Jump to content

Jovo Kapicic


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ako je kokain droga, onda sam ja narkoman. Taj rad.Jeste, pun ih forum.
Ok, nemam nista protiv da ga zbog mucenja zatvorenika nazoves zlikovcem. Onda taj isti arsin primeni i na cetnike koji su istrebljivali muslimane iz Istocne Bosne, to je "malo" veci zlocin od mucenja.Edit: Jbt, na tri uzastopne strane je moj post prvi :isuse: Edited by ficfiric
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    123

  • kim_philby

    113

  • yolo

    54

  • Pontijak

    45

Samo, nije mi jasna jedna stvar. Dobar broj ljudi koji Jova zbog Golog Otoka naziva ubicom, u isto vreme Milana Nedica sa sve Banjicom u dvoristu zove srpskom majkom. Pokusavam da shvatim taj koordinatni sistem u kom je Goli Otok=zlocin a Banjica=srboljublje, u kom je ciscenje terena od neprijateljske vojske=zlocin a ciscenje terena od nesrpskog stanovnistva=herojstvo.
meni je jasna jedna stvar- ti si obican retard. jebo te nedic, njega niko nije spominjao, jovo moze da bude zlocinac i nezavisno od njega. od pocetka topika su navodjeni zlocini matorog djubreta, koji de facto jeste bio upravnik golog otoka - citaj sta su robijasi pisali, u srbiji i ostatku ex-yu, pa ce ti biti jasno. ali ne, ti se poput najgoreg slepca drzis price po kojoj trenutno crnogorski nacionalista pretstavlja kao neku levicu i staaaarog komunistu. ako ce on biti simbol toga, ja stvarno prelazim u cetnike. jebote, pa i sam nedic je cinio vecinu sranja jer je morao, a ovaj iz zadovoljstva. sta je sledece, berija simbol antifasizma?
Link to comment

Poznavao sam dosta ljudi, neki su bili i bliski mojoj porodici, koji su bili na Golom otoku. Zajedničlo za sve njih je bilo da nisu bili ogorčeni niti zamerali u stilu na pravdi boga.. Možda zato što su zaista bili informbirovci, i disciplinovan komunisti, posmatrali su to kao pravila igre na koja su sami pristajali, a dobar deo njih je i sam funkcionisao u istoj meri surovo, recimo, 1947 prema unutrašnjem™ neprijatelju. A da je bilo svega, bilo je. Mog oca je vrbovao kolega dok su učili, i kasnije, ocinkario ga tamogdetreba da su zajedno delili neke pamflete. Ćale je tri meseca išao na saslušanje svakodnevno i izvukao se, ali takvo je vreme bilo. Mislim da je greška posmatrati stvari van vremenskog konteksta. Mene i dan danas čudi da za tu stvar ljudi nisu bili masovno streljani - vojni udar iznutra i potencijalna okupacija bili su na pomolu.

Link to comment
Mene i dan danas čudi da za tu stvar ljudi nisu bili masovno streljani - vojni udar iznutra i potencijalna okupacija bili su na pomolu.
E neka si objasnio.
Link to comment
:Hail::lol:
ooo, gospodine koji nije clan oo 1 stranke u 1 centralnobeogradskoj opstini, otkud vi? kako ste?inace, za vas info, srbija je bila okupirana, sto ne smemo smetnuti sa uma. i nedic je, kao, morao da radi sta mu se nalozi. sto uopste nije nikakvo opravdavanje istog, ko jebe onog sto se kvislinskog posla prihvatio, da naznacim. vec cinjenica. Edited by Miralem
Link to comment
ali ne, ti se poput najgoreg slepca drzis price po kojoj trenutno crnogorski nacionalista pretstavlja kao neku levicu i staaaarog komunistu. ako ce on biti simbol toga, ja stvarno prelazim u cetnike. jebote, pa i sam nedic je cinio vecinu sranja jer je morao, a ovaj iz zadovoljstva. sta je sledece, berija simbol antifasizma?
Ja zlocincem smatram Tozu Vujkovica koji je naredjivao i licno prisustvovao mucenjima i ubistvima zatvorenika. Coveku koji je ukupno tri puta dosao na Goli Otok ne mogu da zalepim tu etiketu. Ne mogu da ih izjednacim. Ni na kraj pameti mi nije da ga branim. Ne volim ni saobracajce a kamoli vodece ljude tajne policije, ali taj covek nije ratni zlocinac. Ne kazem da je cvecka ali Jovo Kapicic != Toza Vujkovic.Ok, kontam da razliciti ljudi imaju razlicite arsine ali mi nije jasno kako neko moze da slavi koljace a da za njega kaze da je ubica. Jednostavno, to ne kontam.Hvala na lepim recimaEdit:
Mislim da je greška posmatrati stvari van vremenskog konteksta.
+1 Edited by ficfiric
Link to comment

Čekaj, Bergasa, zar nisi uočio ciklično naknadno romantično gledanje na ideološke obračune? Od Informbiroa do Osme sednice? A uvek dođe i do onih na dnu lanca ishrane, naravno, ali to nije nikad bila strategija, metla se nikad ne može podesiti pa bude za broj preširoka.Edit: Zar nema teme o Golom otoku?

Edited by kapetanm
Link to comment
meni je jasna jedna stvar- ti si obican retard. jebo te nedic, njega niko nije spominjao, jovo moze da bude zlocinac i nezavisno od njega. od pocetka topika su navodjeni zlocini matorog djubreta, koji de facto jeste bio upravnik golog otoka - citaj sta su robijasi pisali, u srbiji i ostatku ex-yu, pa ce ti biti jasno. ali ne, ti se poput najgoreg slepca drzis price po kojoj trenutno crnogorski nacionalista pretstavlja kao neku levicu i staaaarog komunistu. ako ce on biti simbol toga, ja stvarno prelazim u cetnike. jebote, pa i sam nedic je cinio vecinu sranja jer je morao, a ovaj iz zadovoljstva. sta je sledece, berija simbol antifasizma?
Dobre su ove transformacije, kad srpski levicari/komunisti/antinacionalisti crnogorskog porekla koji na kraju zavrse kao crnogorksi nacionalisti. Sad Jovo, pre njega Mirko Kovac, onaj Dapcevic, i jos neki koje znam u RL-u.
Link to comment
Dobre su ove transformacije, kad srpski levicari/komunisti/antinacionalisti crnogorskog porekla koji na kraju zavrse kao crnogorksi nacionalisti. Sad Jovo, pre njega Mirko Kovac, onaj Dapcevic, i jos neki koje znam u RL-u.
vlado dapcevic je bio crnogorski nacionalista? znaci svako ko se protivi srpskom nacionalistu je po defaultu neki manjinski nacionalista?edit: i mirko kovac? Edited by kim_philby
Link to comment
Čekaj, Bergasa, zar nisi uočio ciklično naknadno romantično gledanje na ideološke obračune? Od Informbiroa do Osme sednice? A uvek dođe i do onih na dnu lanca ishrane, naravno, ali to nije nikad bila strategija, metla se nikad ne može podesiti pa bude za broj preširoka.Edit: Zar nema teme o Golom otoku?
Kakvo ciklicno naknadno romantično gledanje na ideološke obračune, kajvi bakraci. Poceo si pricu o poznavanju ljudi koji su bili na golom otoku pa si nam posle saopstio istinu, kako eto nisu bili na pravdi boga tamo poslati, a sve u cilju da kazes sta? Nije Jovo kriv takva su bila vremena. I? Je li Jovo kriv ili nije?
Link to comment

@killbyPa zar nije Dapce nesto radio na tu temu? Mozda sam se zezno ...Mirko Kovac je nesto lupao o dostojanstvu koje je Milo doneo CG-u, o vrednosti crnogorskog jezika, i slicno... Za mene sasvim dovoljna kolicina romanticarske gluposti imajuci u vidu njegov beskompromisni stav prema Srbiji i svemu srpskom. Cini mi se da je bilo jos nekih slicnih vracanja korenima. Znam i neke dobre face iz rl-a, jedan se sve cesce pojavljuje u srpskim lib. glasilima.PS. Nemam nista protiv nekoga ko se suprotstavljao srpskom nacionalizmu, ali ne bih da to bude opravdanje za njegova svakojaka kasnija lupetanja, i voleo bih da zadrzi kriticku ostricu i za druge nacionalizme, a to ovim navedenim tipovima nije poslo za rukom.

Edited by anantaram
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...