Jump to content

Jovo Kapicic


Аврам Гојић

Recommended Posts

Можеш да оснујеш странку, неће те због тога ухапсити.
ni ne moraju.
Можеш да причаш вицеве о Мирку Цветковићу, нећеш у падињак.
tacno. tamo je sve vec puno.
Можеш да напишеш да Тадић јебе малу децу, нећеш на голи оток.
ne jebe. ima lupus :P Edited by kim_philby
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    123

  • kim_philby

    113

  • yolo

    54

  • Pontijak

    45

ni ne moraju.tacno. tamo je sve vec puno.ne jebe. ima lupus :P
Џаба провоцираш, видео сам ти профил на фејсу, г+. Знам да си добрицаwub.gif
Link to comment
...edit: za anomandera - Srbiji je dodata Vojvodina cela umesto Makedonije, kao i Metohija koja je bila u sastavu Crne Gore do tada, i još neki delovi na granici sa Bugarskom. Pa to je najbolji trejd ikada, jedino se Vojvođanima danas verovatno pušta suza od pomisli na to :wub: Pride, nisu se oni bunili za pokrajine, ionako se sav novac slivao u Beograd, a pokrajine su im omogućavale da imaju više glasova naspram ostalih republika i uz Crnu Goru - da ih niko nikad ne može preglasati. Čista matematika.
Ovo je jednostavno netacno. Sve do 1989/90, Beograd kao republicki centar nije imao nikakvih ingerencija nad pokrajinskim poslanicima. Glasali su kako su hteli & dogovorili sa kim vec. Milosevic je tu praksu prekinuo, a SBBKBB da je 14. kongres zavrsio sa radom a (kon)federacija ostala ziva da funkcionise, to ne mozemo znati.
Link to comment
gde je taj covek?
Grohotom se smeje i srdačno te pozdravlja, jednim okom neprestano motri na forum. A na ovom forumu ima i nekih starih slika koje je on postavi na fejsbuk.
Link to comment
edit: za anomandera - Srbiji je dodata Vojvodina cela umesto Makedonije, kao i Metohija koja je bila u sastavu Crne Gore do tada, i još neki delovi na granici sa Bugarskom. Pa to je najbolji trejd ikada, jedino se Vojvođanima danas verovatno pušta suza od pomisli na to :wub: Pride, nisu se oni bunili za pokrajine, ionako se sav novac slivao u Beograd, a pokrajine su im omogućavale da imaju više glasova naspram ostalih republika i uz Crnu Goru - da ih niko nikad ne može preglasati. Čista matematika.
+1 sve osim ovog preglasavanja. Do pojave Slobodana nije bilo preglasavanja, sve odluke su donošene konsenzusom. Kao nekada u EEZ. Još nešto, Kosovo je imalo status više od autonomije, manje o države. Šta bi Srbi danas dali da im se vrati titovo rešenje. Nisam titoist, filipenko preteruje, ali neke istine su nepobitne.
Link to comment
Suviše čitate zakone, ustave, formalna pravila, umesto da se bavite suštinom. Srbija je zemlja u kojoj je sva moć bila koncentrisana u rukama monarha i oko toga se vodilo mnoštvo krvavih obračuna. Od 1804. naovamo samo je jedan srpski monarh umro od starosti na svojoj dužnosti, a to je bio kralj Petar, Tito da mu dušu prosti. Sva ta priča o parlamentarnoj demokratiji i napretku je bukvalno, ali bukvalno njegov "lični dar" Srbiji, jer je njegovo shvatanje od Srbije napravilo tu "idealnu demokratiju kakvoj se teži" i to je, logično, trajalo dok je on bio živ. Što opet govori o toj demokratiji, kao i o raspodeli moći u društvu. Govorimo o demokratiji koja je veći deo funkcionisanja provela tako da pola poslanika postavlja monarh, a pola bira narod, pa kraljevska dvorska stranka sa 2% glasova u narodu i 50% poslanika koje postavlja kralj upravlja zemljom. Sve što je ovde bilo od normalne demokratije, lični je dar Petra I. Sve ostalo je bila smejurija i zamazivanje očiju.
Čekaj druže, a Sretenjski ustav, a Timočka buna, a onaj ustav iz 1888/1903? Sve je to nama darivao blaženopočivši Kralj Petar I, Bog da mu dušu prosti; ili je to ipak rezultat institucionalne i vaninstitucionalne borbe građana, bez da ukidaju državu?
Hvala Tribunu što nas je podsetio na tu izdaju Srba i srpstva i prodaju Krajine 50+ godina pre Miloševića.
U jbt, koji si ti Knindža, za takvima je kap'tan Dragan plakao 1991. godine.
gospode, kakav demokratski legitimitet ima ova i ovakva srbija? to sto je ratovala sa svim komsijama i izvrsila makar dva genocida? to sto je provodila aparthejd na kosovu deset godina? to sto politicari koji su u tome na ovaj ili onaj nacin participirali i dalje sede u vlasti ili su politicke ikone iste?
Ne menjaj teze, nisi ni najmanje glup koliko se ponekad praviš.Legitimitet druže, onaj potvrđen na izborima na kojima je slobodnom voljom izašlo 60ak procenata građana i glasalo za svoje predstavnike. To da li su neki od njih odgovorni za zločine koje im stavljaš na teret, to je potpuno druga stvar koja sa mojom tvrdnjom veze nema.E taj legitimitet SFRJ nikada imala nije, na moju žalost, ali tako je.
druga jugoslavija nastaje u AVNOJ-u iznova i na potpuno drugim osnovama. mi smo se tih osnova odrekli jos 1989. godine.
Prinudom druže, na poluprinudnom referendumu koji je imao da potvrdi odluke tog tvoga AVNOJa, u uslovima u kojima nije moglo biti ni govora o slobodnom izražavanju volje građana. Druga Jugoslavija je isto što i prva Jugoslavija, jer je taj AVNOJ proglašen privremenom vladom 1944. godine, a promena društvenog uređenja ne menja ništa u pogledu očuvanja pravnog subjektiviteta na međunarodnom planu. Nema takva država legitimitet da sudi za zločine, kad je i sama nastala prinudom.
Link to comment
opet cu ti ponoviti da ne znam o kakvoj politickoj kulturi pricas u zemlji u kojoj su programi iseljavanja stanovnistva (albanci), kolonijalna politika (kosovo, makedonija, crna gora
auh covece! sada mi je jasno zasto Beograd nazivaju cesto metropolom, meni to uvek bilo smesno jer sam verovao da Srbija nije nikada imala kolonije kad ono: imala je kolonijalnu politiku prema Kosovu, Makedoniji, Crnoj Gori i sve to prerusena u kraljevinu Jugoslaviju! dobroooo... za Makedoniju i Crnu Goru je jasno ali konacno evo i neoborivog argumenta da je i Kosovo zasluzilo status nezavisne drzave jer se ipak oslobodilo od ugnjetavacke i kolonijalne politike Srbije koja se dva puta prerusavala u Jugoslaviju, jedanput kao kraljevina a drugi put kao socijalisticka fereracija.
Link to comment
I tako 50 strana. A o starcu Jovi niko da pisne. Ne ide.
pa to je samo pokazna vezba uspesnog spina. starac Jova je dao porsku pokretu Preokret. i tako imamo spin jednog politickog pristalice jedne politicke partije na koji se vodjeni neodoljivim porivom prikaci mladi komunista sa iPad-om i komunisticki filosof i diskusija traje. bitno je da se starac Jova i njegova ne/dela sto manje pominju
Link to comment
auh covece! sada mi je jasno zasto Beograd nazivaju cesto metropolom, meni to uvek bilo smesno jer sam verovao da Srbija nije nikada imala kolonije kad ono: imala je kolonijalnu politiku prema Kosovu, Makedoniji, Crnoj Gori i sve to prerusena u kraljevinu Jugoslaviju! dobroooo... za Makedoniju i Crnu Goru je jasno ali konacno evo i neoborivog argumenta da je i Kosovo zasluzilo status nezavisne drzave jer se ipak oslobodilo od ugnjetavacke i kolonijalne politike Srbije koja se dva puta prerusavala u Jugoslaviju, jedanput kao kraljevina a drugi put kao socijalisticka fereracija.
samo je prva jugoslavija to bila, sta da ti kazem.
Dimitrije Tucović ocenjuje da je srpska buržoazija proklamujući osvajačku politiku prema Albaniji "prvi put sa lica srpskog naroda skinula veo jedne poštene nacije koja se bori za svoje oslobođenje". On podseća da je Srbija htela izlazak na more i jednu svoju koloniju, ali je ostala bez izlaska na more a od zamišljene kolonije stvorila je krvnoga neprijatelja. Tucović zaključuje da je "bezgranično neprijateljstvo" albanskog naroda prema Srbiji prvi rezultat albanaske politike srpske vlade Drugi još opasniji rezultat je "odgurivanje Albanije u šake Italije i Austro-Ugarske", dve na zapadnom Balkanu najzainteresovanije velike sile.U novembru 1915. austrougarske jedinice su na Kosovu dočekani kao oslobodioci.
stvarno se iskljucujem iz ove rasprave. rekao sam sta sam imao o kaponji i nema smisla dalje dodavati. Edited by kim_philby
Link to comment
samo je prva jugoslavija to bila, sta da ti kazem..
ma ja sam samo napravio neuspelu salu, bilo mi je jasno na koji istorijski period mislis Edited by Pontijak
Link to comment
Čekaj druže, a Sretenjski ustav, a Timočka buna, a onaj ustav iz 1888/1903? Sve je to nama darivao blaženopočivši Kralj Petar I, Bog da mu dušu prosti; ili je to ipak rezultat institucionalne i vaninstitucionalne borbe građana, bez da ukidaju državu?U jbt, koji si ti Knindža, za takvima je kap'tan Dragan plakao 1991. godine.
Baš kao što rekoh, mnogo gledate u pasulj formalne zakone i pravila, a zanemarujete suštinu, ljudi. Kakav sretenjski ustav, kada je to ukinuto posle koliko beše, 20 dana, i zamenjeno brutalnim ustavom? Pa i taj sretenjski ustav je donet pod pritiskom lokalnih moćnika, a ne demokratskog pokreta. Kakva Timočka buna, kada je ugušena u krvi, i uopšte se nije vodila oko ustava i zakona, već oko razoružavanja stanovništva i oduzimanja oružja (do tada bejasmo Andurili), plus ogorčenja zbog represije nad Narodnom radikalnom strankom, koja je - gle čuda - bila republikanska stranka u to doba i zalagala se za kraj dinastije. Konačno, ustav iz 1888...šta je on značio, kada je Aleksandar u 10 godina vladavine 13 puta izvršio državni udar? Ti kao imaš supernapredan ustav, a onda dođe kralj, potpiše uveče u 9 ukaz o suspendovanju ustava, policija i panduri pohapse i pobiju silne ljude koji su označeni političkim protivnicima i onda ujutru u 5 kralj potpiše da ustav ponovo važi. Mislim, batalite me takvih naprednih ustava i zakona, dok se zemljom upravlja preko Palmi i raznih Praslinastih poslušnika koji te likvidiraju pa ti upišu da si terorista...Zato i kažem, sva ta demokratičnost je počivala kao i sve drugo u zemlji, na liku i delu monarha, bez obzira na ustave i zakone, i zato je i trajala dok je trajao Petar I. Shvatam ja da je jedan od retkih argumenata protiv Tita upravo ta priča o "dugotrajnosti demokratije" pre njega i kako su u ranija vremena ostajala dostignuća u nasleđe - jesu, malo sutra. Edited by Filipenko
Link to comment
i zato je i trajala dok je trajao Petar I
Nisu ni tu cvetale ruze, koliko mi se cini. Kad Petrov sin ubije coveka, ne ode u zatvor zbog toga... Slusao sam jednom Dubravku Stojanovic gde je pricala za ministra policije koji je u zatvoru ubio ili ucestvovao u ubistvu dvojice opozicionara. Sud je doneo zakljucak na kraju, u stilu - volja naroda je iznad suda, a posto je ministar usao u skupstinu onda sud nema tu moc da ga posalje u zatvor... Tako nesto, davno sam to slusao.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...