Jump to content

Jovo Kapicic


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    123

  • kim_philby

    113

  • yolo

    54

  • Pontijak

    45

Ako već nisi mogao ranije, barem si krajem 90-ih i u narednoj deceniji mogao da skapiraš šta se krije iza nevinih termina kao što su "asanacija bojišta", "čišćenje terena" i tome slično - sve sami leševi civila. Kako su ovaj i njemu slični zlotvori "čistili teren", kao i ko su sve bili "banditi" koje su oni tako samopregorno čistili, vidi se na primerima postreljanih Švaba, pilota KRV i ko zna koga sve još. Čišćenje terena, možeš misliti...
Moram te razočarati, jer znam koliko je lepo posmatrati stvari pod "sve je to isto" devizom, ali nije tako. Ne radi se ovde o asanacijama i čišćenjima terena u smislu planiranih i organizovanih pokolja devedesetih, već o pravom pravcatom čišćenju terena od bandita i onih koji su iz šuma i zabačenih sela vršili napade, prepade, ubistva. Između ostalih, i brutalno se iživljavali nad majkom Ratka Mladića. Drugim rečima, o čišćenju onih koji su pokolje devedesetih inspirisali, a i sami ih sprovodili dok su mogli.
Na golom otoku je bilo samo mucenja zatvorenika u cemu je doticni licno ucestvovao.
Kako je on lično učestvovao kada je tamo proveo ukupno 3 dana? Mislim, ne računam ove vaše DS institute za noviju istoriju po kojima zapošljavate frustrirane četnike u želji da zajašete nacionalistički populus kao dobar izvor stabilnih glasova i distribuciju propagandnih materijala po novinama po kojima je on bio upravnik zatvora lično i nadgledao torturu sa slašću markiza de Sada, najmanje. Edited by Filipenko
Link to comment
Moram te razočarati, jer znam koliko je lepo posmatrati stvari pod "sve je to isto" devizom, ali nije tako. Ne radi se ovde o asanacijama i čišćenjima terena u smislu planiranih i organizovanih pokolja devedesetih, već o pravom pravcatom čišćenju terena od bandita i onih koji su iz šuma i zabačenih sela vršili napade, prepade, ubistva. Između ostalih, i brutalno se iživljavali nad majkom Ratka Mladića. Drugim rečima, o čišćenju onih koji su pokolje devedesetih inspirisali, a i sami ih sprovodili dok su mogli.
a?stvarno ne znam a zvuci zaniljivo. pojasni.
Link to comment
a?stvarno ne znam a zvuci zaniljivo. pojasni.
Neke četničke bande koje je valjda Jovo trebao da lovi pištoljima na vodu i buketima cveća upale u njegovo selo pa mu mučile (svi znamo šta to znači, jelte) majku brutalno i onda joj vezali kosu za stubove u štali da ne može da beži, a štalu zapalili. Spasili je seljani kada su četnici otišli. Famozna priča zašto Ratko nije davao kokardu na zvaničnim uniformama VRS.edit: i to je sve bilo par godina posle rata na istoku Bosne, 1947. ili 1948. mislim. Edited by Filipenko
Link to comment

@ filipenkoNema veze sa institutom DS. Deda mi je bio visoko rangiran udbas. To je prica koju znam iz porodice. Jova su njegovi drugovi mrzeli i smatrali ga za zlikovcaбај тапаток

Link to comment
Neke četničke bande koje je valjda Jovo trebao da lovi pištoljima na vodu i buketima cveća upale u njegovo selo pa mu mučile (svi znamo šta to znači, jelte) majku brutalno i onda joj vezali kosu za stubove u štali da ne može da beži, a štalu zapalili. Spasili je seljani kada su četnici otišli. Famozna priča zašto Ratko nije davao kokardu na zvaničnim uniformama VRS.edit: i to je sve bilo par godina posle rata na istoku Bosne, 1947. ili 1948. mislim.
sta se u glavi tog coveka tako slomilo.
Link to comment

Tebalo je da radi ono sto je zadatak vojske - da cuva zemlju. A ne da bude instrument u rukama jedne od zaracenih strana, tj. jednog degenerika iz Beograda.

Link to comment
Tebalo je da radi ono sto je zadatak vojske - da cuva zemlju. A ne da bude instrument u rukama jedne od zaracenih strana, tj. jednog degenerika iz Beograda.
tacno. mislim mimo iskaljivanja gneva. Edited by kim_philby
Link to comment

Да видимо ко ће први да оптужи Коштуницу да је силовао Раткову маму, а Бакареца Раткову краву, те да су пре пар дана баш они напали праведног Јову који је својевремено водио CSI Источна Босна и био им на трагу. :fantom:

Link to comment
Да видимо ко ће први да оптужи Коштуницу да је силовао Раткову маму, а Бакареца Раткову краву, те да су пре пар дана баш они напали праведног Јову који је својевремено водио CSI Источна Босна и био им на трагу. :fantom:
after the fall of kostunica and before rise of nikolic, there was age undreamt of! let me tell you of the days of high adventure!bakarec2pv2.jpg Edited by kim_philby
Link to comment

He did not care any more... life and death... the same. zs05062005_2_1.jpgOnly that the crowd would be there to greet him with howls of lust and fury. ambasada.jpgHe began to realize his sense of worth... he mattered. nebojsa-bakarec-498.jpgIn time, his victories could not easily be counted... he was taken to the east, a great prize, where the war masters would teach him the deepest secrets. 20497_djindjic08-blic-aleksandar-andjic_orig.jpgLanguage and writing were also made available, the poetry of Kitai...

U meni uzvrvelo.Oplodih sam sebe.Usadih si seme životai poče iz mene da niče.Propupeh.Prolistah.Izdžikljah.Razgranah sepa se ne vidim,ne mogu da se pojmim,ne sagledavam se,ne prepoznajem.
...the philosophy of Sung...l.jpg...and he also came to know the pleasures of women, when he was bred to the finest stock. 178d1.jpgBut, always, there remained the discipline of steel.1305.jpgВи сте луди што не гласате за ДСС. Од овог нема јаче. :Hail:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...