Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

ne pričamo o babrogi - i upravo o tome ti pričam tamo na vinu

 

sav semijon u kupaži (ima ga oko 15%) je fermentisao u bariku (ne odležavao, fermentisao) kao i deo sovinjona. drugi deo sovinjona rađen je reduktivno, a onda su iskupažirani. i još štošta je tu rađeno prilikom same berbe...

 

otuda na nosu i herbalne note, i voće (breskva) i fine vanilinske (posebno posle, u ustima)

 

dakle, barrique nije jednako parket

 

i to uopšte nije retka stvar... u tehnološkom smislu.

 

usput, vino uzelo zlato u subotu na BIWC 2016

Edited by banatjanin
Link to comment

Probao sam ga u Ziri i delovalo je ekstremno sveže i herbalno, berba 2015. Podsećao me je na Vinumov iz 2013. baš zbog te kombinacije herbalnog i voćnog. Nema šanse da bih ikad provalio da je bilo u drvetu, doduše sipali su malo i bilo je prehlađeno, pretpostavljam da kad fermentiše u bačvi bolje se integriše drvo. Kakogod, dao si mi inspiraciju i moraću da pazarim bocu da ga na miru probam. 

Link to comment

Restoran "Exclusive 017" u Bujanovcu. Iza imena koje može da zavara krije se restoran sa nestvarno dobrim roštiljem! Cene za jug Srbije možda nešto više od proseka, za Beograd neverovatno niske. Jedina mana restorana što im je radio jedan konobar kada sam bio i čovek nije mogao da stigne sve sam, ali lavovski sve izdržao, ništa nije zaboravio da donese.

http://tobu.rs/portfolio-item/restoran-exclusive-017/

 

Jako dobru banicu imaju u "BIS"-u u Bujanovcu, preporuka za banicu sa spanaćem!

Link to comment

koji je cumez onaj stefan na dobanovackom isuse

 

ma rupetina obična, kažem i ja

 

jedino im je jagnjetina najbolja u gradu, dobra je i usluga, cene pristojne, ali ko mari još za to, ćumez je ćumez

Link to comment

jagnje ne konzumiram a prasetinu sluze samo hladnu. pola stvari sa jelovnika nisu imali. jebes kafanu koja ima da ponudi jedno, dva jela. to each his own

 

edit.

iz ocaja poruceni cevapi su bili bas takvi.

Edited by extragluv
Link to comment

jagnje ne konzumiram a prasetinu sluze samo hladnu. pola stvari sa jelovnika nisu imali. jebes kafanu koja ima da ponudi jedno, dva jela. to each his own

 

edit.

iz ocaja poruceni cevapi su bili bas takvi.

 

pa gde cevape kod stefana? generalno, ko ne jede janjetinu, kod stefana nema sta da trazi. pisali smo o tome bar 10 puta.

 

inace, prasetina i treba da se jede hladna.

Link to comment

jagnje ne konzumiram a prasetinu sluze samo hladnu. pola stvari sa jelovnika nisu imali. jebes kafanu koja ima da ponudi jedno, dva jela. to each his own

 

edit.

iz ocaja poruceni cevapi su bili bas takvi.

 

 

dobro da nisi tražio minestrone  :)

Link to comment

Gde ima u Nisu da se dobro jede, ono rostilj i tako to? Cuo sam za nekog Rajka da hvale svi po forumu, vredi li otici tamo?

 

ne vredi (izvini clandestino)

 

tri mesta, pa biraj (guglaj adrese):

Kafana Mrak - spektakularan roštilj, ovčija plejskavica najbolja u kosmosu. naručiti i "kiflice", vešalice odlične i sočne, ćevapi mrak

Dagi Plus - opet roštilj i ovčetina

Kod Brke (u Jošanici) - pite savršene, pečenje odlično, meko i divno, salate veoma dobre, + sarmice, pihtije i tako to

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...