Jump to content

Jovo Kapicic


Аврам Гојић

Recommended Posts

E tog "ali" nema. Jer zašto bi on dozvolio da bude ograničen nekim "ali" ako njegova (ideološka) strana pobeđuje, zar ne? To "ali" će ubuduće da važi za mene, pa i za tebe.

Edited by Filipenko
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    123

  • kim_philby

    113

  • yolo

    54

  • Pontijak

    45

Jel otišo konačno, da se otvara šampanjac ? :) U svakoj normalnoj državi, nakon svojih javnih ispovesti, dotični ,, narodni heroj '' bi završio na sudu. Ali ovo nije normalna država, jer eto jedan ubica proda desetine hiljada primeraka knjige ( Laušević ), a drugi ubica uživa generalsku penziju i sve privilegije, gostuje na b92, ljubi se sa Čedom... a onda će ovde ljudi doći i kukati kako je mlada izgubljena generacija nasilna. A šta imaju za model ? Mogu da slušaju, gledaju i čitaju ubice, bilo ideološke ubice, bilo ubice iz afekta, svejedno- njima se jasno poručuje da je ubijanje i opravdano, i korisno. I šta se onda bilo čemu čudimo ?
naravno da je jasno da su za eksploziju nasilja medju mladima krivi kinematografija osamdesetih i komunizam.http://www.youtube.com/watch?v=5VYlxJg8i60&feature=related
Link to comment
Jel otišo konačno, da se otvara šampanjac ? :) U svakoj normalnoj državi, nakon svojih javnih ispovesti, dotični ,, narodni heroj '' bi završio na sudu. Ali ovo nije normalna država, jer eto jedan ubica proda desetine hiljada primeraka knjige ( Laušević ), a drugi ubica uživa generalsku penziju i sve privilegije, gostuje na b92, ljubi se sa Čedom... a onda će ovde ljudi doći i kukati kako je mlada izgubljena generacija nasilna. A šta imaju za model ? Mogu da slušaju, gledaju i čitaju ubice, bilo ideološke ubice, bilo ubice iz afekta, svejedno- njima se jasno poručuje da je ubijanje i opravdano, i korisno. I šta se onda bilo čemu čudimo ?
Ti bez zajebavanja poredis prekoracenje nuzne odbrane u stanju bitno smanjene uracunljivosti i hladnokrvno, sistematsko istrebljivanje ideoloskih neprijatelja?A odlazak ovog zlikovca iz zemlje nije nikakva uteha. On je za svoje zlocine trebalo da odgovara i robija. I to ne sada, sa 90 godina, nego davnih dana. Edited by Milogled Bluff
Link to comment
Ali ovo nije normalna država, jer eto jedan ubica proda desetine hiljada primeraka knjige ( Laušević )
if i did itaj samo molim te navedi jednu do dve "normalne zemlje".sada i ovde, a ne u lepoj knjizevnosti.ako moze, ne insistiram.
Link to comment
Ti bez zajebavanja poredis prekoracenje nuzne odbrane u stanju bitno smanjene uracunljivosti i hladnokrvno, sistematsko istrebljivanje ideoloskih neprijatelja?A odlazak ovog zlikovca iz zemlje nije nikakva uteha. On je za svoje zlocine trebalo da odgovara i robija. I to ne sada, sa 90 godina, nego davnih dana.
pa miloglede tebi bas nista nije jasno. zar nije boris u stvari broz?
Link to comment
if i did itaj samo molim te navedi jednu do dve "normalne zemlje".sada i ovde, a ne u lepoj knjizevnosti.ako moze, ne insistiram.
da li ovo znaci da je ceda srpska sara?23palinkissinger.jpgnego lajemo uz pogresno drvo zasigurno za njega us of a nije 'normalna' zemlja.
Link to comment
ovaj, ti slavis odlazak iz zemlje coveka od 92 godine koji je brutalno pretucen na ulici i zbog toga odlazi iz zemlje. aj nemoj vise nikada nigde da se zalis na nasilje u drustvu, jel vazi?
Ma meni me te priče o godinama. To što neko ima 92g, ne znači da treba biti imun od zakona. Po toj logici nijednom zločincu nije trebalo suditi, ako dočeka starost.Njega nije trebalo tući na ulici, već mu suditi za zločine koje je počinio. Čovek se sam na televiziji hvalio likvidacijama, zašto bi trebalo da osećam bilo šta za njega ? Da radujem se što odlazi, ne želim masovne ubice na ulici, svejedno mi je imaju li 17 ili 92 godine. Da ima vlasti i moći on bi opet streljao. Edited by anomander rejk
Link to comment
Ti bez zajebavanja poredis prekoracenje nuzne odbrane u stanju bitno smanjene uracunljivosti i hladnokrvno, sistematsko istrebljivanje ideoloskih neprijatelja?A odlazak ovog zlikovca iz zemlje nije nikakva uteha. On je za svoje zlocine trebalo da odgovara i robija. I to ne sada, sa 90 godina, nego davnih dana.
Ne poredim- navodim ti primere kako se u ovom društvu blagonaklono gleda, čak se medijski promovišu ubice. Ubice iz ovog ili onog razloga, ali ubice.
Link to comment
Ne poredim- navodim ti primere kako se u ovom društvu blagonaklono gleda, čak se medijski promovišu ubice. Ubice iz ovog ili onog razloga, ali ubice.
i osnovni primer za to su ti kapicic i lausevic? jedan koji je susta suprotnost trenutnom ideoloskom konsenzusu a drugi koji je 'smeker'?nista draza, nista armijski djeneral koji visi u skupstini, nista ratko, nista radovan, nista arkan, nista legija, nista branioci mosta?zivimo u drustvu u kome je nasilje spram drugih etnickih grupa pozeljan model ponasanja vec gotovo dvadeset godina i ti se vatas za lausevica?
Link to comment
Ma meni me te priče o godinama. To što neko ima 92g, ne znači da treba biti imun od zakona. Po toj logici nijednom zločincu nije trebalo suditi, ako dočeka starost.Njega nije trebalo tući na ulici, već mu suditi za zločine koje je počinio. Čovek se sam na televiziji hvalio likvidacijama, zašto bi trebalo da osećam bilo šta za njega ? Da radujem se što odlazi, ne želim masovne ubice na ulici, svejedno mi je imaju li 17 ili 92 godine. Da ima vlasti i moći on bi opet streljao.
Gde se on hvalio likvidacijama? Kada je bio prvi talas likvidacija on je bio sa 12. vojvođanskim korpusom od Subotice do Budimpešte, a kada se vratio rukovodio je operacijama čišćenja terena od bandita, hvatanjem Draže, a za Goli Otok tvrdi da tamo nije bilo likvidacija. Gde se tačno "hvalio likvidacijama", pošto mislim da sam sve njegove televizijske nastupe odgledao? (a i knjigu sam detaljno iščitao)
Link to comment
a kada se vratio rukovodio je operacijama čišćenja terena od bandita,
Ako već nisi mogao ranije, barem si krajem 90-ih i u narednoj deceniji mogao da skapiraš šta se krije iza nevinih termina kao što su "asanacija bojišta", "čišćenje terena" i tome slično - sve sami leševi civila. Kako su ovaj i njemu slični zlotvori "čistili teren", kao i ko su sve bili "banditi" koje su oni tako samopregorno čistili, vidi se na primerima postreljanih Švaba, pilota KRV i ko zna koga sve još. Čišćenje terena, možeš misliti...
Link to comment
Gde se on hvalio likvidacijama? Kada je bio prvi talas likvidacija on je bio sa 12. vojvođanskim korpusom od Subotice do Budimpešte, a kada se vratio rukovodio je operacijama čišćenja terena od bandita, hvatanjem Draže, a za Goli Otok tvrdi da tamo nije bilo likvidacija. Gde se tačno "hvalio likvidacijama", pošto mislim da sam sve njegove televizijske nastupe odgledao? (a i knjigu sam detaljno iščitao)
Na golom otoku je bilo samo mucenja zatvorenika u cemu je doticni licno ucestvovao.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...