Jump to content

Zašto se Jugoslavija/SFRJ zaista raspala


Anonymous

Recommended Posts

Комплекс би био да им завидим на успесима, овако смо и даље у границама уобичајене мешавине презира према кољачима и подрепашима и разочараности у заблуделу браћу.
Ovo, nažalost, moramo da lečimo simptomatski. 3*1 dnevno Topola, na prazan stomak.
Link to comment
Мени је проблем што је хрватски национализам награђиван за своје злочине, па у другом светском рату растури Југославију, направи Јасеновац и напуни оне силне јаме српским лешевима, а за награду добије СР Хрватску у СФРЈ
Prasline, daj u par skica, kako bi to riješili da je pobijedila JVuO. Koja bi to bila zaslužena kazna za hrvatski nacionalizam?
Link to comment
Комплекс би био да им завидим на успесима, овако смо и даље у границама уобичајене мешавине презира према кољачима и подрепашима и разочараности у заблуделу браћу.
A bronca '98 i famozni kult reprezentacije? Bar to nije krvlju srpskom ispisano.Šta da ti kažem sem da se lako pecaš na svakakve revizionističke budalaštine a čiji je cilj da za vlastite poraze okrive komuniste ne bi li nakaradna i nazadna ideja srpskog nacionalizma mogla neokaljana da preživi i još koji put nas povede u ambis.Za početak, SR Hrvatska je 20% manja od Banovine, poklona Pavla Karađorđevića hrvatskom narodu, koja je bila suverenija od SR Hrvatske i u perspektivi bi se još lakše odvojila. Hrvatski nacionalizam, od Starčevića preko HSS do Tuđmana uvek je imao u vidu i BiH, celovitu ili u delovima sa hrvatskom relativnom većinom. Edited by dillinger
Link to comment
Da, da, a osim toga, kako je lijepo primijetio Brana Crnčević, Srbi svoje grijehe rješavaju s Bogom, a Hrvati s đavolom. Ima tih razlika između hrvatskog i srpskog nacionalizma još, da ne nabrajam sad, uglavnom na kraju Srbin zajebo Hrvata. Realno.
ne duri se, zabole me patak dača za hrvate i srbe (srbe i hrvate), valjda je jasno iz prethodnih postova (ae, ae, čitao si ih), al je nacional-fetišizam značajno izraženiji kontra "srba", u hrvatskoj, do li vice versa u srbijine želim da se nadgornjavam - paralelno sam u obe "države" Edited by boshoku
Link to comment
Provaljeni smo. :(
Naravno da nisam mislio na liberalnu kritiku titoizma koja je tačna i preko potrebna. Radi se o nacionalističkoj koja nastaje iz sasvim suprotnih pobuda gde su komunisti krivi ne za represalije i nedemokratiju već za nepravdu prema srpskom narodu.
Link to comment
Inače volim infantilna prepucavanja, ali ovo je neinspirativno.
Много си тешка публика: када си инспирисан не волиш инфантилна препуцавања већ кукаш модерацији, а када ниси инпирисан онда волиш инфантилна препуцавања. Ко ће теби удовољити...
Prasline, daj u par skica, kako bi to riješili da je pobijedila JVuO. Koja bi to bila zaslužena kazna za hrvatski nacionalizam?
Суд, адвокати, Нирнберг. Ослобађајуће за оне где нема доказа, смртне за оне где има. У сваком случају, право испред правде као улог у демократију. То након другог светског рата. Сигуран сам да примећујеш разлику између тога и онога што је понудила комунистичка диктатура. У овом последњем, Готовина и екипа на робијици пошто је доказа итекако било. Екскурзије средњошколаца до Медачког џепа уместо слављења покоља и етничког чишћења. И све што са тим иде, наравно, а теби остављам да допуниш списак.
A bronca '98 i famozni kult reprezentacije? Bar to nije krvlju srpskom ispisano.
О чему ти причаш? Уопште не разумем шта хоћеш осим што намрштено, са лулом у руци, мумлаш "национализам, но-но".
Link to comment
Суд, адвокати, Нирнберг. Ослобађајуће за оне где нема доказа, смртне за оне где има. У сваком случају, право испред правде као улог у демократију.
Ma dobro to, to je jasno da JVoU ne bi činili zijana po Bleiburgu ni po križnim putevima, nego sve po striktnoj pravnoj proceduri, makar se pokoji zlikovac uslijed nedostatka dokaza i izvukao. Ta toliko puta su to dokazali po istočnoj Bosni, Sandžaku i Cetinskoj krajini.Više me zanima šta bi napravili umjesto nepravedne nagrade u vidu SR Hrvatske.
Link to comment
О чему ти причаш? Уопште не разумем шта хоћеш осим што намрштено, са лулом у руци, мумлаш "национализам, но-но".
Pa ništa jbt, primer uspeha vrednog zavisti a ne prezira.
Link to comment

Suda je, naravno bilo. Za čitav vojni i politički vrh NDH gde su najodgovorniji osuđeni na smrt vešanjem. Naravno, dosta ih je uteklo ali ih je opet podosta stigla i UDBA.

Link to comment
Ma dobro to, to je jasno da JVoU ne bi činili zijana po Bleiburgu ni po križnim putevima, nego sve po striktnoj pravnoj proceduri, makar se pokoji zlikovac uslijed nedostatka dokaza i izvukao. Ta toliko puta su to dokazali po istočnoj Bosni, Sandžaku i Cetinskoj krajini.
И савезници су убијали нацисте к'о бесне псе где су стигли, па их то није омело да направе Нирнберг после рата.
Više me zanima šta bi napravili umjesto nepravedne nagrade u vidu SR Hrvatske.
Можда понеку аутономну покрајиницу, као што су их нама увалили? И неку Македонијицу око Книна, сигуран сам да би то било интересантно. И статус нације Истранима, ево баш је добро упалио сличан експеримент у Уставу из 1974. године. Не знам, био бих креативан претпостављам.
Suda je, naravno bilo. Za čitav vojni i politički vrh NDH gde su najodgovorniji osuđeni na smrt vešanjem. Naravno, dosta ih je uteklo ali ih je opet podosta stigla i UDBA.
Стигла је подоста и оних којима није суђено, а и осуђени су и многи невини. Прођи ме се са комунистичком представом суђења, мајке ти. То што су фајловали атачменте и имали печате и правили пепељаре које данас купују хиптери на Лимунду мене нимало не импресионира.
Link to comment

Ne znam, ja na procese i presude Budaku, Kvaterniku, Mandiću, Kulenoviću, Alajbegoviću.... kao i notornim koljačima Milošu, Majstoroviću...nemam primedbi. Ah ti montirani komunistički procesi

Link to comment
Можда понеку аутономну покрајиницу, као што су их нама увалили? И неку Македонијицу око Книна, сигуран сам да би то било интересантно. И статус нације Истранима, ево баш је добро упалио сличан експеримент у Уставу из 1974. године. Не знам, био бих креативан претпостављам.
ideja "ustava iz '74.", tragično karikirana od blesimuda još u to vreme (čitati: koštunica & co), bila je oćuvanje sfrj, putem ograničavanja srpskedominantnosti, jasne, kako spram broja stanovništva, tako i spram većinske teritorije, a koja je trebala zavarati druge republike & narode da je sve ej oukeju biti, taj dokumen(a)t, je srpski pledoaje za očuvanje te države, koja je, a to kripto-nacionalisti današnjice teško kapiraju, od starta bila "velika srbija", te ostvarenje svih njihovih snova Edited by boshoku
Link to comment
sime, ovaj te prca a prvi se da ti je drug
We are friends with benefits :naughty:
Skroz saglasan.Samo sam branio Evi za koju mi se cini da je malo nezasluzeno gadjana 1 Ribljom Corbom. Takve ogavnosti treba cuvati za prave prilike (ovo je za Symeta, koji je uspeo u 3 posta da pomene najgadnije gmazove koje smo videli, od Corbe, preko Brane Crncevica, pa sve do Berluskonija. Lakse malo, prijatelju).
Indy, ne pratiš feljton koji Evi već neko vreme piše u Večernjim novostima po forumu, pa ne znaš da su u prethdnim nastavcima Srbi naivno ušli u državu sa svojim koljačima obmanuti socijalističkim idejama, a evo u novim nastavcima čitamo da Srbijom i dalje vladaju isti oni ljudi koji su vladali SFRJ-om,te da je Tito kriv i za Šarića, i da je to sve jedan isti sistemMislim, žao mi je što ću da uvredim Evi o kojoj inače mislim dobro, ali ovo je bulažnjenje kakvog nema osim kod Boška Obradovića.Zašto se uključuješ to da braniš, prethodno ni ne pročitavši o čemu se radi, stvarno ne znam,
Pa, zasluzujete Praslina. Steta sto ima samo jedan.
Pa u ovoj raspravi ima bar tri, tj troje.Batman_and_Robin.jpg Edited by Syme
Link to comment

Ne znam koja je bila ideja ustava iz '74., ali rezultat ustava iz '74. bilo je obesmisljavanje SFRJ kao drzave. Sto smo kasnije imali priliku da osetimo na sopstvenoj kozi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...