Jump to content
IGNORED

Zašto se Jugoslavija/SFRJ zaista raspala


Anonymous

Recommended Posts

Nego šta to nije sagledano: Hrvati krenuli da razbucavaju Jugoslaviju, Sloba da razbucava Hrvatsku, pa se posle predomislio i povukao, onda Hrvati isterali Srbe, i to je to. Ili ne?
prilicno precizan opis, a to kazem kao neko ko je te dogadjaje ispratio
Link to comment
Mrzi me da se svađam, ali 'ajde mi navedi šta su to tako grozno 1987-me Hrvati radili?
Gledali nas popreko? :s_u:Meni su tada u kampu na Krku upisali pod rubrikom "Država": Srbija. Nije da me nisu uvredili, ali nek im bude oprošteno.
Link to comment

mene ne mrzi da se svadjam al mi je net tako kilav da bih batalione kapiram sto uzimas 87´god kao reper, al mozda upozorenja oficira 88´ da se ne izlazi 10.04. u grad bez preke potrebe, ja se oglusio na ta upozorenja pa gledao sahovnice po diskotecijesu li svi zaboravili martina spegelja? kakav je to bio uvoz oruzja pre svih konflikta?ajde mi razjasni spegelja pa da idemo dalje

Link to comment
ne kapiram sto uzimas 87´god kao reper...
Reper je dobar i to je otprilike sve što imam da kažem na ovu temu. Edited by Anonymous
Link to comment
pa ako kupujes barut oces i da ga upotrebis, nije samo za gledanje
Bogme, velika većina posednika oružja ga nikada ne upotrebe (fala Bogu).Nego, ako smo već kod otpraćivanja priče, otpratio sve, play by play, od polemike sa Tarasom Kermanuerom, nadalje. Jesu oni (mislim na zapadnu braću svih sorti) nešto hteli, ali reakcija s Istoka je bila imbecilno preterana, na više nivoa, a imbecilizam uslovljen oslanjanjem na "najjaču vojsku Evrope", za koju se nije sumnjalo da je na našoj strani, kao ni da će priskočiti baćuška da pripomogne "braći" ako negde zapne. Na tom pogrešnom računu, nisu se pravili kompromisi, kada je to bilo moguće... the rest is, as they say, history.
Link to comment
Bogme, velika većina posednika oružja ga nikada ne upotrebe (fala Bogu).Nego, ako smo već kod otpraćivanja priče, otpratio sve, play by play, od polemike sa Tarasom Kermanuerom, nadalje. Jesu oni (mislim na zapadnu braću svih sorti) nešto hteli, ali reakcija s Istoka je bila imbecilno preterana, na više nivoa, a imbecilizam uslovljen oslanjanjem na "najjaču vojsku Evrope", za koju se nije sumnjalo da je na našoj strani, kao ni da će priskočiti baćuška da pripomogne "braći" ako negde zapne. Na tom pogrešnom računu, nisu se pravili kompromisi, kada je to bilo moguće... the rest is, as they say, history.
drugi put Edited by ruskabajka
Link to comment
martin spegelj keyword explain
"Neće se oni koprcati tri dana!" Moj bivši stranački lider, negde u isto vreme.Jbg, ruskabajka, kao u onom bosanskom vicu o Betmenu, mislili smo da smo mnogo jači. Sasečeni smo na svoju meru, kako to kažu Englezi.
Link to comment

Počelo je to puno pre Špegelja. Bili su Albanci i njihova pobuna 1981, pa sve vreme Slovenci i Mladina (koju smo čitali u Beogradu). Ne zaboravimo da nisu prvo tražili da se otcepe, već su prvo hteli pluralizam u okviru socijalizma. To je bio prvi i osnovni faux pas koji nije mogao da prođe kod jagnjećih brigada širom SFRJ, sa sedištem u BG-u. Pa su onda hteli i višestranačje, pa kad im je pokazan srednjak, onda su rekli, "e pa mi ćemo onda lepo da se odcepimo i pravimo našu demokratiju" (kao što su, ljubim im Anju Rupel, i odradili). U međuvremenu je bio škrgut zuba i nekakvi zgazimestani u Srbiji, pa je sad pravi Rašomon pohvatati "čija baba peder" i ko je prvi zaplašio koga, i čiji mediji su više larmali kako oni drugi oštre noževe da im kolju decama. Znači, priča nije samo Špegelj, nego je priča Špegelj i mi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...