Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

Прекопута те кафане у центру има ретко добра пицерија, а у улици која се спушта на семафор код Рајфајзен банке (20 метара од вајата и пицерије) најбоља пекара у том делу Србије:све им је добро, али што имају ђеврек са сунцокретом нема га нигде.

Link to comment

porodično najčešće jedemo u Karađorđevom vajatu u Orašcu, znam da nedeljom, pored sača peku i jagnje, jare i šta god, to možeš da proveriš. ako bude lepo vreme idealno je tamo. Kod Karića nema smisla jesti, a u Tarpošu nisam još bila.ima neko etno selo sa vajatima i na Bukulji, ali tamo nisam jela. kao ni u toj kafani u centru. jednom smo išli u etno selo Babina reka, ali to je 20km od Aranđelovca, a i nije mi se dojmilo.znam da je dobra picerija San Giorgio (nije u glavnoj ulici), jela jednom odavno, ali je sve bilo odlično.

Link to comment

bojcinska koleba i dalje ima hranu za zaobilaziti, dok je sve ostalo OK - ambijent i muzikanti na prvom mestuodlicna je dudovaca, 1 casica me je omlatila kao da sam popio dva deci sljive, ne znam u cemu je foraovciji gulas je onako, nije los ali nista zasta bi potegao 45 min voznje iz gradapecenje od mangulice tezak promasaj, ako je ono mangulica ja sam karakacanska ovcasalata sopska sa dlakom od kuvarice (plavusa) sto mi je manje smetalo od loseg sira, nekog onako vodenastog, to najvise mrzim u sopskoj. ako nemas tvrdi sir za rendanje onda nemoj da prodajes sopsku salatu.usluga je isto solidna. pre 5 godina sam bio tamo i sve je bilo isto. tada su doduse domaci kolaci (strudle i gomboce) bili super ali sam ovaj put preskocio.

Link to comment
Riblji restoran "Rubin" u Mitrovici, na keju, obavezno obidjite ako budete u prolazu.
e jebiga,bili u la'sti :D danas.bio sam gladan pa mi bilo svejedno, al punjeni pljesak stigo malo ugljenisan s jedne strne i punjen je šunkaricom™ i kačkavaljem™nevr d les ono testo za picu što služe mesto leba i pomrit su zadovoljili karb krejv.U subotu se zateko u Ražnju. sve po centru™ zatvoreno u 16h il se kreči. U nekoj uličici malo dalje našli kavanu da radi. korektna hrana osim nešto koščurije u punjenoj pilećoj butini. mineralnu dobiješ u čaši.
Link to comment

Ostadoh duzan za izvestaj iz Arandjelovca.Elem krenuli smo do Vajata ali je tamo bila ogromna guzva pa su nas zamolili da prosetamo po etno selu i malo sacekamo. U toj setnji smo naleteli na gomilu dece od kojih je jedno palo i ogrebalo dlan te je keva trazila od konobara rakiju da ispere to. Celavi cale od malog kada je to cuo se odmah podigao i podviknuo na sred restorana "Kakva bre rakija? Zasto pravis govno od njega? Ne mora bas ceo da bude na tvoju stranu porodice!"To je malo pokvarilo utisak a i nije delovalo kao da se mesto prazni pa smo se spustili u grad u restoran Aleksandar koji je onako jedno prilicno nadrealno mesto.Konobari izgledaju kao standardni kafanski konobari ali iz nekog razloga vole da tu i tamo ubace po koju recenicu na francuskom. Ne sluze pecenje, ali npr imaju satobrijan. U ambijentu se mesa stilski namestaj sa metalnim escajgom iz vrtica i bele plocice iz kojih tu i tamo proviri koja zica.Ukupan utisak je kao da je neki lik koji je recimo u Parizu radio kao sef sale ili konobar, ustekao pare i vratio se u rodni kraj da se pokaze pa je ukombinovao sve to najbolje sto ume.Sto se same klope tice nije nista posebno a cene su beogradske. Posto sam bio prvi put uzeo sam mesavinu specijaliteta kuce (koji se svi odreda zovu po Karadjordjevicima tipa "Lepeza Kraljice Marije" ili "Kotlet Knez Pavle" itd) i dobio jedan svinjski file punjen sunkom i kackavaljem, onda isto to samo sto su sunka i kackavalj ovaj put bili spolja i zaljuceni alevom paprikom kao i modifikovanu karadjodejvu koja je umesto standardnog oblika preklopljena u polukrug.Sve u svemu ceh za dva mesana specijaliteta, casu vina, kafu i dve sopske je bio 2700 to sto sam jeo nije bilo nista posebno mada se pratnja kune da im je sve ostalo bolje, a pogotovu dezerti.

Link to comment
  • 4 weeks later...

pisalo se ovde o Orahovom hladu, tačno tamo gde je motel Džep, ali prekoputa.zanesen pohvalam sa foruma, stao pre neki dan, bio baš gladan.to je bila najgora odluka vezana za kafanu u životu. ono može da se sviđa samo nekom ko je imao nesrećno detinjstvo u kom su ga hranili isklljučivo smokijem i supom iz kesice.ćevapi su loše začinjeno đubre od svinjetine i soje, lepinje od pre tri dana, nedovoljno podgrejane. kupus salata neka šljonuta, prekisela, ko zna kad izrendana smesa, dok je mućkalica (Džepska - sic!) sastavljenja od suvih (ne sušenih, nego suvih od loše termičke obrade) kockica svinjetine zamućenih u neku smesu od povrća zgusnutu brašnom, pa sve to podgrejano. na sve to, ako vam se ide u toalet, bolje to uradite u šumi, da ne ulazim u detalje.

Link to comment
e jebiga,bili u la'sti :D danas.bio sam gladan pa mi bilo svejedno, al punjeni pljesak stigo malo ugljenisan s jedne strne i punjen je šunkaricom™ i kačkavaljem™nevr d les ono testo za picu što služe mesto leba i pomrit su zadovoljili karb krejv.
Dobra je Lasta, bar meni, jeo sam tamo par puta neke punjene pilece batake i slicno i uvek sam bio zadovoljan. Neki dan sam vodio dva druga na veceru u Mali princ, i tamo mi je bilo skroz dobro ali se ceka duze iz nekog razloga. Dobio sam preporuku i za Lovacki dom pa cu otici i tamo ovih dana, nadam se.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...