Jump to content
IGNORED

Zašto se Jugoslavija/SFRJ zaista raspala


Anonymous

Recommended Posts

Kako ko, verovatno. Ali bez obzira na sadržaj, prosto nivo razgovora je...ispod svake kritike. Mislim "zar nije to bolesno", ej :D

 

Ono, Matica Hrvatska, nije...ne znam, navijački fanzin (a i tu bi sigurno bilo bolje :D)

 

I još je super onaj deo gde ona kaže nešto tipa "mora se prihvatiti jugoslovensko nasleđe", a INTERVJUER kaže "kad se pokaju/priznaju zločine"  :lolol: mislim, ko kad se pokaje, nasleđe  :lolol:

Edited by MancMellow
Link to comment

Tragom njene biografije (interesovalo me njeno obrazovanje) naiđoh na neki tekst nekog od faši portala

u kom je odgovor na njenu kritiku Đokovićeve humanitarne akcije iz 2013.

Nisam mogla da nađem originalno saopštenje njenog fonda (ako ga i ima uopšte).

Elem u tom odgovoru je sadržan i deo njene kritike, koji otprilike ovako glasi:

Prikupljajući pare za decu Srbije (i Kosova) Đoković vrši zamenu teza i time prikazuje kao žrtve samo srpsku decu,

dok su albanska deca (2013!) toliko istraumirana srpskom represijom da od straha uopšte ne mogu da jedu!

Zna li neko nešto o tome?

Link to comment

Kako ko, verovatno. Ali bez obzira na sadržaj, prosto nivo razgovora je...ispod svake kritike. Mislim "zar nije to bolesno", ej :D

To je onaj nudge-nudge-wink-wink nivo dubokog sporazumevanja i saglasnosti među sagovornicima.

Link to comment

Ja ovo doživljavam kao kad neki naš časopis tipa pečat dovede nekog "intelektualca" da priča o albancima i onda krene frljanje stereotipima...

Link to comment

Misle da je u pravu?

 

Sigurno, ali im treba agent koji će to da izvede kvalitetnije. Shvatam ja da Franz Tugymann Stiftung ne raspolaže istim sredstvima ko ostali ali ipak...

Link to comment

Tragom njene biografije (interesovalo me njeno obrazovanje) naiđoh na neki tekst nekog od faši portala

u kom je odgovor na njenu kritiku Đokovićeve humanitarne akcije iz 2013.

Nisam mogla da nađem originalno saopštenje njenog fonda (ako ga i ima uopšte).

Elem u tom odgovoru je sadržan i deo njene kritike, koji otprilike ovako glasi:

Prikupljajući pare za decu Srbije (i Kosova) Đoković vrši zamenu teza i time prikazuje kao žrtve samo srpsku decu,

dok su albanska deca (2013!) toliko istraumirana srpskom represijom da od straha uopšte ne mogu da jedu!

Zna li neko nešto o tome?

 

Znam ja sve o tome, to  satiricno saopstenje je izmislio Pavle Cosic u sklopu svoje operacije Be92. I radi se o Natasi Kandic a ne o Sonji Biserko,

Desnicarski portali su to preneli bez ikakve provere.

 

http://www.pecat.co.rs/2013/07/fond-za-humanitarno-pravo-osudio-humanitarnu-akciju-novaka-djokovica/

Link to comment

Hvala ti. Pretpostavila sam da je nešto tog tipa, samo sam ja nekom opskurnom srbnešto portalu našla za Sonju.

Kakvi idioti. Ti sa naci portala.

Sent from my RM-821_eu_romania_486 using Tapatalk

Edited by svashtabezneshto
Link to comment

Tekst je toliko bolan da je pravo pitanje kako Hrvati nisu uspeli da nađu neki kvalitetniji kadar. Siguran sam da mogu mnogo bolje.

 

Tekst jeste bolan ali ona je za naše uslove kvalitetan kadar. Ne postoji nacionalista koji toliko dugo opstaje u NGO krugovima i uspeva i dalje da prodaje svoj aktivizam tamo gde treba, kao Sonja

Edited by dillinger
Link to comment
Cijela srpska historija jedna je velika laž

 

Овог се не би постидјели ни Јосип Јурчевић и Стјепан Разум :lolol:

Link to comment

 

 

Posmatraj je kako treba™ - kao stranog agenta HR (ovo kažem vrlo ozbiljno ali ne i kao optužbu)  kome nije u interesu nikakva blesava jugosferična priča o pomirenju nego normalizacija Srbija_je_uvek_i_svuda_kriva_za_sve pozicije u utakmici fantomskog bola između hrvatskog i srpskog partikularnog (i po difoltu antijugoslovenskog) nacionalizma i sve će ti leći kao dupe na nošu. :D 

 

Nije cilj istina™ raspada nego krivica™, jer krivica jednih abolira postupke drugih i normalizuje interni nacionalni narativ, i to je jedina stvar koja je ovde zapravo bitna.

Ovde nemaš greške u postavci stvari.

 

Mada bih ja ovde još malo razradio tezu: da li je to HR baš HR ili je reč o jugo verziji HR tj. BGD HR. Znaš ono, nismo ustaše al što Vlaje nemož da smislimo... a prezivamo se Jovanović, npr.

Link to comment

treba pročitati

Koliko je bitnih konceptualnih rasprava provukla kroz tekst a koje danas gotovo da ne primećujemo kad govorimo o temi.

Link to comment

Prepisao "vas" Informer, naslovnica i 2 unutrasnje stranice. Ne kritikujem, vec cestitam!

 

zbog toga sam razmisljao da plasiram neku selebriti fejk pricu ovde da vidim da li ce da se upeca neko, idiot bait

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...