Jump to content
IGNORED

Homeland


gervasius twinkleminkleson

Recommended Posts

Meni se svidjela epizoda.Prosla mi nije bila losha, tj. bila je uzbudljiva nekih 15 minuta, ali tek mi danas, pred gledanje ove nove epizode pade na pamet da mi je jedna stvar strasno glupa - ubijanje vajs prezidenta na daljinski, preko pejsmejkera. Ne zato sto nisam ubjedjen da je to realno moguce uraditi, vec zbog toga sto ne vidim kakvu teroristi korist imaju od toga? Izgleda kao prirodna smrt, tj. kao malfunction pejsmejkera, sto znaci jako je tesko uopste posumnjati da je u pitanju teroristicki napad, a kamoli da ima i propratnog shoka i 'poruke' koji teroristi pokusavaju da prouzrokuju kad, jeli, terorisu. Osim ako Abu Nazir nije htjeo licnu osvetu za ubistvo sina, sto mi opet djeluje prilicno nategnuto.

Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Arkadija

    212

  • Lrd

    132

  • MayDay

    89

  • Milosh76

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

jako je tesko uopste posumnjati da je u pitanju teroristicki napad, a kamoli da ima i propratnog shoka i 'poruke' koji teroristi pokusavaju da prouzrokuju kad, jeli, terorisu. Osim ako Abu Nazir nije htjeo licnu osvetu za ubistvo sina, sto mi opet djeluje prilicno nategnuto.
to je efekat koji su i hteli da proizvedu jer im daje manevarski prostor pred sledecu epizodu/sezonu

1- brody ostaje cist, mogu da ga metnu kud oce, od cie i bele kuce do elektricne stolice ili preuzimanja obezglavljene nazirove organizacije2 - abu nazir je miroljubivi ocajni otac koji se samo svetio za smrt sina. ili?3 - who are the good guys? who are the bad guys? ah so many questions, so llittle time... i zato se mora gledati i sledeca sezona ^_^

Link to comment

CIA zna da je Brodi povezan sa Abu Nazirom, Keri zna da je direktno odgovoran za smrt vajs prezidenta, iako to pitanje ona sigurno neće potegnuti, neko iz terorističke organizacije zna da ih je preveslao, i ne vidim razvoj događaja koji vodi u smeru da on ostane u politici ili bilo kakvoj javnoj funkciji. Pre mi je logično da celu sledeću sezonu, pod uslovom da ga ne likvidiraju u 12. epizodi, provede u bekstvu od svih redom.

Link to comment

Meni je najdebilnije što niko ne pita Keri zašto je baš ona kidnapovana i kako je i zašto puštena. I ako već znaju da je Brodi prokleti terorista, kako ga niko nije uhapsio i sproveo sa kapuljačom na glavi posle smrti potpredsednika dok je baš Bordi bio sa njim u sobi, a pogotovo što je veep pre toga bio savršenog zdravlja i čila duha.Bar da su ga maknuli dok se obdukcija ne završi.I posle toga ništa. Nit' iko da dibrifuje Keri, nit' neko da porazmisli zašto je nju otimao i kako je bežala, nit' hapse Brodija.

Link to comment
Meni je najdebilnije što niko ne pita Keri zašto je baš ona kidnapovana i kako je i zašto puštena.
Pa pitao ju je onaj uniformisani FBI, koji ju je pratio u ponovnom pretraživanju onih hodnika. Nije se udostojila da mu odgovori. A i Kvin ju je pitao kako je pobegla.
Link to comment

od kada to fbi izigrava potrčka za cia-u, kada je cia dobila pravo da operiše u usa- ko im je dao ingerencije koje ima fbi- zašto celom operacijom nije rukovodio nsa koji je u hijerarhiji iznad fbi i cia

Link to comment

mislim da je ocigledno da su bad guys CIA, konkretno od patriotic act 2001. ko sto rece jedan divan, nije sustinski problem u tome sto su se pojavili neki f. abraham i estes da hajdzekuju agenciju koja je u biti dobra, nego sto agencija neminovno proizvodi takve kadrove. bas ce mi biti drago ako istraju u tome, umesto sto bi seriju zaokruzili tako sto se metison i brodi krvavo izbore protiv ovih pojedinaca i onda slavodobitno prikazu kako ce sad sve biti super kad su vaske istrebljene.

Link to comment

Brodi priznaje da je

ubio VP, a Keri se samo nasmesi, jer je to ucinio zbog nje :isuse:

Imam osecaj da ce u poslednjoj epizodi da se desi ocekivano

Keri ubija Brodija i tako se zavrsava sezona

To je samo moje nagadjanje...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...