Jump to content
IGNORED

Zašto se Jugoslavija/SFRJ zaista raspala


Anonymous

Recommended Posts

[/size] Bilo je dovoljno ispratiti par godina vraćanja nacionalnih dostojanstava po komšilucima i susjedstvima.
Lepo rečeno.
Link to comment
[/size]BiH glasači su na slavne prve demokratske izbore izašli zaliveni plimom nepovjerenja, podozrivosti i straha, što je bilo više nego dovoljno da se krokto nagomilaju po torovima.Za to nisu bile neophodne godine navodnjavanja. Bilo je dovoljno ispratiti par godina vraćanja nacionalnih dostojanstava po komšilucima i susjedstvima.
Da, istina.
Link to comment
Zato sam i napisao relativno normalna država, u odnosu na ove banane je bila Rimsko carstvo.Ja od tog suda nisam nikad ništa očekivao, sećam se da sam onomad, kad je osnovan pričao da ćemo svi komplet na ovim prostorima najebati.
I ja sam do nedavno mislila da smo imali relativno normalnu dryavu, pa su onda dosli oni satrapi 90ih i unistili sve sto su normqlni ljudi pravili. Ali kad malo pogledam, ti koji su napravili svo sranje su svi redom neki JNA oficiri i oficircici, pripadnici sluzbe i njihov podmladak. Ta nasa bivsa drzava koliko god imala mnoge pozitivne tekovine, je napravila svoj potpuno nekontrolisani sistem vlasti, sa gomilom opasnih zadrtih likova i nimalo nije slucajno da su napravili ono 90ih, a sto je najgore ta ekipa i sad drma i ne vidi se kraj tome. Tako da je to samo naizgled bilo Rimsko carstvo, a ustvari komunisti su nam ovo i skuvali.
Link to comment
Ali kad Tako da je to samo naizgled bilo Rimsko carstvo, a ustvari komunisti su nam ovo i skuvali.
Bingo. Nisu 90ete s neba pale.Sent from my HTC Legend using Tapatalk 2
Link to comment

Uh. Evi_, ti si inače baš bistra i fina, ali kad progovoriš o raspadu Jugoslavije i skorašnjim ratovima, ti uvek i bez izuzetka progovoriš glasom koji je kombinacija Brane Crnčevića, Danka Popovića i Miloslava Samardžića. U čemu je problem? Jesi li se informisala o ovim stvarima on a steady diet sastavljenoj od Knjige o Milutinu i starih brojeva Duge i Pogleda, ili te neki deda kao malu stavio u krilo, pa uz gusle pevao ti što je nekad bilo?

Edited by Syme
Link to comment
Uh. Evi_, ti si inače baš bistra i fina, ali kad progovoriš o raspadu Jugoslavije i skorašnjim ratovima, ti uvek i bez izuzetka progovoriš glasom koji je kombinacija Brane Crnčevića, Danka Popovića i Miloslava Samardžića. U čemu je problem? Jesi li se informisala o ovim stvarima on a steady diet sastavljenoj od Knjige o Milutinu i starih brojeva Duge i Pogleda, ili te neki deda kao malu stavio u krilo, pa uz gusle pevao ti što je nekad bilo?
Pa nije, sve lepo kaze zena. Doduse, mozda je tacnije reci "sistem" nego "komunisti", ali to su vec dlake u jajetu.
Link to comment
Pa nije, sve lepo kaze zena. Doduse, mozda je tacnije reci "sistem" nego "komunisti", ali to su vec dlake u jajetu.
Indy, to je objašnjenje koje ne objašnjava ništa. Ako to znači da snage koje su rasturile Jugoslaviju nisu pale s Marsa, kao što reče Hazard, nego su se razvijale upravo u toj i takvoj socijalističkoj Jugoslaviji, onda je to naravno istina, ali ko je pa to sporio. Zaključak da su nam "komunisti sve skuvali" je naravno nešto sasvim, savim drugo, i mesto mu je na nekom Čorbinom albumu s početka 90-ih, npr ovom:220px-Kozanostra.jpg Edited by Syme
Link to comment
(notorna neistina, primer: srbi su u poslednjem sazivu predsedništva, imali četiri člana - jugoslav, branko, bogić i bora jović)
notorna neistina, bilo ih je 5 - zaboravih na nesretnog sejdu bajramovića, koji je, for all intents and purposes, bio miloševićeva marioneta (ok, bogićević nije, ali je deo srpskog naciona)
Link to comment
Pa nije, sve lepo kaze zena. Doduse, mozda je tacnije reci "sistem" nego "komunisti", ali to su vec dlake u jajetu.
Na sistem sam i mislila, deda mi je bio komunista ali od onih koji su verovali u to a ne od vrste o kojoj sam pisala pa je uvredljivo za takve ljudi oznacavati ove o kojima pisem sa komunistima. A ovi sad su isti ljudi koji su vladali zemljom u "zlatno" Titovo doba, samo su nam tad bili ok sa svojom represijom, privatnom drzavom i spregama sa kriminalom dok toga nismo toliko bili svesni usled jake propagande i dok je bilo malo vise para za sve nas, a od kad su se okrenuli masovnijoj pljacki i kad su poceli otvoreno da se eksponiraju kao krimosi, sad su to odjednom kao dosli neki novi i pokvarili sistem. A to nije tacno, isto kao sto sluzbe nisu ispustile moc kad je pao Milosevic, nisu je pre toga ispustile ni kad je umro Tito. Suvise je to ljudi koji drze sve poluge.
Link to comment
Zaključak da su nam "komunisti sve skuvali" je naravno nešto sasvim, savim drugo, i mesto mu je na nekom Čorbinom albumu s početka 90-ih
Ah, pa pretpostavljam da i ako Corba ima pesmu "Sunce se radja na istoku" to je jednako neistina?Sem toga, nemoj da se trzas na pomen reci "komunisti", posto kako rekoh, a i Evi (u postu ispod), radi se o ljudima iz sistema™. Oni su istina uglavnom bili drugovi clanovi, ali mislim da je bila javna tajna da je vecina njih davala 5 para na Marxa & Engelsa.
Na sistem sam i mislila, deda mi je bio komunista ali od onih koji su verovali u to a ne od vrste o kojoj sam pisala pa je uvredljivo za takve ljudi oznacavati ove o kojima pisem sa komunistima.
Jasno je meni nasta si mislila, medjutim ovde ima mnogo osetljivih kad se pomenu "komunisti" u negativnom kontekstu. Odmah ti saspu corbu (i to riblju) za vrat.
Link to comment

Indy, ovde se prilično detaljno do sada razgovaralo o ovim stvarima, i uopšte ne mislim da je tu lako raseći vrlo zamršen čvor. Nije u pitanju osetljivost na "komunizam", nego na banalizaciju kompleksnih istorijskih procesa. Evo sad vidim da je Evi u međuvremenu prešla sa Danka Popovića na Marka Lopušinu, tako da se ja ovde isključujem. Sve su obavili ljudi iz senke, kako se samo toga ranije nismo setili.

Edited by Syme
Link to comment
Indy, ovde se prilično detaljno do sada razgovaralo o ovim stvarima...
Da li ti je ikada palo na pamet da je to mozda zato sto smo svi suvise dokoni i da u stvari nema sta tu toliko mnogo da se prica?Ali, dobro, posto si se iskljucio, onda cu i ja.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...