Jump to content

Jovo Kapicic


Аврам Гојић

Recommended Posts

da li znas kada je marks prvi i poslednji put upotrebio termin diktatura proleterijata?
I tvoje objasnjavanje komunisticke teorije u sitna crevca ovde ima smisla onoliko koliko i na pdf nauka objasnjavati detalje astronomije zasnovane na ideji da je Zemlja u centru svemira a da se sunce obrce oko nje.
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    123

  • kim_philby

    113

  • yolo

    54

  • Pontijak

    45

U slucaju Srbije, 1., 2., i 3. se ticu srpskih specificnosti. Jedna od tih je sto i dalje vucemo probleme od prethodne autoritarne proslosti pa mnogi rezonuju da su primorani da glasaju za jedine koji nisu ostaci prethodnog autoritarnog rezima. No i to je stvar trenutne politicke ponude i trenutnog politickog trenutka. Vrati se u 2008., pa se seti da su ti izbori bili itekako bitni. Na sta bi licila zemlja danas da je tada DSS uzeo 40% (a ne ZES) i da je napravljena koalicija sa SRS? To sto je DS sa ekipom trenutno istrosen a prave alternative jos nema ne znaci da ce doveka biti tako.Za 4. sam mislio na stavove koje JA smem da zastupam, ne ono sto mi nude trenutno najjace politicke partije.A za 5...e jebiga tu si vec bahato, bahato bezobrazan. Naravno da je BITNO da li smem da kazem da je Tadic maloumni debil koga treba strpati u zatvor jer je lopov a da ne razmisljam da li cu zbog toga zavrsiti u zatvoru. Mozda ja nemam nikakav uticaj na Tadica time sto cu reci da je retard, ali bar hocu da budem slobodan da to kazem BEZ DA ME NEKO TRPA U ZATVOR ZBOG TOGA, AMAN. DAKLE, BITNO JE ITEKAKO.Da, SFRJ je bila pokusaj da se na nesto odgovori ali sveukupno, uzimajuci i tragicni kraj u obzir, gori pokusaj nego ono sto je prethodilo i ovo sad sto je usledilo nakon 2000. Jedan prilicno potpuno promasen pokusaj.
znaci tebi je bitno, intimno, sto mozes da kazes da je tadic debil? i kome jos? kako se to politicki manifestuje.da se razumemo, ja nisam za diktaturu proleterijata, lenjinisticku partiju ili vec neku od zabluda XX veka. ali sam daleko od toga da svoje politicke horizonte svedem na tzv. parlamentarnu demokratiju.
Link to comment
znaci tebi je bitno, intimno, sto mozes da kazes da je tadic debil? i kome jos? kako se to politicki manifestuje.
Dobro je si li ti danas malouman, ili sta?Da, bitno mi je da mogu da kazem da je neko na vlasti debil a da me zbog toga ne strpaju u zatvor.To se nikako "politicki ne manifestuje" ali je dobar indikator koliko imam licne slobode.Zar ovo moram i da objasnjavam, jebote???
Link to comment
tacno. samo sto hazard i budja ne razumeju a to je da je to komunjarama bio samo deo procesa: diktatura proleterijata ka ukidanju drzave i zatim povratka punih i neposredovanih politickih prava. dakle prvo revolucija, pa diktatura proleterijata koja ukida sve stare postojece veze i privilegije a onda komunizam.
Sto rece drug Radisa (prema secanju): Strpite se malo, doci ce (Komunizam! - prim. aut)... evo do sledece zetve!Lepo se ti zabavljas ovde!
Link to comment
Dobro je si li ti danas malouman, ili sta?Da, bitno mi je da mogu da kazem da je neko na vlasti debil a da me zbog toga ne strpaju u zatvor.To se nikako "politicki ne manifestuje" ali je dobar indikator koliko imam licne slobode.Zar ovo moram i da objasnjavam, jebote???
slobodu za sta?
Link to comment
ali sam daleko od toga da svoje politicke horizonte svedem na tzv. parlamentarnu demokratiju.
Cuj ovako druze kime.Dok god budemo imali svet sa ogranicenim resursima - energetskim i materijalnim - do tada ce neka varijacija slobodnog trzista (uz manje ili vise regulacije, ovakva ili onakva pravila) biti najefikasniji i najbolji nacin da se maksimizuje ljudski prosperitet i zadovolje potrebe i prohtevi. To je empirijski dokazano.Dok god budemo bili "osudjeni" na slobodno trziste, neka vrsta liberalne demokratije je najbolji kompromis koji zadovoljava najvise potreba, prohteva, materijalnih, s jedne strane, dok ostavlja najvise licne slobode pojedincu s druge strane. To je najbolji nacin za kohabitaciju raznovrsnih pojedinaca koji je trenutno moguc. Naravno ne nuzno u trenutnoj formi, moze se to dosta usavrsavati, isprobavati, itd. Ali trenutno je po Cercilu - demokratija je najgori moguci oblik vladavine, ali je bolja od svega ostalog.Onog dana kada izmislimo zero point energy module i replikatore, moci cemo da imamo drustvo kao u Star Treku. I ja cu biti super-kul-zadovoljan s tim. Ali do tada jedino mozemo da ulazemo u naucno-tehnoloski istrazivacki rad. To bi bilo poslednje sto bi rekao na tu temu.
Link to comment
Cuj ovako druze kime.Dok god budemo imali svet sa ogranicenim resursima - energetskim i materijalnim - do tada ce neka varijacija slobodnog trzista (uz manje ili vise regulacije, ovakva ili onakva pravila) biti najefikasniji i najbolji nacin da se maksimizuje ljudski prosperitet i zadovolje potrebe i prohtevi. To je empirijski dokazano.Dok god budemo bili "osudjeni" na slobodno trziste, neka vrsta liberalne demokratije je najbolji kompromis koji zadovoljava najvise potreba, prohteva, materijalnih, s jedne strane, dok ostavlja najvise licne slobode pojedincu s druge strane. To je najbolji nacin za kohabitaciju raznovrsnih pojedinaca koji je trenutno moguc. Naravno ne nuzno u trenutnoj formi, moze se to dosta usavrsavati, isprobavati, itd. Ali trenutno je po Cercilu - demokratija je najgori moguci oblik vladavine, ali je bolja od svega ostalog.Onog dana kada izmislimo zero point energy module i replikatore, moci cemo da imamo drustvo kao u Star Treku. I ja cu biti super-kul-zadovoljan s tim. Ali do tada jedino mozemo da ulazemo u naucno-tehnoloski istrazivacki rad. To bi bilo poslednje sto bi rekao na tu temu.
Тим горе по чињеницеs_p.gif
Link to comment
,, Za one viškove streljanih ''... dovoljno je to pročitati, pa da se shvati u kakvim relacijama ti razmišljaš. A kako su branili Srbe od pokolja, vidi se što im je Jasenovac pet godina radio pod nosem punom parom. A u mnogim krajevima su četnici branili narod i teritoriju od ustaša. Što se tiče tvog ,, bratstvo i jedinstvo programa '' videlo se koliko je on Srbima doneo koristi : Srbija je razbijena na dve pokrajine, dozvoljeno je masovno naseljavanje Albanaca na Kosovo, i zabranjen povratak Srbima, sve u ime bratstva, Baranja je pripala Hrvatskoj. A Krajišnike treba da te je sramota da i spominješ, izginuli su za Broza i ostali u zapećku i posle rata, kao nerazvijen i pasivan kraj. Posle ustaštva i NDH, komunizam je najgore zlo koje je zakačilo srpski narod, i koštalo ga je skupo.
Au jbt, pa tebi je ova četnička propaganda što se vrši ovih godina sav mozak ispila. Najpre, što bi mene trebalo da je sramota da spominjem Krajišnike kao Krajišnika i kao nekoga ko malo malo pa tamo provodi ono malo odmora što ima, zna ipak neke ljude tamo i zna kako razmišljaju? Drugo, nije Krajina ostala pasivan i nerazvijen kraj zbog komunista koji su ih zloupotrebljavali, nego je postala partizanski kraj jer su ustaše i ko sve ne išli na njih, a nerazvijeni su jer su preorani, uništeni, razarani i razrovareni u svakom pogledu u tim sukobima - ali su makar (neke) živote sačuvali, što ne bi bilo moguće da su čekali po kućama kao ovce na klanje. Za Jasenovac mi se povraća kada čujem te gluposti. Moj deda je bio u 4. kozaračkoj, njegovo rodno selo 500 metara od reke preko puta Jasenovca, štab brigade u njegovoj kući, on komesar koji se u tom periodu za sve pitao jer su bili u njegovom kraju, a kuća opustela, jer su mu otac, majka i osmoro braće i sestara odvedeni u Jasenovac i svi pobijeni. I pitam ga ja svojevremeno, dok gledam mapu i vidim da je logor tu blizu zašto nisu napali Jasenovac. On me gleda i kaže "Šta je s tobom, dijete, đe ću napasti Jasenovac. Niti mi možemo preko rijeke, jer nije dovoljno samo preći, treba se snabdevati, treba ostati. Niti imamo topova, niti možemo pobijediti jer nas u ravnici odmah gađaju avionima i topovima, a i da zauzmem logor, što ću onda? Pa pobiće sve ljude u njemu dok mu priđemo, a i da ga sravnimo sa zemljom, podići će ga opet. Da ga zauzmemo i zadržimo, sagradiće novi neđe dalje. Nijesam dao nijedan vojnik da mi pogine uludo, ionako smo imali muku da sav onaj narod na Kozari branimo." Verovatno bi ga Vlado Dapčević proglasio kukavicom. Što Draža, veliki zaštitnik Srba, nije oslobodio logor? Što Nedić, kada ga je već "Hitler molio da preuzme vlast i uvede nekakav red u pobunjene Srbe", ne iskoristi sav taj uticaj koji je imao i veliku moć svoju i ne zaustavi pogrome?Konačno, Baranja jeste pripala Hrvatskoj, ali joj je oduzeto pola Srema, cela Hercegovina, cela Bosanska Posavina, delovi Krajine. Malo li je? A Draža i vajna monarhija su im sve to dali, pa i više. Prepustili su Srbe u Krajini (ne samo u hrvatskoj, nego i u bosanskoj) na milost i nemilost ustašama, i u delu, ali i u teoriji. Njihova Velika Srbija se završavala kod Banja Luke.
Uzgred, Jovu ti čeka tužba za ratne zločine u Crnoj Gori. Žena ga je tužila za ubistvo oca i još pet ljudi, pri tome su kao živi štit koristili članove porodice.
Video, i? To nije moj Jovo, niti se meni plače za njim. Ono što znam, kao što sam napisao par stranica ranije, jeste da kada je pričao o tome u knjizi, rekao je da su iz te pećine bacili bombu i pobili neke mlade vojnike. A jedno mi samo nije jasno - ako su već bili živi štit, što su onda razneli pola brda sa 300 kilograma eksploziva, što ih prosto nisu pobili kada su se predali? Ovi nisu hteli da se predaju? Kako onda živi štitovi ostaše živi? Nego je to zla krv crnogorska i sada koriste šansu da se svete za smrt članova porodice.
Можеш да оснујеш странку, неће те због тога ухапсити.Можеш да причаш вицеве о Мирку Цветковићу, нећеш у падињак.Можеш да напишеш да Тадић јебе малу децу, нећеш на голи оток.
Prvo ne bi smelo da se dozvoljava tek tako.Drugo je OK.Za treće bi trebalo da se odgovara. Ne ako neko kenja u kafani, to ne, već ako napiše u novinama. Itekako.edit: za anomandera - Srbiji je dodata Vojvodina cela umesto Makedonije, kao i Metohija koja je bila u sastavu Crne Gore do tada, i još neki delovi na granici sa Bugarskom. Pa to je najbolji trejd ikada, jedino se Vojvođanima danas verovatno pušta suza od pomisli na to :wub: Pride, nisu se oni bunili za pokrajine, ionako se sav novac slivao u Beograd, a pokrajine su im omogućavale da imaju više glasova naspram ostalih republika i uz Crnu Goru - da ih niko nikad ne može preglasati. Čista matematika. Edited by Filipenko
Link to comment
Slobodu na sopstveno misljenje i slobodu govora. Dakle danas jesi malouman.
ne, ozbiljno te pitam. sloboda za sta?pazi ne govorim sada o slobodnom trzistu i komunizmu. pitam te ozbiljno: sloboda za sta? slobodan si sta tacno da ucinis?moguce je da sam ja malouman (ne samo danas) posto sam juce rekao zh.partnerki da bi bas bilo dobro kada bi svako mogao da udje u skupstinu da prica. ona mi je na to rekla da sam malouman te da bi svi ludaci tamo pohrlili. onda sam je podsetio na radetu, sutanovca, velju, bakareca the conana i ostale. ludaci su vec unutra. problem je sto smo mi napolju.eto danas sam lud: hocu reprezentativni sistem koji se nece prema gradjanima odnositi kao tapi prema mrtvoj prirodi. dakle necu vise ovaj malvolentni politicki kic.
Link to comment
Можеш да оснујеш странку, неће те због тога ухапсити.Можеш да причаш вицеве о Мирку Цветковићу, нећеш у падињак.Можеш да напишеш да Тадић јебе малу децу, нећеш на голи оток.
Prvo ne bi smelo da se dozvoljava tek tako.Drugo je OK.Za treće bi trebalo da se odgovara. Ne ako neko kenja u kafani, to ne, već ako napiše u novinama. Itekako.
1. Поента је да МОЖЕШ да је оснујеш а да те не ухапсе а не апсолутно право на слободу оснивања странке.2. thumbsup.gif3. Хипербола. Мислио сам на право да се кења у кафани и на право на слободну критику система и представника власти у медијима, по важећим стандардима ОЕБС-а.
Link to comment
ne, ozbiljno te pitam. sloboda za sta?pazi ne govorim sada o slobodnom trzistu i komunizmu. pitam te ozbiljno: sloboda za sta? slobodan si sta tacno da ucinis?moguce je da sam ja malouman (ne samo danas) posto sam juce rekao zh.partnerki da bi bas bilo dobro kada bi svako mogao da udje u skupstinu da prica. ona mi je na to rekla da sam malouman te da bi svi ludaci tamo pohrlili. onda sam je podsetio na radetu, sutanovca, velju, bakareca the conana i ostale. ludaci su vec unutra. problem je sto smo mi napolju.eto danas sam lud: hocu reprezentativni sistem koji se nece prema gradjanima odnositi kao tapi prema mrtvoj prirodi. dakle necu vise ovaj malvolentni politicki kic.
Што рекао мој професор немачког, оћу и ја милион марака ал` не може. И онда тражи да преведем Кад би млеком текла Сава, сир би био забадава.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...