Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

Sto niste produzili jos malo pravo do Avale da se unistite od porcija.Sent from my cigla using Tapatalk
Avala na "starom putu za Beograd" uhhh to je nezobilazno.Porcije velike a dobre.Kad god sam nesto radio u tom kraju dan mi se obavezno zavrsavao tu...Naravno to je problem samo za one koji treba posle da voze za BG ;)
Link to comment

Zelim da preporucim od sveg srca restoran bezveznog imena Etno kuca Konak, na samom vrhu Djurdjevog brda u Jagodini.Vizuelni ugodjaj: cista desetka. Jedenje se obavlja, ako se sedi u basti, u prostranim drvenim separeima, a tu negde brboce i vestacki potocic. Korektnu rakiju sluze u satljiku potopljenom u casu vode sa ledom, sto je lepa i razborita kafanska ustanova.Hrana. Predjela izuzetno solidna, probali smo urnebes, sira i belolucene paprike, i proju, sve je kako treba da bude, urnebes mozda moze da bude ljuci ali je kafana generalno prilagodjena krotkom porodicnom ukusu. Utom stize i glavno jelo, odlicna jagnjeca sarmica snaznog ukusa, i meka kao dusa jagnjetina, takodje jaceg ukusa, ali nisam nista drugo ni ocekivao 30. septembra: to je siljeze verovatno, a ne jagnje, ali ja to jako volim a i spremljeno je kako valja. U grnetu se dobija krtina od mesa sa dovoljno masnoca, i dobar krompir. Jako solidno, cak i ako je to poslednja porcija jage, juce je tamo bio vrlo uzurban dan.Usluga. Malo inertna, ali veoma ljubazna, pripremite se na malo cekanja, imam utisak da bi im trebao jos jedan konobar vikendom.Cene. Oko 600gr jagnjetine, dve jagnjece sarmice, sir, proje, urnebes, velika srpska salata, nekoliko kokakola, dva piva i rakija, oko 3.000 din.Vrlo sam prijatno iznenadjen ovim mestom. Vise sam voleo Djurdjevo brdo kada je na njegovom vrhu bio zapisni hrast, a okolo samo zelenilo, ali, kada vec mora da se gradi, svidja mi se sto je sagradjeno mesto na kome tetke mirno igraju jamb i dolaze porodice sa decom, nego nafurano mesto za Palmine bumbare.edit: mrzelo me da vadim aparat ali je gugl slikao umesto mene34537644.jpg

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

ma ne idem cesto u kafane, i retko me se neka dojmi, da budem iskren. imam kosmicki visoke kriterijume, sto ne znaci da ocekujem haute cuisine po ceni slane palacinke i da mi daju dzabe rakiju, nego da mi apsolutno nista ne smeta, tj da se osecam rastereceno kao kod svoje kuce.eto, ovde mi se to dogodilo, pa odlucih da prenesem iskustvo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...