oli kominista. :wacko:
Kapičić je kazao da je saradnja bila “nikakva” te da je Ristić bio veliki čovjek ali namćor."Ja sam mladić bio, došao iz šume, poslali su mene jer sam bio ugledan i imao najbolje cijene kao hrabar, častan i pošten, sve je to bilo dobro - ali mladić, dvaes' i nešto godina.Ristić nije bio ovako fizički baš nekako da imponuje ljudima, ali je pametan, obrazovan čovjek, gospodin, književnik, ali je imao neke loše navike.Jednom mi je rekao ,,Ajde, Jovo, idi s mojom ženom da kupujete nešto...' ''Đe, što da idem ja, što ću ja da kupujem?'' ''Pa da središ neke stvari.' ...On je od mene htio da napravi neku vrstu posluge. Ja sam bio mlad a on je mislio da ima pravo. Rekao sam mu ''Slušaj ti, ja neću da slušam više što mi ti govoriš imam ja zadatke svoje, koje mene daje Vlada... odnosno naše Ministarstvo spoljnih poslova.''A moraš ti, ja sam ovde gazda, ja sam ambasador...' Dobro. Ja, rekoh, odustajem od ove saradnje...''E kad odustaješ ja idem pravo za Beograd.'' I na kraju, pitam ja tebe kako ćeš ti sa Malroom da razgovaraš o čemu? Došao si juče iz šume i oćeš sa njim da razgovaraš...
naravno, Ristic skapirao kakvu su mu cepanicu poslali, pa na nju okachio ceger. Da vidimo sta ovaj decak iz sume radi po sopstvenom priznanju kad mu drugovi ukazu poverenje zbog starih zasluga:
Kapičić je bio i ambasador u Mađarskoj a to vrijeme je poznato po brojnim aferama sa tamošnjim ljepoticama. Ja ne mogu da budem ambasador koji pravi đecu po Mađarskoj"Da sam mlađi odmah bi se vratio gore... Ne postoji finiji ženski svijet od tih Mađarica. Ja sam mogao tu da vladam kako hoću, ali pošto smo mi bili u vrijeme Informbiroa, onda sam ja, da me ne bi prijavili Titu, telefonom zakazivao sastanke.Jednog dana mi je je jedna od tih djevojaka preko prijatelja poslala poruku da je u drugom stanju... Oženjen sam ja, jadan, bio prije toga... a znaš li što znači da ambasador pravi đecu u drugu zemlju...E rekoh ja sam zaglavio sada, a i inače sam ja zaglavio zbog žena, poslije ću vam reć kako sam pao dolje... I nađem se ja s njom, rekoh: nemoj to da radiš, te gluposti, evo ti pare da pođeš kod doktora, a ona kaže da hoće da rodi. Oćeš? Dobro. Rodi ti dijete, a ja ću da idem u Jugoslaviju.Ja ne mogu da budem ambasador koji pravi đecu po Mađarskoj. Ipak, jednog dana nju je zvala njihova policija i kažu joj: slušaj, ako još jednom pomeneš toga ambasadora, nećeš izlazit iz zatvora.Poslije toga, dođe Tito u Mađarsku i priređen je veliki ručak sa mađarskom elitom. Na kraju ručka Tito pita: kakav je naš ambasador ovamo? Kažu mu: to je silan čovjek, pametan... Jedino te ženske malo više... ali, neka, nije to strašno... A Tito veli: pušti ga on to radi i u Jugoslaviju..."
Ocekivano, bilmez uopste ni danas ne kapira kako mu je madjarska sluzba poslala lepotice i posle to utrljavala Titu. Ovo sa decom je neprevazidjen poduhvat.Isuvise je bio nesposoban da bi posao stopama Veljka Micunovica u SAD. Drug Veljko jednog dana otisao na pecanje, a CIA usla u sifrantski kod i citala mesec dana prepiske svih nasih ambasadora sa centralom. Edited by Yoda
Link to comment

^^ Bolje priznaj da ne razumeš 1 veličinu, nego što mutiš vodu nekakvim ozbiljnim pričama.Još si i Veljka ocrnio...Kahva mi se ladi :fantom:

Edited by buffalo bill
Link to comment
^^ Bolje priznaj da ne razumeš 1 veličinu, nego što mutiš vodu nekakvim ozbiljnim pričama.Još si i Veljka ocrnio...Kahva mi se ladi :fantom:
Jova Boje Meda u akciji:http://www.youtube.com/watch?v=ex32qlF6Ss0Tvoje usne na meniTvoje ruke na meniI guram noz medju zubeI menjam oblik kao vidraNosim sablju oko bedraSkupljam znoj sa celaNa tvoje usne boje mesaSpusticu kap svoje vode, vodeAj, aj, aj, aj, aj, ajAj, aj, aj, aj, aj, aj :fantom:
Link to comment
Ono za zelenaše i komuniste - Jovo je to amalgamirao, kao i mnogi drugi sa svojim etnodilemama.
Pre par meseci sam pricao sa jednim sadasnjim sledbenikom Ranka Krivokapica, u vreme Tita solicno pozicioniranog u strukturama republike pa tzv. federacije koji kaze kako su se drugovi ipak ogresili pomalo o Sekulu Drljevica.Mislim, ovo je ekstreman primer, ali posto se Jovo sve vise vraca mladalackim nacionalideoloskim korijenima, mozda i njemu tako nesto padne na pamet.
Link to comment
Pa jeste, no kad je fotelja u ministarstvu pravde postala tesna, otišao je u privatnike, što je bilo još 1919.
Bio je dakle bjelaš čitavih godinu dana. A onda postao najveći zelenaš ikada. Kao neko ko pređe iz Zvezde u Partizan :lol:
Link to comment

Sizvinjavam ali Cetnici su ceo rat u CG vodili u ime srpstva a Partizane prikazivali, djuture sa Lovcenskom Brigadom (Drljevic crew) kao neprijatelje srpstva. Ne znam kako im je to uspevalo jer su se sa LB cesto nalazili na istim zadacima, isti italijanski komandant, kasnije Svabo Nojbaher im je komandovao... Cetnici, SDK, LB, Nemci, Italijani... svi protiv partizana.

Link to comment
Bio je dakle bjelaš čitavih godinu dana. A onda postao najveći zelenaš ikada. Kao neko ko pređe iz Zvezde u Partizan :lol:
to ovde nije nista cudno.barsa-real opet barsa a ako se isplati real. iihh!bilo je narodnih heroja koji su poceli kao cetnici i onda se prebacili u partizane.pa clanova podgoricke skupstine koji imaju ulice danas diljem crne gore..evo ovaj mp40 pojma nema o tome, o 13. julu i kako se organizovao taj narodni ustanak, o zelenasima i bjelasima, o komunistima crne gore, o okupaciji cetinja 41. i ko je to podrzao i danas podrzava, o vladavini kralja nikole.. mnogo toga ima sto ne zna ali je zato glasan.@yodatako su pretukli zivka nikolica na cetinju jer sprdao sa crnogorcima a sad isti ljudi ga proglasavaju crnogorskim felinijemili kad j. brkovic napise knjigu Anatomija morala jednog staljiniste gde pljuje po djilasu milovanu a posle 15-ak godina mu izlazi feljton u rubrici koju uredjuje njegov sin gde fali milovana kao neko bozanstvosve je moguce u crnoj gori.danas si ovo, sutra ono i vozi dalje Edited by bradilko
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...