Jump to content
IGNORED

Jovo Kapicic


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ovo naprosto nije tacno.
Ne gradi stav na osnovu primera sopstvenog dede. Pre će biti da ti je deda bio izuzetak koji je potvrđivao gorenavedeno pravilo.
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    123

  • kim_philby

    113

  • yolo

    54

  • Pontijak

    45

Taj primer mi je najblizi pa ga zato pominjem.Ali jbt, kad bismo postrojili sve vlasti od Obrenovica do danas i kad bismo gledali njihova bogatstva, vlast iz 1945. bi bila ubedljivo najsiromasnija. Od svih koji su jahali ovom zemljom, za pljacku optuzujete one koji su najcistiji.Smeta mi svo to lepljenje etiketa. Zbog nezadovoljstva politicarima u zadnje dve-tri decenije danas se mazu govnima ljudi koji su borili za slobodu zemlje (koliko god to danas glupo zvucalo). Ceo svet im to priznaje sem vas. Gadjate ih terminima 'ubica', 'zlocinac', optuzujete ih za otimanje a sve bez dokaza.

Link to comment
Ali jbt, kad bismo postrojili sve vlasti od Obrenovica do danas i kad bismo gledali njihova bogatstva, vlast iz 1945. bi bila ubedljivo najsiromasnija.
Ovo jeste tačno. Samo što je posle došla i četres' šesta. Edited by Zugurosh
Link to comment

Hvala kapetanu na onom intervjuu sa Dapčevićem. Zanimljive stvari priča...

Ali, bez obzira na sve te visoke položaje, visoku platu, razne privilegije, u tom periodu sam bio najnezadovoljniji. Muka mi je bila od svega onoga što se dešavalo pred mojim očima. Odmah je počela grabež za vlast, položaje, privilegije. Počela je korupcija neviđenih razmjera. A ton svemu tome davao je Tito. Gurao ih je na položaje, uvaljivao u privilegije i tako ih vezivao za sebe....Ti Mićunovići su prije rata bili vrlo siromašna porodica i, uz to, tragična porodica. Poslije rata,Veljko je prvo bio šef UDB-e za Beograd a, onda, i Rankovićev zamjenik. Sila. I sad vidi: vozio seu specijalnom mercedesu sa kompresorom, na ruci je nosio skupocjeni Filip Patek, i naravno,stanovali su u vili na Dedinju. Međutim, sve to mu nije bilo dovoljno, nego je, onog momenta kadje Žujović bio uhapšen, uzeo njegovu vilu -jer je imala bazen! Ta kombinacija gramzivosti, luksuzai, uz to, primitivizma, spuštala se, onda, od glavešina naniže. Posljednji primitivci su tada grabilipersijske ćilime, kristalne lustere, skupocjeni namještaj...Jednostavno, tada se smatraloda su odbranili zemlju i da je došlo vrijeme da se to naplati. I to debelo.

A tek kako prezire Kapičića i kako ga smatra za ratnog izdajicu, profitera, manipulanta, lopova, sadistu, silovatelja...Sve se čini da je to što je rekao-istina.Sad ne mogu da nađem za "leva skretanja", ali i to je opisao.

Link to comment
Hvala kapetanu na onom intervjuu sa Dapčevićem. Zanimljive stvari priča...

Ali, bez obzira na sve te visoke položaje, visoku platu, razne privilegije, u tom periodu sam bio najnezadovoljniji. Muka mi je bila od svega onoga što se dešavalo pred mojim očima. Odmah je počela grabež za vlast, položaje, privilegije. Počela je korupcija neviđenih razmjera. A ton svemu tome davao je Tito. Gurao ih je na položaje, uvaljivao u privilegije i tako ih vezivao za sebe....Ti Mićunovići su prije rata bili vrlo siromašna porodica i, uz to, tragična porodica. Poslije rata,Veljko je prvo bio šef UDB-e za Beograd a, onda, i Rankovićev zamjenik. Sila. I sad vidi: vozio seu specijalnom mercedesu sa kompresorom, na ruci je nosio skupocjeni Filip Patek, i naravno,stanovali su u vili na Dedinju. Međutim, sve to mu nije bilo dovoljno, nego je, onog momenta kadje Žujović bio uhapšen, uzeo njegovu vilu -jer je imala bazen! Ta kombinacija gramzivosti, luksuzai, uz to, primitivizma, spuštala se, onda, od glavešina naniže. Posljednji primitivci su tada grabilipersijske ćilime, kristalne lustere, skupocjeni namještaj...Jednostavno, tada se smatraloda su odbranili zemlju i da je došlo vrijeme da se to naplati. I to debelo.

A tek kako prezire Kapičića i kako ga smatra za ratnog izdajicu, profitera, manipulanta, lopova, sadistu, silovatelja...Sve se čini da je to što je rekao-istina.Sad ne mogu da nađem za "leva skretanja", ali i to je opisao.

daj link za matorog intervju jopet. ne mogu sada da ga nadjem.
Link to comment
Ovo naprosto nije tacno. Pominjao sam svog pradedu, trebalo bi da on pripada tom visem vojno-politickom rukovodstvu. Bio je na AVNOJ-u, bio je i sef Novcanog odseka, posle rata poslanik u Skupstini, itd... Gde je njegov stan? Gde je njegov ratni plen? Ja, kao njegov naslednik, ne da nisam nasledio stan nego nemam nijednu njegovu stvar (osim rukopisa), ni ja ni ostatak porodice. Ako danas vojno-politicki vrhovi mlate dobre pare, nemoj to pripisivati i njima. Mozda ti danas deluje nezamislivo, ali veruj da su nekad postojali ljudi kojima nije kinta bila na prvom mestu.
So what? Zasto univerzalizujes iskustvo svog pradede? Jel treba da idemo punkt - kontrapunkt?I moja baba je bila nosilac silnog partizanskog ordenja, visoki lokalni funkcioner, kao i deda, pa nisu dobili drzavnu milostinju. Mnogi oko njih jesu.I danas postoje ljudi kojima novac nije primaran, to je trivijalno.
Link to comment
Hvala kapetanu na onom intervjuu sa Dapčevićem. Zanimljive stvari priča...

Ali, bez obzira na sve te visoke položaje, visoku platu, razne privilegije, u tom periodu sam bio najnezadovoljniji. Muka mi je bila od svega onoga što se dešavalo pred mojim očima. Odmah je počela grabež za vlast, položaje, privilegije. Počela je korupcija neviđenih razmjera. A ton svemu tome davao je Tito. Gurao ih je na položaje, uvaljivao u privilegije i tako ih vezivao za sebe....Ti Mićunovići su prije rata bili vrlo siromašna porodica i, uz to, tragična porodica. Poslije rata,Veljko je prvo bio šef UDB-e za Beograd a, onda, i Rankovićev zamjenik. Sila. I sad vidi: vozio seu specijalnom mercedesu sa kompresorom, na ruci je nosio skupocjeni Filip Patek, i naravno,stanovali su u vili na Dedinju. Međutim, sve to mu nije bilo dovoljno, nego je, onog momenta kadje Žujović bio uhapšen, uzeo njegovu vilu -jer je imala bazen! Ta kombinacija gramzivosti, luksuzai, uz to, primitivizma, spuštala se, onda, od glavešina naniže. Posljednji primitivci su tada grabilipersijske ćilime, kristalne lustere, skupocjeni namještaj...Jednostavno, tada se smatraloda su odbranili zemlju i da je došlo vrijeme da se to naplati. I to debelo.

A tek kako prezire Kapičića i kako ga smatra za ratnog izdajicu, profitera, manipulanta, lopova, sadistu, silovatelja...Sve se čini da je to što je rekao-istina.Sad ne mogu da nađem za "leva skretanja", ali i to je opisao.

Meni je tu još interesantniji bio opis revolucionarne Crne Gore, i uoči rata. Nije ni čudo šta se sve kasnije dešavalo - brušenje™ revolucionara je bilo za nas, danas, nezamislivo.
Link to comment
Meni je tu još interesantniji bio opis revolucionarne Crne Gore, i uoči rata. Nije ni čudo šta se sve kasnije dešavalo - brušenje™ revolucionara je bilo za nas, danas, nezamislivo.
Fascinantan intervju u svakom pogledu. Ali ne bih se složio doduše da je nezamislivo. Uvek postoje neki profesionalni revolucionari koji se bruse i dan danas. Na sreću, negde daleeeko od Balkanskog poluostrva, uspevaju u područjima sa mlohavom državom i nestabilnom situacijom.
Link to comment
Taj primer mi je najblizi pa ga zato pominjem.Ali jbt, kad bismo postrojili sve vlasti od Obrenovica do danas i kad bismo gledali njihova bogatstva, vlast iz 1945. bi bila ubedljivo najsiromasnija. Od svih koji su jahali ovom zemljom, za pljacku optuzujete one koji su najcistiji.Smeta mi svo to lepljenje etiketa. Zbog nezadovoljstva politicarima u zadnje dve-tri decenije danas se mazu govnima ljudi koji su borili za slobodu zemlje (koliko god to danas glupo zvucalo). Ceo svet im to priznaje sem vas. Gadjate ih terminima 'ubica', 'zlocinac', optuzujete ih za otimanje a sve bez dokaza.
Ne vredi, uvek će se naći neki general ili neki činovnik partije, koji je dobio vilu na korišćenje što će biti ultimativni dokaz da se radi o ološi i vucibatinama.Sa druge strane, niko da se zapita odakle Karađorđevićima sva silna imovina, ko je izgradio te luksuzne dvorce, da li su to oni imali neke mudre akcije u bankama ili trgovali na veliko i malo, ili je možda to plaćeno iz budžeta naroda, da li je Beli Dvor građen parama Karađorđevića ili parama darovanim od Narodne skupštine, otkud to da su Karađorđevići već dvadesetih godina 20. veka bili među najbogatijim porodicama/dinastijama, ako su na vlast došli 1903. godine, dakle svega 20-ak godina ranije, a pri tome zemlja je prošla kroz pakao od 1912. do 1918. kada je izginula četvrtina stanovništva i skoro potpuno najsposobnije muško stanovništvo.Konačno, uvek se valja setiti da poreklo bogatstva Karađorđevića vodi iz dva osnovna izvora: začetnik dinastije je terao svoje svinje preko Save i Dunava dok su Turci klali narod koji nije mogao na skele dok se ne preveze voždova imovina, kojom je onda dalje baratano, a poslednji kukavnik dinastije je poneo sa sobom zlato i devizne rezerve države prilikom bekstva 1941. godine, i nešto ne vidim da se to vraća onome kome pripada. Sa kamatom, dabome. Sa druge stvari, imovina koju je bahatluk knjižio na svoje ime a plaćao parama naroda se vraća šakom i kapom.
Link to comment

Jbt, pročitao sam samo zadnju stranu Dapčevićevog intervjua: klasna borba, nije sve gotovo, podići će se opet svetske revolucionarne mase, revolucija je samo privremeno unazađena, Tito me je stavljao u zatvor jer je to što je on pravio bila izdaja socijalizma, čak polukapitalistička tvorevina...Jebiga, drugovi, meni je drago što SSSR nije ovoga postavio na čelo, a vi kako hoćete...Šteta što ne može da se skine u nekom PDF-u.edit: našao kako da se skine u PDF formatu :)

Edited by Filipenko
Link to comment
Jbt, pročitao sam samo zadnju stranu Dapčevićevog intervjua: klasna borba, nije sve gotovo, podići će se opet svetske revolucionarne mase, revolucija je samo privremeno unazađena, Tito me je stavljao u zatvor jer je to što je on pravio bila izdaja socijalizma, čak polukapitalistička tvorevina...Jebiga, drugovi, meni je drago što SSSR nije ovoga postavio na čelo, a vi kako hoćete...Šteta što ne može da se skine u nekom PDF-u.
Kako ne može, ja skinuo i odmah pustio na kindl.unsure.gif
Link to comment
Kako ne može, ja skinuo i odmah pustio na kindl.unsure.gif
Ma nađoh, može direktno na linku nego me zbunilo što je ikonica u obliku štampača. Srbin, hoće sve na gotovo :fantom: Odoh da aktiviram kapitalistički iPad, da se Vlado u grobu obrće, pa da se bacim na čitanje cool.gif Edited by Filipenko
Link to comment
So what? Zasto univerzalizujes iskustvo svog pradede? Jel treba da idemo punkt - kontrapunkt?I moja baba je bila nosilac silnog partizanskog ordenja, visoki lokalni funkcioner, kao i deda, pa nisu dobili drzavnu milostinju. Mnogi oko njih jesu.I danas postoje ljudi kojima novac nije primaran, to je trivijalno.
Pre lepljenja etikete pribavi dokaz. Toliko bar ocekujem. Vidis da i u svojoj porodici imas primer koji pokazuje da to sto pises nije tacno.Strasno mi smeta kad se jedan oslobodilacki pokret gura u blato. Grozim se kad prodjem kroz aleju velikana i kad vidim oskrnavljene spomenike heroja koji nisu ni docekali kraj rata. Dodje mi da emigriram kad vidim unakazen spomenik petnaestogodisnjaka kome su u ratu na celu urezali zvezdu i nakon toga ga ubili. Kome smeta spomenik tog klinca?To je rezultat antipartizanske histerije koja ne jenjava vec dvadeset godina. Zasto ne bi nacosi odvaljivali ploce sa nazivima ulica kad su to sve ubice, zlikovci i pljackasi. Prvo dokazi neciju krivicu pa mu lepi etikete, nemoj generalizovati. Mani me tih opstih prica - svi su oni lopovi. Dokazi da je Kapicic ubijao ljude, navedi primere, pa ga zovi kako hoces. Dokazi i za Micunovica da je lopov pa mu jebi sve po spisku (samo daj neki neutralni izvor). Pridruzicu ti se u tome. Ako je neko ukaljao casnu borbu oslobodilackog pokreta svojim lopovlukom, taj zasluzuje osudu svih. Ali ne dam da se generalizuje i da se zapisavaju svi oni hrabri i posteni ljudi koji su se zrtvovali u punom smislu te reci.Ne pricam ovo zbog proslosti, jebo istoriju. Pricam zbog buducnosti. Ako bi se slucajno desila neka repriza WWII, sta bih ja tad radio? Rizikovao svoj zivot i time osudio sebe na "vecnu sramotu"? Ne bih, nisam lud. Sad vidim koliko je to glupo. Da li bih gledao svoje dupe, tu i tamo svercovao i tako usao u istoriju kao posten domacin? Ne bih ni to, nemam taj stomak. Zapalio bih iz ove usrane zemlje a oni koji ostanu, neka se udave u govnima kojima su mazali svoje temelje.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...