Jump to content
IGNORED

Zašto se Jugoslavija/SFRJ zaista raspala


Anonymous

Recommended Posts

^^Otkud to da ti zalis za tim sto su komunisti oteli 'Rvatskoj Srijem i delove Bosne koje dobise od Karadjordjevica?
Ne samo to. Nekako se podrazumeva da su današnje granice Srbije (po Ustavu -_- ) uklesane u kamen, a da je Srbija ostala uskraćena za nešto izvan njih. Samo što 1945. uopšte nije bilo tako očigledno da će Kosovo (i Metohija!) pripasti Srbiji, kao ni Vojvodina u današnjim granicama; osim Srema sporan je bio i sever Bačke npr. Postojale su i dileme u vezi sa Sandžakom itd.Moglo je to sve i drugačije da izgleda, tadašnje razgraničenje je kompromis koji makar po mom mišljenju uopšte nije bio loš. Ali to je valjda bila sudbina te zemlje, kompromis gde svi kukaju kako su baš oni najviše zakinuti.
Link to comment

čiji kompromis? unutarjednopartijski?kačeno je na forumu kako je HN pripao CGu a ne BIHu - "halo ovde blažo, daj ne zajebaj, vi hercegovci oćete leba preko pogače" - "ajd dobro, kad si navalio, na, isti je to qratz."

Edited by buffalo bill
Link to comment
čiji kompromis? unutarjednopartijski?kačeno je na forumu kako je HN pripao CGu a ne BIHu - "halo ovde blažo, daj ne zajebaj, vi hercegovci oćete leba preko pogače" - "ajd dobro, kad si navalio, na, isti je to qratz."
No, na stranu to što vjerojatno ima dosta Hercegnovljana koji bi radije živjeli u Republici Srbskoj nego u Montenigeru, štafali tom rješenju? (btw., da budemo preciz, ne radi se o HN nego o pola Igala i Sutorini.
Policijski znak Banovine Hrvatske osnovane krajem kolovoza 1939.Policajski_znak_Banovine_Hrvatske.jpg
Viš, super si to okačio. Vidi se kako grb Banovine Hrvatske počinje sa crvenim poljem, a gore je i lijepa lojalna kruna karađorđevića. :kralj:
Link to comment
Viš, super si to okačio. Vidi se kako grb Banovine Hrvatske počinje sa crvenim poljem, a gore je i lijepa lojalna kruna karađorđevića. :kralj:
Zato sam i okačio, ne znam šta bi ustašama te su bile nezadovoljne ovom đul-baščom od drzave banovine.Banovina_Hrvatska.jpg
Link to comment
Zato sam i okačio, ne znam šta bi ustašama te su bile nezadovoljne ovom đul-baščom od drzave banovine.
Jooj, imam ti ja bolji pikčr. Friški HSSov, Vidkajsmoućarili pikčr.1939b-1000.jpgToliko je pivlačna da je omađijala i drugog Zagorca-predsjednika u Južnih Slavena.(P.S Ja pak preferiram Istru, Cres, Lošinj i Zadar (itd.) iznad svih vukojebina uključenih u ovu ljepoticu gore :P )
Link to comment
No, na stranu to što vjerojatno ima dosta Hercegnovljana koji bi radije živjeli u Republici Srbskoj nego u Montenigeru, štafali tom rješenju? (btw., da budemo preciz, ne radi se o HN nego o pola Igala i Sutorini.
nebitan je hn kao takav (samo da se morgana ne javi :lolol:) već slika 1 kompromisa, kao da se radilo o ne znam kakvim debatama a ne o partijskom poslu, ponekad i sa žovijalnim primesama.
Link to comment

Ima neka prica da je Marija Svemocna Terezija u svojoj drzavi (ima slicnosti sa Jugoslavijom) u kriticnim oblastima naseljavala razne nacije ali izmesano da bi predupredila moguce probleme.Tako i sad u Vojvodini imas u nizu slovacko, rumunsko selo, madjarsko, srpsko, ex nemacko. Da li je dobro ili nije djavo ce ga znati.Cinjenica je da je u takvim sredinama relativno mirno u odnosu na neke gde postoji jedan dominantan manjinski narod.Ali i oni nisu uspeli, pa gde cemo onda mi uspeti sa onom nesretnom jugom.

Link to comment
@ BBTe granice su u to vreme imale malo veci znacaj od opstinskih. Da je crtanje granica bilo neko vazno pitanje onda bi se debatovalo o tome.
Malo si proizvoljan - o općinskim granicama se nije razgovaralo i odlučivalo na toj partijskoj razini, nisu se prikazivale na kartama FJ, za njih nije okupljana Đilasova komisija.
Link to comment
Rođomire, što je moj omiljeni otok Lastovo na ovim kartama ograđen od ostatka nekim crtama i crticama?
Lagosta je bila integralni dio Provincie di Zara, koja je bila pak dio slavnog Regno d'Italia. Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...