Jump to content
IGNORED

SBBKBB


MarlaSinger

Recommended Posts

Da li vam se desi ponekad da ste planirali dan na izvestan nacin, ali vam neki djavo nije dao mira i onda ste u jednom trenutku promenili plan , uradili nesto neplanirano sto je citav dan , kao mnogo sto sta odvelo u sasvim suprotnom pravcu? Koliko planirate svoj dan, nedelje, mesece, godine, zivot uopste? Sta mislite koliko toga pocevsi od dogadjaja, preko odnosa sa drugim ljudima, do vaseg psihofizickog stanja zavisi od vas samih, a koliko na to utice okolina? Da li kada mislimo da drzimo sve konce u rukama i da smo sve lepo isplanirali i organizovali, da li je i to samo maya/iluzija koju imamo, dok je ustvari sve vec predodredjeno..ljudi, dogadjaji, citav nas zivot.

Link to comment
Da li vam se desi ponekad da ste planirali dan na izvestan nacin, ali vam neki djavo nije dao mira i onda ste u jednom trenutku promenili plan , uradili nesto neplanirano sto je citav dan , kao mnogo sto sta odvelo u sasvim suprotnom pravcu? Koliko planirate svoj dan, nedelje, mesece, godine, zivot uopste? Sta mislite koliko toga pocevsi od dogadjaja, preko odnosa sa drugim ljudima, do vaseg psihofizickog stanja zavisi od vas samih, a koliko na to utice okolina? Da li kada mislimo da drzimo sve konce u rukama i da smo sve lepo isplanirali i organizovali, da li je i to samo maya/iluzija koju imamo, dok je ustvari sve vec predodredjeno..ljudi, dogadjaji, citav nas zivot.
...sve je vec unapred isplanirano i samim tim predodredjeno i kako kazes, ceo nas zivot je neka poznata prica, bajka..samo ono sto je do mene, cinim sve da tako i ostane. script na delu, sta drugo. retko ali bas, bas,..uspevam da izadjem iz svog zivotnog scenarija i ostvarim te djavolje trenutke integriteta i autonomije.kazu da svega '5' minuta zivota provedemo izvan flase za ceo nas Boziji zivot....pravu temu si zapocela ..
Link to comment

Ja sam misljenja da nije bas sve predoredjeno ali da dosta toga jeste. Nesto kao one knjige sa vise zavrsetaka. Mozes slobodno da biras na rasrksnici ali koji god put da izaberes nastavlja se po odredjenom planu. Iz toga i slede deja vu.

Link to comment
Da li vam se desi ponekad da ste planirali dan na izvestan nacin, ali vam neki djavo nije dao mira i onda ste u jednom trenutku promenili plan , uradili nesto neplanirano sto je citav dan , kao mnogo sto sta odvelo u sasvim suprotnom pravcu? Koliko planirate svoj dan, nedelje, mesece, godine, zivot uopste? Sta mislite koliko toga pocevsi od dogadjaja, preko odnosa sa drugim ljudima, do vaseg psihofizickog stanja zavisi od vas samih, a koliko na to utice okolina? Da li kada mislimo da drzimo sve konce u rukama i da smo sve lepo isplanirali i organizovali, da li je i to samo maya/iluzija koju imamo, dok je ustvari sve vec predodredjeno..ljudi, dogadjaji, citav nas zivot.
Kada su mi babe gledale u šolju od kafe, govorile su o sudbini (nekad, kad sam bio automehaničar u Kruševcu, i živeo u iznajmljenom sobičku, s poljskim klozetom u dvorištu).Jedna od zahvalnih tema za razgovor palanačkih domaćica uz štrikanje i kafu i ratluk, ili u kišnim danima u radnučkim odmaralištima na Jadranu, bila je predoređenost života. "Sve ti je to sine unapred zacrtano (u zvezdama, bre)", srrrk, "bog ti je odredio kol'ko ćeš da živiš; nego, kol'ka ti je plata?"Okolina je druga stvar; ona ume da ti pokvari ritam; a ume i da pogura; zapadnjačko je gledipte da treba sa svima pričati o svojim planovima jer onda nadolaze ideje i dobronamerni saveti; Orijent nalaže ćutnju.Ponekad sam srećan što nešto što sam želeo nisam uradio (ko zna iz kog razloga), pa odahnem i kžameu sebi "fala bogu te se ne zajebah!"; a ponekad sam sebe karam, što ne uradi to kad si već poš'o?!
Link to comment
Da li vam se desi ponekad da ste planirali dan na izvestan nacin, ali vam neki djavo nije dao mira i onda ste u jednom trenutku promenili plan , uradili nesto neplanirano sto je citav dan , kao mnogo sto sta odvelo u sasvim suprotnom pravcu? Koliko planirate svoj dan, nedelje, mesece, godine, zivot uopste? Sta mislite koliko toga pocevsi od dogadjaja, preko odnosa sa drugim ljudima, do vaseg psihofizickog stanja zavisi od vas samih, a koliko na to utice okolina? Da li kada mislimo da drzimo sve konce u rukama i da smo sve lepo isplanirali i organizovali, da li je i to samo maya/iluzija koju imamo, dok je ustvari sve vec predodredjeno..ljudi, dogadjaji, citav nas zivot.
Ovo sto si opisala se zove zivot.Vreme da se vrati, ne moze.Ono sto pak moze da se uradi u cilju bolje samospoznaje za dalje je jedna introspektivna retrospekcija proslih dogadjaja i preispitavanje motivacije nekih postupaka koji su nas u sinergiji sa okolinom doveli tu gde jesmo.Uvek ostaje uzdah i zalopojka "Eh, da mi je tada bila ova pamet". Use it to your advantage i s tom 'pametnijom pamecu' guraj dalje i zivi dalje.
Link to comment
...sve je vec unapred isplanirano i samim tim predodredjeno i kako kazes, ceo nas zivot je neka poznata prica, bajka..samo ono sto je do mene, cinim sve da tako i ostane. script na delu, sta drugo. retko ali bas, bas,..uspevam da izadjem iz svog zivotnog scenarija i ostvarim te djavolje trenutke integriteta i autonomije.kazu da svega '5' minuta zivota provedemo izvan flase za ceo nas Boziji zivot....pravu temu si zapocela ..
pricaj malo o tih 5 neskriptovanih minuta, lakse se shvati ono sto je skriptovano.
Link to comment

off:

pricaj malo o tih 5 neskriptovanih minuta, lakse se shvati ono sto je skriptovano.
( vise o tome, na Topicu Transakciona Analiza!......nalazis se u flasi, ona je providna, sve vidis oko sebe, zelis da se kreces da dopres .............))) )
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...