Jump to content

Zašto se Jugoslavija/SFRJ zaista raspala


Anonymous

Recommended Posts

nisi ni Luji ni meni odgovorio u kakvim to granicama vidiš Hrvatsku
Kako nije, pa evo, kreativnost:):
Можда понеку аутономну покрајиницу, као што су их нама увалили? И неку Македонијицу око Книна, сигуран сам да би то било интересантно. И статус нације Истранима, ево баш је добро упалио сличан експеримент у Уставу из 1974. године. Не знам, био бих креативан претпостављам.
Btw sviđa mi se ova ideja održavanja historijski naslijeđenih lokalnih identiteta. Nacionalna unitarizacija je zlo. Edited by king louie
Link to comment
Kako nije, pa evo, kreativnost:):Btw sviđa mi se ova ideja održavanja historijski naslijeđenih lokalnih identiteta. Nacionalna unitarizacija je zlo.
Uh, ne pratim. Al ok valjda pošto bi preselio sve Srbe iz Zagreba, Zadra, Rijeke... u Kninsku Makedoniju podigao bi im status u ustavu Hrvatske na nivo onog koji su uživali Albanci u Srbiji i YU. Edited by dillinger
Link to comment
ova dvojica su otisla bas na sasvim odgovarajuce mesto
ma to je g.o. kasnije. osim ako vopad nije namerno napravio ovu grešku. od kraja sukoba sa informbiroom to je mesto, kao i gradiška, pretvoreno u običan kp dom, ala mitrovica, lepoglava...
Link to comment

To nije namerno, nisam znao za to, oni samo rekoše da su bili na golom otoku početkom i sredinom pedesetih pa mi bi čudno što su ih tamo slali, reko da ne pumpa to brojke...a po ovom tvom vidim da je verovatno odvojeno?

Link to comment
ma to je g.o. kasnije. osim ako vopad nije namerno napravio ovu grešku. od kraja sukoba sa informbiroom to je mesto, kao i gradiška, pretvoreno u običan kp dom, ala mitrovica, lepoglava...
bila tu i posećena partijska škola, bar do kasnih 70ih, imam 1 poznanika - bivšeg predavača u istoj.
Link to comment
oni samo rekoše da su bili na golom otoku početkom i sredinom pedesetih pa mi bi čudno što su ih tamo slali, reko da ne pumpa to brojke...a po ovom tvom vidim da je verovatno odvojeno?
odvojeno. to je posle bio običan zatvor. mislim na 16k uhapšenih (stvarnih ili nabedjenih) staljinista.poredjenja radi (čuh negde već to, a sad gledam na wiki) za tri meseca sablje je privedeno 11k ljudi. Edited by najgora
Link to comment
odvojeno. to je posle bio običan zatvor. mislim na 16k uhapšenih (stvarnih ili nabedjenih) staljinista.poredjenja radi (čuh negde već to, a sad gledam na wiki) za tri meseca sablje je privedeno 11k ljudi.
baš je bilo teško u vreme sablje :(
Link to comment
mucili se ka na Golom otoku, red bi bio da im platimo koji dinar za pretrpljene muke.
bio je pakao...na sreću isplatili smo nekim mučenicima malu sumu za muke.
Link to comment

brojka iz sablje isključivo ilustracija da hapšenje ibeovaca nije tako masovno kao što se mislilo. bah, čudni ste ljudi.eva, dušo, šta bi s onom Porodicom?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...