Jump to content
IGNORED

Zašto se Jugoslavija/SFRJ zaista raspala


Anonymous

Recommended Posts

I ja sam do nedavno mislila da smo imali relativno normalnu dryavu, pa su onda dosli oni satrapi 90ih i unistili sve sto su normqlni ljudi pravili. Ali kad malo pogledam, ti koji su napravili svo sranje su svi redom neki JNA oficiri i oficircici, pripadnici sluzbe i njihov podmladak. Ta nasa bivsa drzava koliko god imala mnoge pozitivne tekovine, je napravila svoj potpuno nekontrolisani sistem vlasti, sa gomilom opasnih zadrtih likova i nimalo nije slucajno da su napravili ono 90ih, a sto je najgore ta ekipa i sad drma i ne vidi se kraj tome. Tako da je to samo naizgled bilo Rimsko carstvo, a ustvari komunisti su nam ovo i skuvali.
Najviše volim kad me neko kvotuje u pola nekakve diskusije, a onda donese zaključke koje nikakve veze sa tom diskusijom nemaju, pa se ti posle brani.
Link to comment
Evi, jasno nam je, ti ljudi se nisu spustili sa Marsa, nego iz SFRJ. Ali nisi odgovorila Filipenku i Luji na pitanje - a odakle su došli komunisti? Jasno, ni oni nisu pali s Marsa, nego su nam došli iz kapitalističke Kraljevine Jugoslavije (a preko Marksa i Engelsa i iz kapitalističke Ujedinjene Kraljevine). Ergo - sve su nam skuvali kapitaisti i monarhisti.
Ja uopste nisam kapirao koliko ste vi zakopani u to P vs. Ch djubre.Za tebe sam makar mislio da si dovoljno anteligentan da procitas napisano, ljudi iz sistema su sjebali zemlju, ne nekakvi (dobrim delom nepostojeci, tj. nestvarni) "komunisti".
Link to comment
king, stara Jugoslavija je pukla pod napadom spolja, kao i mnoge druge evropske drzave u tom trenutku. Drugu Jugoslaviju su pak srusili ljudi koji su njim upravljali
Pa i SFRJ je srušena spolja. Iako ne vojnom agresijom kao Kraljevina, već kao jedna od domina nakon pada Berlinskog zida, uzročno-posljedična sila je bila ista. Bez obzira na to prema tvom determinističkom argumentu bismo morali reći da je Kraljevina prouzročila da se komunisti onako dobro snađu u pometnji WWII, a za razliku od JVuO. Ne vidim da rat išta mijenja u toj teoriji velikog praska.
...ljudi iz sistema su sjebali zemlju...
Aboliraš građanstvo, tj. sinove i kćeri naroda i narodnosti koji smo legli na rudu k'o volovi. Sve smo mi ovo izabrali većinskom idiotskom voljom.
Link to comment
Aboliraš građanstvo, tj. sinove i kćeri naroda i narodnosti koji smo legli na rudu k'o volovi. Sve smo mi ovo izabrali većinskom idiotskom voljom.
To je ona stara prica narko dilera, "nisam ja kriv, trziste™ ishte kokaina, heroina." Gradjanstvo nije abolirano, ali zna se ko je tu kosio, a ko vodu nosio.
Link to comment
To je ona stara prica narko dilera, "nisam ja kriv, trziste™ ishte kokaina, heroina." Gradjanstvo nije abolirano, ali zna se ko je tu kosio, a ko vodu nosio.
Svak onaj ko je onih dana vidio rješenje svog nacionalnog pitanja kao prioritet je položio svoj vlastiti kamen u grob naše budućnosti. A takvih je bila većina, ergo nema mjestu naricanju za sudbinom. Tražili smo, gledamo.
Link to comment
Tražili smo, gledamo.
Skroz saglasan.Samo sam branio Evi za koju mi se cini da je malo nezasluzeno gadjana 1 Ribljom Corbom. Takve ogavnosti treba cuvati za prave prilike (ovo je za Symeta, koji je uspeo u 3 posta da pomene najgadnije gmazove koje smo videli, od Corbe, preko Brane Crncevica, pa sve do Berluskonija. Lakse malo, prijatelju).
Link to comment
ovo je za Symeta
Ma može i za mene. Ja o tim Evinim teorijama mislim gore nego Syme. Krivi komunisti, kriv sistem, po Evi naravno i Hrvati, svi krivi samo mi/ja ne. Pri čemu su upravo ti, što dijele Evino viđenje međunacionalnih odnosa na Balkanu, priklali bivšu državu ko janje.
Link to comment
Ma može i za mene. Ja o tim Evinim teorijama mislim gore nego Syme. Krivi komunisti, kriv sistem, po Evi naravno i Hrvati, svi krivi samo mi/ja ne. Pri čemu su upravo ti, što dijele Evino viđenje međunacionalnih odnosa na Balkanu, priklali bivšu državu ko janje.
Ajde jebote! Koji deo ovoga tacno je netacan (na to je usledilo lepljenje Bore Corbe et al.)
ti koji su napravili svo sranje su svi redom neki JNA oficiri i oficircici, pripadnici sluzbe i njihov podmladak. Ta nasa bivsa drzava koliko god imala mnoge pozitivne tekovine, je napravila svoj potpuno nekontrolisani sistem vlasti, sa gomilom opasnih zadrtih likova
Cak i priznaje te jebene pozitivne tekovine, sto je blago preterivanje.Ovo sve ostalo je u slovo tacno, a najtacnije za zadrte likove (kakvih ne manjka ni na forumu).EDIT. I gde samo strucno nadje Hrvate?! Ucitavate li, malcice???Vazno da se lepe slike raznoraznih razbojnika. Pa odsad cu i ja sa vama tako da "pricam", samo da pripremim galeriju od Maoa do Chea, pa ce vam svaki komentar biti analogno zacinjen. Patkometrijsko govnarisanje. Edited by Indy
Link to comment

Isti "potpuno nekontrolisani sistem vlasti, sa gomilom opasnih zadrtih likova" je napravila i Čehoslovačka, pa se Česi i Slovaci nisu poklali. Je li SFRJ sistem sve s oficirima i oficirčićima učinio da je demokratska budućnost pomolila glavu u vidu povijesnog resantimana i s programom istorijskih nepravdi? Ako je služba pisala Memorandum, Knjige o Milutinima, program SPO i nosala okolo Lazarove mošti, a sve to zarad Miloševićeve ambicije za ličnom vlašću, pravo mu budi. Građanstvo koje sve to proguta i s štapom nije ni zaslužilo bolje. Samo što je pola građanstva klicalo Miloševićevoj odbrani Jugoslavije, a druga Vukovoj borbi za ravnogorsku demokraciju. Ne znam šta je gore, biti prevaren ili to iskreno željeti.

Link to comment
Isti "potpuno nekontrolisani sistem vlasti, sa gomilom opasnih zadrtih likova" je napravila i Čehoslovačka, pa se Česi i Slovaci nisu poklali.Je li SFRJ sistem sve s oficirima i oficirčićima učinio da je demokratska budućnost pomolila glavu u vidu povijesnog resantimana i s programom istorijskih nepravdi? Ako je služba pisala Memorandum, Knjige o Milutinima, program SPO i nosala okolo Lazarove mošti, a sve to zarad Miloševićeve ambicije za ličnom vlašću, pravo mu budi. Građanstvo koje sve to proguta i s štapom nije ni zaslužilo bolje. Samo što je pola građanstva klicalo Miloševićevoj odbrani Jugoslavije, a druga Vukovoj borbi za ravnogorsku demokraciju. Ne znam šta je gore, biti prevaren ili to iskreno željeti.
Au jebote Hrvati nisu izgleda ucestvovali u ratu. Razmisljao sam se da li da ti po Symetovom receptu nalepim sliku Pavelica ili nekog komunistickog ubice, pa sam ipak odlucio da odustanem, ne stoji mi takav nacin "diskusije". Sa Pavelicem bi mozda imao manja gospodarstvena neslaganja, a komunistickim krvnikom bi se ponosio (kao i jedno pola foruma).Ovde ide tradicionalni srpski pozdrav.
Link to comment

Naravno da to vrijedi i za Hrvate. Mislio sam da smo tu obavezu zajedničkog pominjanja ustaša&četnika ostavili u totalitarizmu. Ali dobro, pošto su Hrvati izabrali nacionalizam, onda je srpski izbor nacionalizma, te naslijedni pad u civilizacijsku regresiju svakako u boljem položaju pred sudom istorije. Dru gos'n sudija, pa i oni su, takvo je bilo vrijeme. Ne samo da je jaka olakotna okolnost, nego se i žalosna današnjica lakše podnosi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...