Jump to content
IGNORED

Zašto se Jugoslavija/SFRJ zaista raspala


Anonymous

Recommended Posts

U tome što je on sprovodio velikosrpsku hegemonističku politiku i nudio Jugoslaviju kakvu Hrvati ne žele i neće, ako je verovati tzv. Savki Dabčević Kučar sa velikog mitinga prosvjeda u Zagrebu 1971.

Link to comment
Pobili bi se turski Srbi katolici s austrijskim Srbima katolicima, naravno tradicionalno prijateljski.
:thumbsup:naravno da bi bilo sukoba ali vise onako pitomije i na nivou sjever-jug kao u Italiji, ili Bavarci-Sledjani-Prusi kao u Njemackoj.
Link to comment
errrrr, koji je onda bio problem kad je kraljevina (i kralj) zemenjena federativnim jedinicama na celu sa zagorcem iz Kumrovca?
U tome što je on sprovodio...nudio Jugoslaviju kakvu Hrvati ne žele i neće
sad jasnije? [kumrovec se zove selo]
Link to comment
Dakle, svi se slažete da je Hrvatsku trebalo oštrije blajburžiti? :s_c:
Lijepo je vidjeti da su se č&p pomirili još prije prve epizode Ravne gore. Kako ono biješe na hateveovoj katedrali duha, a da, jugokomunističke srbočetničke bande.
Link to comment
[kumrovec se zove selo]
Ok, ako ces mjeriti patke, onda barem imaj dobru patku ili pokrice, jer kako se po tebi zove osoba iz Kumrovca, iliti iz sela koje se zove Kumrovec? Zagorac iz Kumroveca?Isto tako, nije mi jasno s kim se svadjas i sto zelis reci. Evo pojednostavljeno:- ako procitas moj post, vidjet ces da je poanta da Hrvati nisu zeljeli nikakvu zajednicku drzavu sa Srbima na sto ti odgovaras:da Hrvati nisu voljeli Jugoslaviju zato sto je bila pod paskom Kralja koji je bio Srpski, a onda pod paskom Tita koji je provodio Srpsku politikuTo po meni izgleda isto, ali ako mislis da je razlika u nase misljenju u uzrocima nehtjenja Hrvata da se bude u zajednickoj drzavi sa Srbima, volio bi da to vise elaboliras i objasnis, umjesto sto ispucavas par rjeci kojima je vise cilj da pokazu intelektualnu i misaonu nadmoc...
Link to comment

sprachspiel je po sredi: ugrofašističke hrvoustaške kamare, je trebalo biti emitovano

Edited by boshoku
Link to comment
Kakva god da je bila manjkava prva Jugoslavija, nije nikako moguce objasniti dosta visoku stopu netrpeljivosti i nesnosljivosti naspram Srba i Kraljevine odmah nakon nastanka. Nije da neki elementi u Beogradu nisu to potpomogli pokusajem hegemonije iz Beograda , ali cak i sa time netrpeljivost se ispoljila dosta brzo i ostala nakon drugog rata i kroz komunisticku vladavinu federalne Jugoslavije.
Pa i nije toliko čudo i nije to odjednom, postoji nekakav predistorijat te netrpeljivosti. Prvo su se jezikoslovci nadmetali oko te amorfne mase štokavaca zapadno od Drine, a zatim i političari oko državnih projekata. Nisu tokom nekoliko decenija pred ujedinjenje Štrosmajer i Supilo imali iste ideje i viziju kao npr. Starčević i Josip Frank.
Link to comment
Lijepo je vidjeti da su se č&p pomirili još prije prve epizode Ravne gore. Kako ono biješe na hateveovoj katedrali duha, a da, jugokomunističke srbočetničke bande.
Ne znam na koga tačno misliš, ali meni je beskrajno zabavno da čitam legaliste koji smatraju da su Hrvati jeftino prošli, ali ravnogorci to ne bi tako već po zakonu, koji bi - obzirom na to da se bune protiv partizana - zahvatio više i po širini i po dubini, tako da žrtava bude manje, ali osveta adekvatnija :jerry: I sve to po načelima hrišćanskog morala, uz kritiku udbaško-koljačkog partizanskog pristupa. Otprilike, tako razbojnik i staratelj mafijaško-zločinačkih udruženja dr Koštunica zamišlja da je rešio sve probleme Srbije putem ustava. Edited by Filipenko
Link to comment

Могли сте тако синхронизовани и ове Филипенкове постове да пребаците на фајт клаб.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...