Jump to content
IGNORED

Homeland


gervasius twinkleminkleson

Recommended Posts

Tako je, samo probaj još uredno i legalno da gledaš. A mene ako se Showtime seti prvog u mesecu - seti se, ako se ne seti - nikom ništa, to je bila moja dužnost da radim...

Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Arkadija

    212

  • Lrd

    132

  • MayDay

    89

  • Milosh76

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

...

"Problemarizovanje zastranjivanja rata" my shiny metal ass. Budalaština ekstraordinarna.

 

...

ovo je već Uinanisanje™  <_<

 

 

 

apsolutno jeste problematizovano zastranjivanje rata protiv terorizma. nije skandal što su pogodili svadbu, skandal je što je isplivao snimak--tek tada se kreće u pravi demidž kontrol (i to, naravno, CIA na sve gleda kao na PR katastrofu--tj svi u agenciji osim Kvina--opet osuda zastranjivanja). a to je sasvim realno prikazano: uporediti izveštavanje o ISIS-u i reakcije na ISIS pre i posle snimaka pogubljenja ljudi. javnost sasvim različito reaguje na neke tamo izveštaje koje je dosadno čitati o nekim tamo ljudima koje je neko ubio i na upečatljive snimke nečije pogibije.

 

drugo, uopšte se ne sme potcenjivati to što je vrlo grafički prikazano kako od američkih bombi ne stradaju samo militantsi™, već i deca, i krajnje normalan svet. uopšte se ne bih kladio da prosečan Amerikanac ima takvu predstavu o posledicama rata dronova, je li, najpreciznijih i najsavršenijih ratnih mašina koje pogađaju samo zlikovce. još jednom: kad bi se na jućubu pojavio onakav snimak, itekako bi to postao skandal, i u Americi i drugde. 

 

još važnih momenata: predstavnik "our brave men and women" koji napušava The Drone Queen i naziva je monstrumom (a monstrum™ i čelavi koga Pakiji rastrgnu pružaju najgoru moguću odbranu svoje moralne pozicije, takođe bitna stvar), i ambasadorka koja se žali kako je lista za odstrel narasla sa 5 na 2000 ljudi. to su sve stavovi koji se u Americi mogu čuti samo u marginalnim medijima i od ponekog intelektualca, a radi se o vrlo jasnim i nedvosmislenim osudama ovog vida ratovanja. i, naravno, Kvin kao kontrast Keri. čovek sa savešću koji ne može da svari ono što vrhunski predstavnik rata protiv terorizma bez problema guta između dva parčeta torte.

 

dakle, prva epizoda utvrđuje vrlo jasnu tezu o moralnoj propasti trenutnog američkog angažovanja u regionu, a meni je to sasvim dosta da mi ništa ne smeta ako su leševi celi i lepo poslagani umesto rasparčani i uništeni do neprepoznatljivosti.

 

naravno, opet kažem ponavljam, lako će oni ovo da upropaste, lako će da okrenu sve na krivicu zlikovaca koji su namerno podmetnuli lažne podatke kako bi navukli Amere na tanak led i onda im ga šuknuli snimkom, itede. kako god, ovo do sada, takvo kakvo je, je odlično i na neuporedivo višem nivou od one migrene od sezone sa Brodijem u J. Americi.

 

 

Link to comment

Brodija u Južnoj Americi sam srećom propustio, batalio sam seriju negde početkom prošle sezone i sad sticajem okolnosti bio prinuđen da pogledam početak ove.

U pravu si samo u poslednjem pasusu, sve ostalo je zatvaranje očiju pred idiotizmima i pranjem ruku, a docrtavanje nekakve društvene svesti i odgovornosti slobodnim stilom:
- To što su tresnuli podatak o tome kako su kill lists narasle ne znači apsolutno ništa ako je dato kao neki random faktoid - nikakav zaključak se neće izvući.

- To što je prikazano kako "stradaju deca" ne znači ništa ako prethodi trominutno lomljenje preko kolena Agenta Keri i njenih kolega u stilu "pa da li bi ga trebalo roknuti, ne znam, moglo bi da bude kolateralne štete majku mu, ma moraćemo jer ipak on ubija naše vojnike" što je moralna dilema isfabrikovana od A do Š.
- To što je od jedne instance kolateralne štete koja je (kao) dospela na youtube napravljen skandal je neopisiva uvreda za inteligenciju svih ljudi koji su bili svesni da bombe, verovali ili ne, nekad ubijaju čak i nevine pre nego što im je Homeland otvorio oči. A to što je youtube momentalno pretvorio Islamabad u Beograd posle gej parade sa Stollom u ulozi Tatona je classic Homeland govnarija - sve ono gde žive sand monkeys je neka pustinjska džungla ili nešto, i zato je OK kad je zalijemo napalmom...

- Za kraj, to što su stavili pilotu egzekutoru u usta neke emotivne gluposti o odgovornosti njegovih nadređenih ne znači apsolutno ništa ako se problem, kao što rekoh, svodi na ljudsku grešku. Nikakve ljudske greške nisu u pitanju nego nehumani sistem kvota i kriterijuma koji tera likove za džojstikom da krajem smene isprazne svoj payload na bilo koga ko spada u apsurdno široke parametre za potential militants ("Onako su braonkasti, negde između sedam i sedamdeset sedam? Light 'em up!")

 

Jedina naznaka osude sistema je bila u (idiotskim) scenama sa Saulom koji sad izgleda radi za neku defense contractor™ firmu, ali u sred sastanka kreće da priča o uzaludnosti perpetual warfare koncepta, a onda ga zli šef odvuče u hodnik da mu objasni da nisu oni tu da rešavaju probleme nego da BUAHAHA zarade pare :isuse: Onda ga naravno kod kuće žena napuši što ima moralne dileme, ona hoće kuću u Nju Jorku a on baš sad našao da nešto tutumrači...

 

Edit: BTW nisam mislio da je "budalaština ekstraordinarna" to što ti pišeš, nego epizoda. I serija.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Brodija u Južnoj Americi sam srećom propustio, batalio sam seriju negde početkom prošle sezone i sad sticajem okolnosti bio prinuđen da pogledam početak ove.

 

U pravu si samo u poslednjem pasusu, sve ostalo je zatvaranje očiju pred idiotizmima i pranjem ruku, a docrtavanje nekakve društvene svesti i odgovornosti slobodnim stilom:

- To što su tresnuli podatak o tome kako su kill lists narasle ne znači apsolutno ništa ako je dato kao neki random faktoid - nikakav zaključak se neće izvući.

- To što je prikazano kako "stradaju deca" ne znači ništa ako prethodi trominutno lomljenje preko kolena Agenta Keri i njenih kolega u stilu "pa da li bi ga trebalo roknuti, ne znam, moglo bi da bude kolateralne štete majku mu, ma moraćemo jer ipak on ubija naše vojnike" što je moralna dilema isfabrikovana od A do Š.

- To što je od jedne instance kolateralne štete koja je (kao) dospela na youtube napravljen skandal je neopisiva uvreda za inteligenciju svih ljudi koji su bili svesni da bombe, verovali ili ne, nekad ubijaju čak i nevine pre nego što im je Homeland otvorio oči. A to što je youtube momentalno pretvorio Islamabad u Beograd posle gej parade sa Stollom u ulozi Tatona je classic Homeland govnarija - sve ono gde žive sand monkeys je neka pustinjska džungla ili nešto, i zato je OK kad je zalijemo napalmom...

- Za kraj, to što su stavili pilotu egzekutoru u usta neke emotivne gluposti o odgovornosti njegovih nadređenih ne znači apsolutno ništa ako se problem, kao što rekoh, svodi na ljudsku grešku. Nikakve ljudske greške nisu u pitanju nego nehumani sistem kvota i kriterijuma koji tera likove za džojstikom da krajem smene isprazne svoj payload na bilo koga ko spada u apsurdno široke parametre za potential militants ("Onako su braonkasti, negde između sedam i sedamdeset sedam? Light 'em up!")

 

Jedina naznaka osude sistema je bila u (idiotskim) scenama sa Saulom koji sad izgleda radi za neku defense contractor™ firmu, ali u sred sastanka kreće da priča o uzaludnosti perpetual warfare koncepta, a onda ga zli šef odvuče u hodnik da mu objasni da nisu oni tu da rešavaju probleme nego da BUAHAHA zarade pare :isuse: Onda ga naravno kod kuće žena napuši što ima moralne dileme, ona hoće kuću u Nju Jorku a on baš sad našao da nešto tutumrači...

 

Edit: BTW nisam mislio da je "budalaština ekstraordinarna" to što ti pišeš, nego epizoda. I serija.

prva crta: bitan je kontekst. nije reč o rendom faktoidu nego o izrazu frustracije ratom koji dolazi iz usta diplomate; sasvim je jasno da ona to ne navodi Kvinu onako kako Fraj u QI-u objavljuje da pišanje po opekotini od meduze nema lekovito dejstvo. drugo, ko neće izvući zaključak? autori su to prikazali i mislim da je namera jasna, kako će gledaoci-pojedinci da dalje zaključuju je potpuno van njihove kontrole.

 

druga crta: uopšte se ne slažem ako uopšte razumem šta si hteo da kažeš. dakle, ovako: da, radikalno je danas u Americi prikazati u mejnstrim tv programu da američke bombe raznose decu i mirne, razložne i umerene muslimane. jbg ali tako je.

 

treća crta: inteligenciju ne vređaju autori, nego okolnosti, na žalost. pogledaj šta je bilo sa Rejem Rajsom, šta sa sečenjem glava pred kamerom. ovde (a valjda i drugde) publika prosto drukčije reaguje na snimke. meni je apsolutno uverljivo da bi 1 snimak mogao da dovede do daleko veće reakcije nego svi izveštaji Amnestija, HRW-a, Intercepta i ostalih zajedno. što se tiče linča, ne smeta mi u kontekstu, jer je upravo jedan od glavnih problema američkog pristupa što se previše oslanja na nasilje a to redovno dovodi do reakcije nasiljem i radikalizacijom. nije uverljivo što ga 5 minuta od emitovanja ceo grad prepoznaje, to mi je možda i najviše zasmetalo.

 

lijepi pilot progovara sa neokrnjenim moralnim autoritetom našeg hrabrog vojnika (god bless our troops & thank you for your service), mislim da ta osuda u kontekstu američkog društva ima veliku težinu. plus, ako se ne varam, on kaže you're monsters, zna da se ovo nije desilo sad pa nikad više. jasno je da autori problem stavljaju pred vrata agencije--niko osim Kvina tamo nema nikakav problem sa onim što rade i sa tim što se kol. šteta konstatuje u hodu uvek osim kad uzbudu javno mnenje (skoro nikad u stvarnosti, jer nema snimaka, je li).

Link to comment

Nemam preteranih očekivanja vezanih za ovu sezonu, te  ne mogu ni da me mnogo razočaraju ili iznerviraju.

 

Najviše me iziritirao detalj kada mladi student medicine gleda poređane leševe, a oni svi kompletni sa svim delovima tela, čak i odeća i obuća izgledaju netaknuto.

E da, a taj mladić je izvučen ispod gomile ruševina živ i bez ogrebotine.

 

Mislim da je Kerina sestra dala najbolji opis same Keri " Za to što ti imaš još uvek nema dijagnoze"

Link to comment

Nemam preteranih očekivanja vezanih za ovu sezonu, te  ne mogu ni da me mnogo razočaraju ili iznerviraju.

 

Najviše me iziritirao detalj kada mladi student medicine gleda poređane leševe, a oni svi kompletni sa svim delovima tela, čak i odeća i obuća izgledaju netaknuto.

E da, a taj mladić je izvučen ispod gomile ruševina živ i bez ogrebotine.

 

Mislim da je Kerina sestra dala najbolji opis same Keri " Za to što ti imaš još uvek nema dijagnoze"

slazem se.

Link to comment

prva crta: bitan je kontekst. nije reč o rendom faktoidu nego o izrazu frustracije ratom koji dolazi iz usta diplomate; sasvim je jasno da ona to ne navodi Kvinu onako kako Fraj u QI-u objavljuje da pišanje po opekotini od meduze nema lekovito dejstvo. drugo, ko neće izvući zaključak? autori su to prikazali i mislim da je namera jasna, kako će gledaoci-pojedinci da dalje zaključuju je potpuno van njihove kontrole.

 

druga crta: uopšte se ne slažem ako uopšte razumem šta si hteo da kažeš. dakle, ovako: da, radikalno je danas u Americi prikazati u mejnstrim tv programu da američke bombe raznose decu i mirne, razložne i umerene muslimane. jbg ali tako je.

 

treća crta: inteligenciju ne vređaju autori, nego okolnosti, na žalost. pogledaj šta je bilo sa Rejem Rajsom, šta sa sečenjem glava pred kamerom. ovde (a valjda i drugde) publika prosto drukčije reaguje na snimke. meni je apsolutno uverljivo da bi 1 snimak mogao da dovede do daleko veće reakcije nego svi izveštaji Amnestija, HRW-a, Intercepta i ostalih zajedno. što se tiče linča, ne smeta mi u kontekstu, jer je upravo jedan od glavnih problema američkog pristupa što se previše oslanja na nasilje a to redovno dovodi do reakcije nasiljem i radikalizacijom. nije uverljivo što ga 5 minuta od emitovanja ceo grad prepoznaje, to mi je možda i najviše zasmetalo.

 

lijepi pilot progovara sa neokrnjenim moralnim autoritetom našeg hrabrog vojnika (god bless our troops & thank you for your service), mislim da ta osuda u kontekstu američkog društva ima veliku težinu. plus, ako se ne varam, on kaže you're monsters, zna da se ovo nije desilo sad pa nikad više. jasno je da autori problem stavljaju pred vrata agencije--niko osim Kvina tamo nema nikakav problem sa onim što rade i sa tim što se kol. šteta konstatuje u hodu uvek osim kad uzbudu javno mnenje (skoro nikad u stvarnosti, jer nema snimaka, je li).

Upravo o kontekstu i pričam, to što ambasadorka usputno lupi kako su kill lists narasle dolazi iz "war is hell" perspektive, govori o tome kako smo u zajebanoj situaciji, pretnje se množe, ne ubijamo ih dovoljno precizno (jer nas sabotiraju). Tvoj je izbor da to tumačiš kao kritiku agresivnog intervencionizma en general, ali prilično sam siguran da u epizodi nisi imao ništa na čemu bi to zasnovao.

 

O bombardovanoj svadbi, opet: taj incident je predstavljen kao aberacija, kao glitch in the system koji je izazvala ljudska greška, a ljudsku grešku najverovatnije strana sabotaža. Pritom nam je prikazano kako Naši Momci daju sve od sebe da kolateralnu štetu izbegnu, triput mere jednom seku, čista bajka za retardiranu patriotski nastrojenu decu.

 

Što se snimka tiče, ne znam o čemu pričaš. Bilo je koliko hoćeš snimaka kopanja žrtvi iz ruševina, stvar je izbora šta će se od toga prikazati i u kom svetlu. Pre par meseci smo videli kako valjda MSNBC pokazuje snimak palestinskih žrtava uz voiceover voditeljke koja besramno lupeta kako su to posledice Hamasovog raketiranja Izraela; posle su se izvinili i objavili korekciju, koja naravno ima možda 5% efekta originalne priče. Tako bi i ovaj magično sačuvan snimak sa svadbe mogli da spinuju kako god hoće, posebno zato što se na njemu ništa ne vidi - ljudi se vesele i onda se snimak iz nekog razloga prekida, možda se čoveku istrošila baterija, otkud znamo, verovatno je hoax, ko je još video da bombardovanje preživi jedan klinac u point bank, pa još praktično netaknutog telefona...

 

Za pilota, on se žali na činjenicu da je dobio "bad orders" i zato poubijao ljude, kaže da su zbog toga njegovi nadređeni monstrumi. To je nonsens epohalnih razmera! To po stoti put govori kako je sistem do jaja, samo ga kvare ljudi sa strane koji guraju klipove u točkove. Treba da poverujemo da je taj pilot F16 navikao da bombarduje izolovane ljudske mete u sred neke čistine, eventualno okružene sve samim teroristima koji predstavljaju imminent threats?! Spektakularna budalaština.

 

Slično, činjenica da je Quinn nekako razvio grižu savesti i da sad izigrava bleeding heart liberala je smehotresna. Kontrira mu Loša Majka Carrie čija je perspektiva posle traume kroz koju je prošla "Nuke 'Em All". Do kraja sezone će se naći na nekom udobnom middle groundu sjebašvi sabotere koji im kvare posao, sa zaključnim stavom "Let's be *smarter* when policing the world using bombs." Rečju, govno.

Link to comment

tja, meni su ove dve epizode poprilično dobre... mada je prethodna lestvica bila postavljena veoma nisko, pa utisak možda i vara.

 

odlazak brodija i njegovog iritantnog potomstva fino otvorio ostale likove, postavlja se kod svih neka (nova) dramska osnova. keri polako prerasta u negativca, ona jedna scena je težak majndfak, ne sećam se kad sam se poslednji put uneo kao kad neka baba gleda telenovelu. kvin i kerina sestra takođe dosta uverljivi, sol malo vrljavi sa onim klišetiranim sukobom sa ženom, al ajd... e sad ostaje da useru sa novim teško zamislivim događajima u pakistanu.

Link to comment

Brodija u Južnoj Americi sam srećom propustio, batalio sam seriju negde početkom prošle sezone i sad sticajem okolnosti bio prinuđen da pogledam početak ove.

 

:lol: zar je dotle doslo. jesi li makar gledao u novim papucama? ne mogu da modelisem druge okolnosti.  :P

 

mada sta ima da ih modelisem kada i sam u takvim okolnostima zivim  :blush:

Link to comment

Гледам Хомленд™ од почетка и гледаћу га до краја, упркос свему, али не разумем стварно како су сад ове две епизоде боље од прошлих. Ово је горњи стандард Хомленда све време, нисам видео ништа посебно ново или боље.

 

Али, походио ме вини™ у неколико наврата и то ми је мало омело гледање.

 

Исламабад, као и Техеран и изгледа сви велики муслимански градови, су места где гомила људи стоји на улици у сваком тренутку и хајвмајндовски се организује одмах за линч. Препознавање, руља, камион да блокира улицу (!!!!!), игнорисање метака, слепо јуришање у смрт зарад убијања човека који је 10 минута раније приказан на ТВ-у - све је ту. wank2.gif

 

Кери и њена болест. Нисам стручњак, па нека ме неко исправи, али она мени не делује као биполарна особа на лековима, делује ми као чист психотик. Ужасно је напорна и деструктивна, до те мере да не могу да схватим да има некакву високу функцију у безбедносним структурама било које земље.

 

Подсмевање дебелим људима на јавном месту - ер то још постоји? Мислим, знам да се у Београду то не дешава дебелим мушкарцима, али ми нешто сумануто у цивилизованој земљи и великом граду да се неко јавно подсмева дебелим женама. Ер сам ја наиван или шта?

Link to comment

Dešava se u Americi jer tamo slabo ima debelih, pa se ljudi smeju i upiru prstom kad neki naiđe.

 

(Homeland Amerika se naravno nalazi negde kod Betelgeza.)

Link to comment

^

to je klasična na mestu uinijevština™ :D posebno je zanimljiva ova neartikulisana muslimanska masa, ima tu prikrivenog rasizma koliko hoćeš... ali u odnosu na ludiranje u trećoj sezoni, gde je sve bilo besmisleno i šuplje do bola, ovo je napredak. vraćaju se na liniju unutrašnjih lomova koja je sa brodijevim likom i donela popularnost u prvoj sezoni; neće to moći da izgleda bog zna kako, ali nije loše.

Edited by Malvo
Link to comment

Ужасно је напорна и деструктивна, до те мере да не могу да схватим да има некакву високу функцију у безбедносним структурама било које земље.

 

Bolest na stranu, na koju foru se ona vratila u CIA ako je svesno pomogla osumnjičenom za težak zločin da pobegne iz zemlje? Mislim, može on da bude nevin za ono idiotsko parking-sahrana bombašenje koliko hoćeš, ako ga organi vlasti gone ona nema nikakvo zakonsko pravo da uzima na sebe odgovornost i beži sa njim u 3PM. Kriza u kadrovskom ili šta?

Link to comment

:lol: zar je dotle doslo. jesi li makar gledao u novim papucama? ne mogu da modelisem druge okolnosti.  :P

 

mada sta ima da ih modelisem kada i sam u takvim okolnostima zivim  :blush:

 

Sad tek vidim - nažalost, nije uopšte to što misliš :D

 

Samo neka polivaju po CIA. I zapravo bi mi bilo super cool da Keri postane zla.

Mnjaha, sad kao superkul, a svi znamo da ćeš da plačeš kad se Daenerys prozli pa joj Jon Snow zabije Longclaw u grudi junačke da bi ispunio proročanstvo <_<

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...