Jump to content
IGNORED

Jovo Kapicic


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    123

  • kim_philby

    113

  • yolo

    54

  • Pontijak

    45

30817.jpgJel to onaj Tičer? - Jovo Kapičić
Što se tiče toga da cela Jugoslavija treba da sudi ovom instrumentu komesarske religije i to se polako ostvaruje:
Jovo Kapičić otkrio povampirene četničke snage u Crnoj Gori i SrbijiPODGORICA - Nekadašnji šef Udbe Jovo Kapčić, povodom krivične prijave koju je protiv njega najavila podgoričanka Ira Mandić u slučaju njegovog preseljenja u Crnu Goru, kaže da je riječ o djelu kampanje koju protiv njega vode "povampirene četničke snage iz Crne Gore i Srbije" i da je spreman da ide na sud. Mandićeva je najavila da će podnijeti tužbu protiv Kapičića zbog ubistva njenog oca i još petoro ljudi 1947. godine. Ona tvrdi da je u Srbiji prije više od godinu dana podnijela krivičnu prijavu protiv bivšeg ministra policije i šefa tajne policije, ali da prijava nije procesuirana. "Kapičić je lično, kao tadašnji ministar unutrašnjih poslova, naredio da se ubije šest ljudi na vrhu Vratlo, na planini Sinjajevini u februaru 1947. godine, a jedan od ubijenih je bio moj otac, predratni sudija Vojnog suda Kraljevine Jugoslavije Miljan Mandić. On je za vrijeme rata bio komandant kolašinske brigade Jugoslovenske vojske u otadžbini", kaže Mandićeva, pozivajući se na knjigu "Goli otoci" u kojoj je Kapičić priznao da je lično bio na Sinjajevini u vrijeme kada se dogodio taj zločin. "Spreman sam za sud, jer istina je na mojoj strani", kazao je Kapićić. On je dodao da je operaciju na Sinjajevini vodila vojska, dok je on bio ministar unutrašnjih poslova, koji o tome nije mogao odlučivati. Kapičić je naveo da se "Mandićeva grupa oglušila o poziv da se preda, već su reagovali tako što su ubili pet vojnika". :fantom: On u izjavi podgoričkim "Dnevnim novinama" tvrdi da se lično zalagao da svi oni koji se predaju budu pomilovani, "jer sam se borio za slobodu svog naroda, a ne da ubijam". "Međutim, šta uraditi s odmetnicima koji ubijaju vojnike, a i u ratu su činili zločine", zapitao je Kapičić. :fantom: On smatra da se protiv njega vodi kapmanja koja je pokrenuta davno i da ta kampanja neće dati rezultate, jer je, kako je kazao, spreman da se bori. cool.gif
Link to comment

Jovo Kapičić, nažalost, mudro zbori...:cry:

- Srbija umire na nogama. Ima tri teške bolesti, prva bolest jeste raspad društva, druga bolest je raspad sistema, a treća bolest je nesuvislost ljudi, bezvrednost ljudi kojima je poverena ta zemlja.
Link to comment
jova-kapicic-10012012-02.jpgMuti nešto matori, izjave mu se pomalo potiru...:)
Kapičić: Ne brine me tužbaJovo Kapičić posle svega kaže da se ne neće trajno seliti u Crnu Goru :naughty: , i tvrdi: Tužbe za ratni zločin protiv mene deo su zavereGENERAL Jovo Kapičić, posleratni šef Udbe, smatra najavu Mire Mandić - da će protiv njega podići krivičnu prijavu za ratni zločin u Crnoj Gori - samo delom zavere istih ljudi koji su inspirisali i nedavni ulični napad na njega u Beogradu. Prema njegovom mišljenju, reč je o srpskim nacionalistima koji žele da rehabilituju i Dražu Mihailovića i zatvorenike s Golog otoka.- Policiji sam rekao da ne moraju da traže napadača jer mi udarac nije zadao taj ulični ološ već organizacija kojoj smeta što ponavljam da je Draža Mihailović zločinac i sluga okupatora i da su na Golom otoku bili zatvoreni kontrarevolucionari kojima je tamo i bilo mesto - kaže Kapičić, koji i dalje provodi vreme u kafiću u centru Beograda.On objašnjava da još oseća posledice napada i da će otići u Crnu Goru čim ih zaleči. Međutim, to ne znači i njegovo konačno preseljenje iz Srbije :thumbup: , iako ga je ranije najavljivao, i ta odluka, kako kaže, nije posledica najave tužbe za ratni zločin u Crnoj Gori.- Najave takvih optužbi me ne brinu jer je reč o čistim izmišljotinama. Neka baba se setila navodnog zločina iz 1947. s kojim ja nemam nikakve veze. :fantom: Tad sam bio ministar unutrašnjih poslova, a borbu s bandom vodila je vojska i poslala ih je tamo gde treba :smoris: . Pa ti banditi su ubili petoricu vojnika, šta je vojska trebalo da im radi, da ih mazi... :wicked: Sve je ovo smišljeno da bi se opravdao napad na mene u Beogradu.Međutim, Mara Mandić tvrdi da je Jovo Kapičić direktno odgovoran za smrt njenog oca Miljana, komandanta kolašinske brigade Jugoslovenske vojske u otadžibini, i još petorice ljudi.- Kapičić je lično kao ministar unutrašnjih poslova naredio da se ubije šestoro ljudi na vrhu Vratlo, na planini Sinjajevini, u februaru 1947. godine, a jedan od ubijenih bio je moj otac - kaže Mandićeva.Ona citira i Kapičićevu knjigu "Goli otoci", gde on piše o tome da je lično otišao na Vratlo posle dobijene informacije da je Mandićeva grupa tamo ubila petoro pripadnika NKOJ-a. Pošto je 11 "odmetnika", među kojima je bilo i žena, odbilo da se preda, Kapičić je naredio da se pomoću 300 kilograma eksploziva digne u vazduh celo brdo, stoji u knjizi.
Međutim, ni porodice 16,000 zatočenika sa Golog Otoka se ne predaju:
OŠTEĆENI: NEMA ZABORAVA OGORČENI Dragan Komadinić kaže da je teško proceniti koliko je u Crnoj Gori uopšte ostalo živih sužanja s Golog otoka koji bi mogli da podnesu tužbu protiv Kapičića.- Bilo kako bilo, zločin mu ne mogu oprostiti porodice 55.000 hapšenih i zatvaranih i 8.000 ubijenih. Ne može zlo u kome je on imao udela zaboraviti Crna Gora koja je masovno stanovala na Golom otoku - kaže Komadinić.
Pardon, 55,000 zatočenih i 8,000 ubijenih, oprostite što umanjujem brojke :twak:
Link to comment
Jovo Kapičić, nažalost, mudro zbori...:cry:
- Srbija umire na nogama. Ima tri teške bolesti, prva bolest jeste raspad društva, druga bolest je raspad sistema, a treća bolest je nesuvislost ljudi, bezvrednost ljudi kojima je poverena ta zemlja.
Nema frkis, steta je manja jer mozes da ih smenis s vremena na vreme. Nisu ovo zlatna Jovova vremena gde molis boga da ne zasedne neko bezvredan jer si s njim najebao par decenija u cugu.Bitnija stvar od te, Jovo samo pokazuje da je pokorna dusa koja u sudaru sa (kakvom - takvom) slobodom u njoj vidi samo - nered.
Link to comment

Imaš ti tu prava kada kažeš ali moraš, ako misliš biti objektivan, reći da si možda, neosnovano, optimista kada u haosu, javašluku i gluposti današnjice vidiš - slobodu.Treba biti civilizirano slobodan.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...