Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

Istina. 

:D

Al' dok sam bio na Altini, nisam video tu kafanu. Svakako, ne bi promenila moje mišljenje.

 

A, kad smo dolazili u kafanu, išli smo nekim čudnim putem preko Galenike, kroz kojekakve uličice, nisam ni znao gde sam.

Link to comment

Će nadjemo, sad kad znamo u kom delu kontinenta se nalazi.

 

Nego, teletina (iz) ispod sača, u kafani Novi Jelen, druga sa desne strane kad se iz Kragujevca krene za Beograd. Dobra bila. Nisam je jeo odavno pa ne znam da li ispunjava stroge kriterijume ovog svetog topika, ali bilo mlado meso, sočno i slatko. A porcija vrlo velika. Nas dvojica uigranih klopadžija jedva smo je pojeli. I cena dobra: par pića i teletina, korektne salate i vruće lepinjice - 2150 dinara. I, na kraju, gratis baklave, fine. Osoblje uljudno.

Link to comment

Da podelim utiske o odličnom mestu u Pančevu, zove se Kuća 1901 (ako uopšte ima neko ime), prave banatski ručak nedeljom, okreneš dan ranije telefon i pitaš šta se sprema. Obično odgovaraju da nisu sigurni do poslednjeg trenutka, zavisi šta će ujutru naći od mesa, ribe, povrća... ali znaju an ženeral i to najave u petak ili subotu na fajsbuku https://www.facebook.com/Kuća-Pančevo-970645049680328/?fref=ts . A jopet nekad ne objave nego moraš da ih zoveš.

 

Nama se danas zalomio potaž od spanaća, čili rebarca, kineska piletina, pljeska sa kačkavaljem, domaća kobaja, musaka i sa strane porcija graška i velika mešana salata; slatko finale palačinke sa marmeladom od šipaka. Već na osnovu pobrojanog vidi se da to nije baš 100% banatska tradicionala, ali ako je suditi po ovom danas kušanom pronašli su savršen spoj.

 

Inače, ovo je bio izuzetak da presele ručak na subotu jer sutra imaju neku proslavu. Komplet ručak je 750 din (cash only), iznesu vam na sto apsolutno sve što su tog dana spremili, cene sokova smešne, mislim da smo za dve kokakole i kiselu platili 190 din, ali donose u čašama, za ostalo ne znam jer sam morao da upravljam motornim vozilom do Beograda.

 

Ručak kreće od 14h i nedeljom ga prave obligatorno, za ostale dane kažu pozovite da nam kažete koliko vas je i šta volite pa ćemo da se dogovorimo. Nedeljom nema gužve na Pančevcu, preko Zemuna sad još brže, ja preporučujem, vi vidite.

Link to comment

kafana Zvrk u Nišu, kod gimnazije

 

- ljutenica sa strukturom poput nekakve paste, a na ukusu dominira koncentrat paradajza, potpuno nejasno

- moravska korektna, mada ljuća

- teleća čorba grozota. previše brašna, ima strukturu kao ređi bešamel sos, a kockice mesa ko na lutriji - ako nabodeš

- juneći ćevapi od mesa, ništa soja, isto tako i ovčiji, korektni, mada previše suvi

- rebarca na kajmaku, dimljena, su jelo koje nikako i nikad neću razumeti, pa da se uzdržim od komentara

- lepinje tople i sveže

- ovčji sir preslan, premlad, nedovoljno mastan

- domaća šljiva dobra

 

za četvoro, cirka 4 200

 

može da se pojede, generalno bolje od onog odrona kod Rajka, ali ni prići Mraku, Brki ili Dagiju

Edited by banatjanin
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

greetings from MB, kida jagnjetina, upravo gledate 700 mića

IMG_7783.jpg

 

 

Fotošop. Na originalnoj slici je neki karfiol.

 

Er...ovaj, gde je, šta je MB?

Da odem da proverim.

-_-

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...