Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

Za laloško krkanje, nije loš Salaš 137 na Čeneju... Perkelti, rinflaš, mlinci, štrudle...Ako ćeš sofiscitiranu, visokobudžetnu klopu, ondak Zak u šafarikovoj, bez premca...

Link to comment
gazzo, daj neku preporuku za bilo šta, što ne sme da se propusti u Ujvideku, a da nije Sokače, tamo sam bio već...
ma zajebavamo se za majin indexne znam nista sem zaka u NS za preporuku, a ne znam da li te zanima takvo mesto - ozbiljnija (i po kvalitetu i po ceni) gastronomija. nista lokalno, lalosko, sto vuce na tu stranu. ja sam ovde vec preporucivao zekin salas u krcedinu, to je 5km od autoputa ako se vracas u bgd. ne znam takvo mesto u NS, ima testa raznih slovackih, backih, pacije supe (nezaobilazno), guske na podvarku, dobrih zimskih pizdarija. ali u NS, stvarno ne znam, davno nisam bio nigde sem zaka sto smem da preporucim.
Link to comment

prodjoh kroz zajecar danas, stali na rucaknaravno, u ocekivanju SNG, nista zivo ne radiiz cetvrtog puta sam ponovo promasio medu - na duzem odmoru zbog svih praznikahajduk veljkov konak isto zatvorenvaros - lepo sredjena kafana, pocinje da radi tek u 8 uvece za docek SNGtako da smo skoncali kod "dva brata", po preporuci zene iz "varosi" na kraju je ispalo vrlo vrlo dobro - mada mene izgleda oce u zajecaru, ja se tamo nigde nisam jos nasadiokafana je u 70s soc soliteru u prizemlju, ali su je lepo etno sredili, uneli neke tarabe, malo starih fotki, karirani - ali zuto beli - stolnjak i - najbitnije - jebeno besprekoran konobar.sta smo dobro jeli i pilidomaca travarica od loze - 80 din, divna, jaka, blago zagorcena (pelin?), super zelene boje. dve su me nazdranog oborile totalno.odlicna lepinja, vruca, zajecarski standard (100din)timocka salata - nesto kao urnebes ali ne sa tucanom nego sa pecenom pa cepkanom paprikom - super (160din)kiseli kupus - najbolji ove sezone, hrskav, taman kiseo koliko treba, perfekt (100din)staroplaninski cevap - ovcije mleveno sa lukom, nabodeno na 2 pljosnate drvene zice. old school cevap, podsetio me na detinjstvo i kako su nekada izgledale pljeske po ukusu (480 din)sopska - ko u januaru posluzi dobru sopsku, veliki je car. ovi jesu. (150din)ono sto moze bolje:svinjska rebarca - cudno spremljena posto su skuvana pa onda isecena na tanke sajbne koje su grilovane. mislim, ukusno je i sve to, samo je neobicno. ne bih to narucio ponovoono sto je sranje:smrznut pomfrit - nije mu mesto u ovakvoj kafani. narocito u poredjenju sa domacim pomfritom napravljenog od pravog krompira iz HV konakaracun za dvoje sa kafama, kiselim vodama, jos nekim salatama itd je bio 1900 din.trenutni skor u zajecaru mi je tri odlicne kafane od tri pokusaja a u navodno najboljoj nisam jos bio. a na svakoj od ove tri bi beograd pozavideo - cubura nije bolja ni od jedne od ove tri...

Link to comment

i takvih kafana i dobih konobara. kakav nas je majstor sluzio, usluzan, ljubazan, brz a potpuno nenametljiv i pritom izgleda kao paul weller pre 20 godina, samo lepo podsisan. ne znam zasto ali takve kelnere samo u zajecaru i nisu srecem, nikad u bgd.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...