Jump to content
IGNORED

Zašto se Jugoslavija/SFRJ zaista raspala


Anonymous

Recommended Posts

Kapiram da ima sagovornika zbog kojih je potreban disklejmer u smislu da se valjda podrazumeva da je sloba bio jedan zlikovac.

 

No, bez obzira na to, ovde se raspravlja na temu da li je bio ratni zlocinac. Kakve veze ima stambolic, draskovic, itd. sa ovim sto on pise? Mislim, sto najgore ja se cak i ne slazem sa noskichem, ali mi bode oci ova zamena teza (ratni zlocinac vs. kriminalac i zlikovac). Pa jos njega prozivas za sibicarske fore.

Link to comment

Kakve šibicarske fore? Logika, razum, pamćenje, preciznost i sposobnost zaključivanja?

Kod Noškića nema konsenzusa da se podrazumeva da je Sloba bio zlikovac, Noškić ga obožava kao levičarskog, antiglobalističkog idola, Če Gevaru 90ih. Očigledno da ništa nije jasno samo po sebi, inače ne bi imali apologetu Slobinog režima u 2016. godini....

 

Valja neke stvari ciklično ponavljati, da se ne zaboravi.

Link to comment

Kod Noškića nema konsenzusa da se podrazumeva da je Sloba bio zlikovac, Noškić ga obožava kao levičarskog, antiglobalističkog idola, Če Gevaru 90ih. Očigledno da ništa nije jasno samo po sebi, inače ne bi imali apologetu Slobinog režima u 2016. godini....

 

Valja neke stvari ciklično ponavljati, da se ne zaboravi.

 

Ovaj forum je odlican za osobe sa krizom identiteta, sto da se mucis godinama na psihoanalizi, jogi, meditaciji, couchingu... kad ovde mozes samo da se pojavis i odmah ce ti reci ko si i sta si.

:lolol:

Link to comment

Dakle, tvoj predsednik nije samo koristio oruzanu silu nad civilima u vreme ratnih dejstava, on je bio i najobicniji podstrekac na ubistva u rangu mafijaskog dona ili sefa klana dilera droge. I sad si se ti nasao da ga branis i da pricas da je nevin? Izvini sto ti postavljam intimna pitanja, ali na cemu si, brate? 

 

Ni po babu, ni po stričevima,. Već po pravdi boga istinoga;. Nemoj, sine, izgubiti duše;. Bolje ti je izgubiti glavu. Nego svoju ogr'ješiti dušu.

 

Niti je moj predsednik, niti ga branim i tvrdim da je nevin, vec prenosim zakljucke Haskog tribunala.

 

A sto ti ne dajes nikakav odgovor povodom ratnih zlocina US i to sto niko za njih ne odgovara?

Na primer bombardovanje bolnice u Afganistanu: https://en.wikipedia.org/wiki/Kunduz_hospital_airstrike

Je li ovo tvoj predsednik u tvoje ime?

The attack on the hospital in Kunduz last October left at least 42 people dead. 

 

http://www.independent.co.uk/news/world/americas/16-us-military-staff-disciplined-after-bombing-afghan-doctors-without-borders-hospital-a7007231.html

16 staff have either been suspended or received lesser sentences. No one faces criminal charges.

Edited by noskich
Link to comment

@utvara

Ma ok to, ponovicu jos jednom, em se ne slazem sa noskichem, em je valjda jasno da je sloba bio zlikovac.

 

Elem, bas zato sto mislim da se noskicha moze mnogo lakse pobiti argumentima tipa onih koje je obiw naveo u prvom pasusu ne vidim potrebu uvodjenja stambolica i draskovica u pricu. Taj deo jednostavno ne dokazuje njegovu odgovornost u sferi navedenih ratnih zlocina a stvara prostor za skretanje teme. Prvenstveno jer nemam utisak da noskich brani konkretno milosevicev lik i delo, vec se "bori" protiv osude "srpskog naroda" i odgovornosti srpske drzave. Samim tim, milosevic kriminalac i ubica politickih protivnika za noskicha i njegovu "borbu" nije argument.

 

 

 

Ili sam ja samo spor i nadrndan od jutros..

Edited by urkozamanje
Link to comment

Ovde je izgleda nemoguce diskutovati a da te prvo ne etiketiraju. U kritickoj diskusiji citas sta neko pise a ne juris odmah da sagovornika svrstas u neku od kategorija u tvojoj glavi.

Link to comment

Heh, pa jbg kad pomalo zvučiš ko drugi dnevnik s kraja devedesetih. :D

 

Ja jednom napisah, Srbija je poražena u ratu sa Amerikom i njenim saveznicima. To se zvanično tako ne zove ali zvanično ni Srbija nije bila u ratu sa Hrvatskom i BiH, što ne menja mnogo oko suštine. Onaj ko je poražen snosi posledice, pa je tako utamničen ceo državni vrh. E sad, gde god da se ratuje, primenom načela komandne odgovornosti tako kako je postavljeno lagano se može utamničiti svaki državni vrh, prvi recimo Bler i Buš, jer zločina nikad i nigde ne manjka. Samo je potrebno da budu pobeđeni u ratu prvo, i da onda njima neko diktira uslove mira.

 

To je sve gledano sa spoljnog aspekta, sa unutrašnjeg apsolutno stoji sve što je ObiW napisao za Miloševića. Moj jedini problem s tim je što njemu nije suđeno u Beogradu za sve to u paketu, ali c'est la vie, jači su imali drugačije viđenje.

Link to comment

... u teoriji bi vam njegovo megaluzerstvo trebalo olakšati stvar.

 

Ruku na srce, Malo ko u Srbiji misli nesto mnogo pozitivno o njemu. No, je poprilicna razlika u tome zasto ga razliciti ljudi tacno ne vole. 

Link to comment

Naravno, te ne treba ni smetnuti s uma da mu je svojevremeno podršku dala ne ni apsolutna, već kvalifikovana većina. Što automacki i tu većinu zajedno s njim svrstava u megaluzere, a to nije baš od velike pomoći.

Link to comment

@utvara

Ma ok to, ponovicu jos jednom, em se ne slazem sa noskichem, em je valjda jasno da je sloba bio zlikovac.

 

Elem, bas zato sto mislim da se noskicha moze mnogo lakse pobiti argumentima tipa onih koje je obiw naveo u prvom pasusu ne vidim potrebu uvodjenja stambolica i draskovica u pricu. Taj deo jednostavno ne dokazuje njegovu odgovornost u sferi navedenih ratnih zlocina a stvara prostor za skretanje teme. Prvenstveno jer nemam utisak da noskich brani konkretno milosevicev lik i delo, vec se "bori" protiv osude "srpskog naroda" i odgovornosti srpske drzave. Samim tim, milosevic kriminalac i ubica politickih protivnika za noskicha i njegovu "borbu" nije argument.

 

 

 

Ili sam ja samo spor i nadrndan od jutros..

Aha, razumem. Non sequitur je pominjati Draškovića i Ćuruviju, jer je to irelevantno za pitanje ratnih zločina? To je drugačija vrsta krivičnog dela, koja je izvršena iz drugih pobuda i na drugom mestu. OK, saglasan sam.

 

Vidi šta se dogodi u međuvremenu, blast from the past:

Nisu bombardovali Srbiju zbog Slobe, nego Slobu zbog Srbije?

Link to comment

Heh, pa jbg kad pomalo zvučiš ko drugi dnevnik s kraja devedesetih. :D

 

Ja jednom napisah, Srbija je poražena u ratu sa Amerikom i njenim saveznicima. To se zvanično tako ne zove ali zvanično ni Srbija nije bila u ratu sa Hrvatskom i BiH, što ne menja mnogo oko suštine. Onaj ko je poražen snosi posledice, pa je tako utamničen ceo državni vrh. E sad, gde god da se ratuje, primenom načela komandne odgovornosti tako kako je postavljeno lagano se može utamničiti svaki državni vrh, prvi recimo Bler i Buš, jer zločina nikad i nigde ne manjka. Samo je potrebno da budu pobeđeni u ratu prvo, i da onda njima neko diktira uslove mira.

 

To je sve gledano sa spoljnog aspekta, sa unutrašnjeg apsolutno stoji sve što je ObiW napisao za Miloševića. Moj jedini problem s tim je što njemu nije suđeno u Beogradu za sve to u paketu, ali c'est la vie, jači su imali drugačije viđenje.

Nažalost, Velike sile nisu to dopustile, jer su opravdano verovale da nijedna država do sada nije osudila sama sebe niti ceo svoj državni vrh za ratne zločine. Plašili se ljudi da lopov ne može sam sebe može da uhapsi.

Sve se može legalizovati, pravni sistem ti je čudna stvar. Tako je i Nacistička Nemačka imala pri OKW odeljenje za inostranstvo, i u okviru njega grupu VI, takozvanu šestu rupu na svirali za istraživanje ratnog prava, ratnih zločina i običaja ratovanja. Čudnog mu čuda, ništa nisu našli... a ceo rat tražili te ratne zločine i nikako da ih ne nađu! Sve je bilo po propisima...

I tako spakovaše Slobu u Hag, sudiše i njemu i celom državnom vrhu mu. Neuspešno, politički pristrasno i u konačnici sa upitnim moralnim i političkim rezultatom, ali bože moj, takav je bio i Nirnberški sud. Ovaj ICTY je trebalo da bude nekakva moralna kopija Nirnberškog suda, ali nažalost nije uspeo u tome.

Edited by Utvara
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...