Jump to content

Jovo Kapicic


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    123

  • kim_philby

    113

  • yolo

    54

  • Pontijak

    45

Moram te razočarati, jer znam koliko je lepo posmatrati stvari pod "sve je to isto" devizom, ali nije tako. Ne radi se ovde o asanacijama i čišćenjima terena u smislu planiranih i organizovanih pokolja devedesetih, već o pravom pravcatom čišćenju terena od bandita i onih koji su iz šuma i zabačenih sela vršili napade, prepade, ubistva. Između ostalih, i brutalno se iživljavali nad majkom Ratka Mladića. Drugim rečima, o čišćenju onih koji su pokolje devedesetih inspirisali, a i sami ih sprovodili dok su mogli.Kako je on lično učestvovao kada je tamo proveo ukupno 3 dana? Mislim, ne računam ove vaše DS institute za noviju istoriju po kojima zapošljavate frustrirane četnike u želji da zajašete nacionalistički populus kao dobar izvor stabilnih glasova i distribuciju propagandnih materijala po novinama po kojima je on bio upravnik zatvora lično i nadgledao torturu sa slašću markiza de Sada, najmanje.
Moraću i ja tebe razočarati... metode partizana se nisu nimalo razlikovale od četničkih. Kao što su četnici zatirali partizanske porodice, palili kuće i ubijali, to isto su radili i partizani četničkim porodicama. Imaš primera po Srbiji i Bosni koliko hoćeš. Obe strane su postupale isto, samo je jedna pobedila pa je sebe proglasila anđelom, a one druge crnim đavolom. Kad čujem taj izraz čišćenje terena, stvarno se naježim. Znamo kako se ,, čisti teren '' na Balkanu.
Link to comment
He did not care any more... life and death... the same. zs05062005_2_1.jpgOnly that the crowd would be there to greet him with howls of lust and fury. ambasada.jpgHe began to realize his sense of worth... he mattered. nebojsa-bakarec-498.jpgIn time, his victories could not easily be counted... he was taken to the east, a great prize, where the war masters would teach him the deepest secrets. 20497_djindjic08-blic-aleksandar-andjic_orig.jpgLanguage and writing were also made available, the poetry of Kitai......the philosophy of Sung...l.jpg...and he also came to know the pleasures of women, when he was bred to the finest stock. 178d1.jpgBut, always, there remained the discipline of steel.1305.jpgВи сте луди што не гласате за ДСС. Од овог нема јаче. :Hail:
10hvst1.jpga jel ovo deda?
Link to comment

Ima dokumentarac od ove godine "Goli otok", može da se nađe, režija Darko Bavoljak, Kapičić daje intervju i još na početku priča kako bi da zadavi nekog tipa na ulici :lol: Kakav krvolok. Na kraju kamera snima spisak preminulih.vlcsnap-2724650.jpg

Link to comment
Neke četničke bande koje je valjda Jovo trebao da lovi pištoljima na vodu i buketima cveća upale u njegovo selo pa mu mučile (svi znamo šta to znači, jelte) majku brutalno i onda joj vezali kosu za stubove u štali da ne može da beži, a štalu zapalili. Spasili je seljani kada su četnici otišli. Famozna priča zašto Ratko nije davao kokardu na zvaničnim uniformama VRS.edit: i to je sve bilo par godina posle rata na istoku Bosne, 1947. ili 1948. mislim.
Hm, mislim da sam gledao neki dokumentarac gdje se to spominje (tačnije, Ljiljana Bulatović je govorila o tome). Mislim da nije bila majka u pitanju nego strina. :huh:
Moraću i ja tebe razočarati... metode partizana se nisu nimalo razlikovale od četničkih. Kao što su četnici zatirali partizanske porodice, palili kuće i ubijali, to isto su radili i partizani četničkim porodicama. Imaš primera po Srbiji i Bosni koliko hoćeš. Obe strane su postupale isto, samo je jedna pobedila pa je sebe proglasila anđelom, a one druge crnim đavolom. Kad čujem taj izraz čišćenje terena, stvarno se naježim. Znamo kako se ,, čisti teren '' na Balkanu.
Pitaj muslimane istočne Bosne kako su postupali isto.
Link to comment
Pitaj muslimane istočne Bosne kako su postupali isto.
Ama šta stalno potežeš te muslimane, pa muslimane. Oni se ne broje, ovo je o četnicima i partizanima. Dobro, i o šumaru.
Link to comment
Ama šta stalno potežeš te muslimane, pa muslimane. Oni se ne broje, ovo je o četnicima i partizanima. Dobro, i o šumaru.
Samo ti izgovaraj ovu riječ pa kad te kapičići moderatori pospreme na Goli Otok banuju... <_< Edited by ArleKino
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...