Jump to content

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

Zak, od Zakić. Inace cujem da je presao u Papriku u kuhinju.

 

slučajno poslato sa TT

 

Tastatura sama prepravila u Ž

 

Nego, da, otišao je  kod Bore Konja, ali mislim da postavlja kuhinju u bivšem Play off-u, u koji se Paprika valjda seli

Link to comment

kod zokija i nene, al ne pljeska nego krmenadla™ ili tako neko mesište(ne mleveno)

Kada sam bio poslednji put u Nisu u novembru vise se ne zove kod zokija i nene nego samo kod zokija.

 

Od joce i nene ostade zoki.

Link to comment

Ako se dobro sećam, ili je možda glava u špeku, specijalitet

 

 

 

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 992D using Tapatalk

Najverovatnije si dobro zapamtio pošto je u valjevskim kafanama obično špikovana glava specijalitet. Reč je valjda o onome što se zove i glava u saftu. Glava kuvana sa povrćem, potom skinuto i isitnjeno meso sa tim povrćem i supom u pećnicu.
Link to comment

odlično, sledeći put jedem špikovanu glavu kada odem u to valjevo, inače simpatična varošica;

 

obrenovčani ga krive za onaj potop pre dve godine...

Link to comment

Obično to imaju u ozbiljnijim kafanama (možda ne svaki dan) pa možeš da probaš kod Đure slobodno.

Glede te poplave, u Valjevu je bila par dana ranije ali tada se niko nije naročito potresao. A vidim da se onaj njihov "stručnjak" i dalje slobodno šetka Obrenovcem.

Link to comment

ako ne kod đure direkt, onda ćemo glavu ugovoriti sa partnerima unapred, zaslađenje i desert u tri kosa - eventualno;

 

po komentarima vidim da im je očajna hrana, mada, ja sam primetio razne štrudle po vitrinama, enterijer je prijatan, obavezno su mi izreklamirali i Jelic Winery proizvode;

 

a što se obrenovčana tiče, ako sam to dobro primetio, uvek su poštovali autoritet i silu, za vreme tita - poštovali su tita, ni jednu ružnu reč da čuješ, kada je došao sloba - poštovali su slobu, kada je došao đinđić - svi su voleli đinđića, pa borisa;

 

a kada im je došao ovaj ludak - pa vole i njega, možda ne toliko žarko, suviše je zapadno orijentisan, pa su zamenu našli u "stručnjaku", ne treba zaboraviti ni ćumurdžiju čije aspiracije sežu i do nekih značajnijih direktorskih pozicija 

Link to comment

po komentarima vidim da im je očajna hrana, mada, ja sam primetio razne štrudle po vitrinama, enterijer je prijatan, obavezno su mi izreklamirali i Jelic Winery proizvode;

 

Ne znam kako je sada u ta Tri kosa pošto je tu došlo do nekih promena, ali valjda su im bar te štrudle korektne. Za vino nisam neki stručnjak ali se taj Jelić ozbiljno bavi poslom duži niz godina, osvaja neke nagrade, pa verujem da je to dobro. mislim da njegovih vina ima i preko puta Tri kosa, u La piazzi, gde isto ima neke italijanske kuhinje u ponudi. Mada, već sa pominjao na ovoj temi, u Valjevu se najbolje držati te neke domaće kuhinje. Ako vam ne bude baš do špikovane glave, imate odličan (ali zaista) roštilj par kilometara od centra (Bora - Rosulje) ili blizu ta Tri kosa, Kraljević Marko. Ako dolazite u toplije vreme, kafana Lovci je baš prijatan ambijent.

Link to comment

posto vidim da ste na putu za pakao sa idejom da podrzavate jeliceve investicije u promoterke i mecka A klasu, savetujem da se sto pre prizovete pameti i predjete na takodje lokalna vina pusula. daleko bolji value for money i sasvim izvesno eticka proizvodnja bez bacanja para u bunar srpske tastine. preporuka za pusulin traminac ali i sta god vam se nadje pod rukom - sovinjin ili sardone. crvena nisam pio.

Link to comment

posto vidim da ste na putu za pakao sa idejom da podrzavate jeliceve investicije u promoterke i mecka A klasu, savetujem da se sto pre prizovete pameti i predjete na takodje lokalna vina pusula. daleko bolji value for money i sasvim izvesno eticka proizvodnja bez bacanja para u bunar srpske tastine. preporuka za pusulin traminac ali i sta god vam se nadje pod rukom - sovinjin ili sardone. crvena nisam pio.

 

 

šta reći kad im ni sajt ne radi;

 

što se tiče tih jelićavih investicija, bio sam žrtva valjevskog lokal-patriotizma ni kriv ni dužan, mene ipak zanima špikovana glava, a uz to može i po koje valjevsko pivo

Link to comment
  • 4 weeks later...

Od Arandjelovca ka Lazarevcu, posle par kilometara, stoji kafana 'Mali hrast'.

Prethodnih nedelja sam slušao hvalospeve o svinjskom pečenju, a juče se uverio, pa rekoh da podelim.

 

Ambijent neugledan, klasičan kafanski, nema ni supa ni čorba, od jela ima samo pečenje, od slatkog samo palačinke.

Pečenje je fantastično, stiže bez kostiju, i bukvalno SVE se pojede.

3.5 kg + 9 kupus salata + domaći hleb + par rakija + 9 piva + 10ak kafa + 5-6 sokova +7 palačinki cca 10ak hiljada.

 

Kome nije teško da se cima do MB-a, topla preporuka da produži još malo, neće se zajebati.

 

PS

Ima samo svinjetina.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...