Jump to content
IGNORED

Jovo Kapicic


Аврам Гојић

Recommended Posts

Prijedor... :wub: Prijedor, Bosanski Novi (Novigrad), Bosanska Dubica (Kozarska Dubica), to je branik srpstva, to su najdivniji krajevi.
Divno su i počišćeni u posljednjem ratu.
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    123

  • kim_philby

    113

  • yolo

    54

  • Pontijak

    45

A ja mislio partizanka Mara, doduše prezivala se Marin, možda je to.
Odjenuo joj je džemper, počešljao kosu, nakrivio partizansku kapu, na rame stavio automat te napravio fotografiju
2n3kaf.jpg
Link to comment
Divno su i počišćeni u posljednjem ratu.
I moji su počišćeni iz obližnjeg Sanskog Mosta, koji je na kraju završio u pandžama rukama tzv. Federacije, sa simboličnim plijenom od srboćetnika - kućom 1 mene (od dedine sestre, bila bez potomaka). Isto tako su samo malo južnije počišćeni Bosanski Petrovac, Drvar i slično od Srba. Nema zezanja sa Krajišnicima, ma koje nacionalnosti bili. I tako, do sledećeg rata i nove podele karata...edit: rad -> rat Edited by Filipenko
Link to comment

Bosanski Petrovac i Drvar su opet srpski krajevi (ako razumijem dobro tvoju definiciju srpskog kraja). U Prijedoru je bolje obavljeno čišćenje, tako da je on srpskiji branik nego što je ikada bijo. A malo je falilo 1991. da se s njega počne ljuštiti lak, ali, fala kurcu, ne može na braniku biti udubina i ogrebanog laka, ne?

Link to comment
I moji su počišćeni iz obližnjeg Sanskog Mosta, koji je na kraju završio u pandžama rukama tzv. Federacije, sa simboličnim plijenom od srboćetnika - kućom 1 mene (od dedine sestre, bila bez potomaka). Isto tako su samo malo južnije počišćeni Bosanski Petrovac, Drvar i slično od Srba. Nema zezanja sa Krajišnicima, ma koje nacionalnosti bili. I tako, do sledećeg rata i nove podele karata...edit: rad -> rat
Sanski Most je toliko očišćen od Srba da je broj ubijenih bošnjačkih civila 6,5 puta veći od broja ubijenih srpskih civila.Bosanski Petrovac i Drvar su i danas srpski po etničkoj strukturi, Prijedor i Bosanski Novi su doživjeli takvo stradanje nesrpskog življa da su međupresudom Slobodanu Miloševiću označeni kao mjesta za koja postoje dokazi da je počinjen genocid, a Bosanska Dubica na koju si nalijepio wubove za srpskost je ostala bez mojih rođaka (izbjegli, za razliku od dvojice rođaka zaklanih u Ključu), ne i bez njihove imovine.Nadam se da su se tvoji rođaci uspjeli vratiti i ostvariti povrat imovine.
Link to comment

Jebiga, Arlekino, šta da ti kažem...tamo gde su bili manjina, najebali su i Srbi i Bošnjaci i Hrvati...tamo gde su bili većina, danas ih ima solidno, ali ne zato što su im srpska/bošnjačka/hrvatska vojska dopuštale ostati i gledale blagonaklono na njihovo postojanje, već zato što su uspeli da sačuvaju žive glave pa potom da se nekako vrate na ognjište.Inače, znam odlično broj ubijenih Bošnjaka u Sanskom Mostu, kao i Ključu. Žao mi je što su tvoji rođaci bili među njima. Uopšte ne sporim da je to sramota i zločin, i sve što se dešavalo u tom kraju. Da ne spominjem šta se dešavalo u Prijedoru. Samo sam hteo Rođeru da ukažem da nije sve baš tako crno-belo, iako su dresovi Partizana i dalje najlepši na prostorima negdašnje Juze™.

Link to comment

I moj stari je iz Sanskog Mosta, odnosno iz okoline. I lazu svi koji kazu da je Una najlepsa. Sana, jedna jedina :)"Sve rijeke teku od izvora prema uscu, samo Sana tece prema vama." :wub:

Link to comment
I moji su počišćeni iz obližnjeg Sanskog Mosta, koji je na kraju završio u pandžama rukama tzv. Federacije, sa simboličnim plijenom od srboćetnika - kućom 1 mene (od dedine sestre, bila bez potomaka). Isto tako su samo malo južnije počišćeni Bosanski Petrovac, Drvar i slično od Srba. Nema zezanja sa Krajišnicima, ma koje nacionalnosti bili. I tako, do sledećeg rata i nove podele karata...edit: rad -> rat
Jebiga, Arlekino, šta da ti kažem...tamo gde su bili manjina, najebali su i Srbi i Bošnjaci i Hrvati...tamo gde su bili većina, danas ih ima solidno, ali ne zato što su im srpska/bošnjačka/hrvatska vojska dopuštale ostati i gledale blagonaklono na njihovo postojanje, već zato što su uspeli da sačuvaju žive glave pa potom da se nekako vrate na ognjište.Inače, znam odlično broj ubijenih Bošnjaka u Sanskom Mostu, kao i Ključu. Žao mi je što su tvoji rođaci bili među njima. Uopšte ne sporim da je to sramota i zločin, i sve što se dešavalo u tom kraju. Da ne spominjem šta se dešavalo u Prijedoru. Samo sam hteo Rođeru da ukažem da nije sve baš tako crno-belo, iako su dresovi Partizana i dalje najlepši na prostorima negdašnje Juze™.
I moj stari je iz Sanskog Mosta, odnosno iz okoline. I lazu svi koji kazu da je Una najlepsa. Sana, jedna jedina :)"Sve rijeke teku od izvora prema uscu, samo Sana tece prema vama." :wub:
Jebote, pa meni je baba sa kevine strane rodjena u Kljucu. Jedan njen brat je kasnije sa porodicom ziveo u Sanskom Mostu, drugi u Prijedoru. Bio sam u oba mesta milion puta kao klinac. I kupao se u Sani, dakako. :) Poslednji put, ako se ne varam, 1989.Poserem se u porod onome kao rasturi onakvu zemlju... Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...