Jump to content
IGNORED

Homeland


gervasius twinkleminkleson

Recommended Posts

Naravno da nije, ali to ubija draž gledanja serije. Ako baš tako posmatramo, ni jedna jedina serija ili film ne bi bila gledljiva, pošto, ama baš sve imaju te momente koji vređaju intiligenciju.

Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Arkadija

    212

  • Lrd

    132

  • MayDay

    89

  • Milosh76

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

Naravno da je Razz u pravu, i tu, jebiga, donosimo odluku koliko nam te gluposti smetaju ili ne. Ochigledno da serija pokusava da bude ozbiljna u prikazu tih antiteroristickih agencija i mnogim drugim stvarima, i u velikom broju stvari prosto ispada smijesna. A i na stranu to, postoje neki prilicno convenient dogadjaji koji postoje samo da se unaprijedi radnja, bez mnogo obzira na to koliko su logicni. Al s druge strane, ovo je ipak triler, kao sto smo vec vise puta konstatovali, serija je bliza 24 nego Rubiconu [koji takodje ipak nije dokumentarac i ima svoje mane], tako da ja mogu da oprostim neke gluposti, dokle god je uzbudljivo. Jbg, serija nije onoliko dobra koliko je djelovalo da moze biti, ali i dalje nije toliko losha da bi je prestao gledati.

Link to comment
Naravno da nije, ali to ubija draž gledanja serije. Ako baš tako posmatramo, ni jedna jedina serija ili film ne bi bila gledljiva, pošto, ama baš sve imaju te momente koji vređaju intiligenciju.
Tu se ne slažem - ne mogu postaviti sve serije u isti kontekst i primeniti ista pravila. Jedan Desperate Housewives postavlja sasvim drugi okvir od recimo Wirea ili Frasiera ili True Blooda ili Sopranosa i tim serijama mogu da oprostim sasvim različite stvari. Ali ako gledam neku "doktorsku" seriju i vidim kako glavni hirurg vrši operaciju kuhinjskim nožem na zupce, meni će to dobrano smetati, a neko će to okarakterisati kao nitpicking. Meni ove osnovne logičke greške u HL nisu baš na tom nivou, ali nisu ni daleko.No, bilo kako bilo - ja ne negiram nikome pravo da time bude zadovoljan, nego branim svoje pravo da time budem nezadovoljan. To je suština.
Naravno da je Razz u pravu, i tu, jebiga, donosimo odluku koliko nam te gluposti smetaju ili ne. Ochigledno da serija pokusava da bude ozbiljna u prikazu tih antiteroristickih agencija i mnogim drugim stvarima, i u velikom broju stvari prosto ispada smijesna. A i na stranu to, postoje neki prilicno convenient dogadjaji koji postoje samo da se unaprijedi radnja, bez mnogo obzira na to koliko su logicni. Al s druge strane, ovo je ipak triler, kao sto smo vec vise puta konstatovali, serija je bliza 24 nego Rubiconu [koji takodje ipak nije dokumentarac i ima svoje mane], tako da ja mogu da oprostim neke gluposti, dokle god je uzbudljivo. Jbg, serija nije onoliko dobra koliko je djelovalo da moze biti, ali i dalje nije toliko losha da bi je prestao gledati.
Exactly. Serija je obećavala, imala je dobru ideju i gledam je i dalje dok ne zglajznu suviše. Još uvek imaju vremena da naprave nešto od nje bez većih fejspalmova.Svestan sam i toga da serije uglavnom imaju neku razrađeniju ideju samo za prvu sezonu; ideju koja je imala vremena da "sedne", prođe fazu inkubacije i da se iz nje istrebe vaške na vreme. Pa je prikažu i drže palčeve "ako prođe - prođe" po pitanju gledanosti - te u tom slučaju kreće grozničavo pisanje scenarija za nastavak, pod pritiskom termina i drugih stvari. I tako iskoči Adam Karington niotkuda :lol: Jebem li ga, možda je i moj ukus ili kriterijum sve oštriji pod uticajem toga da je sve više sadržaja na ekranima sve češći i sve gori crap.
Link to comment

Mislim da cilj serije nije prikaz antiteroristickih agencija, vec da je poenta u kreiranju okolnosti (koje su u ovom konkretnom slucaju prilicno kompleksne i relevantne, te i zanimljive gledalistu) u koje ces da smestis kvalitetne karaktere kao sto su Keri, Brodi, Saul i Abu Nazir.Ne namecem misljenje vec samo kazem da serija koja ima svrhu da me nauci trikovima kako Abu Nazir da udje u USA ko gospodin covek mi ne bi bila interesantna.

Link to comment

opasna je druga sezona, makar tamo negde do 5. - 6. epizode. posle se malo razvodnjava, klinka smara a i radnja se opasno rastegla...ali ona scena kad carrie preokrece brody-a, i ta epizoda uopste, je 1 vrh. ne zna se ko je bolji od njih dvoje. 2 x emmy, please :)kad je 2x10? veceras?

Link to comment
Mislim da cilj serije nije prikaz antiteroristickih agencija, vec da je poenta u kreiranju okolnosti...
Da, samo što ljudski mozgić ne radi tako. Da kad vidiš nešto nelogično razmisliš koji su cilj i svrhu autori namenili filmu/seriji, pa da profiltriraš da li se ta tvoja primedba uklapa u to ili ne.
Ne namecem misljenje vec samo kazem da serija koja ima svrhu da me nauci trikovima kako Abu Nazir da udje u USA ko gospodin covek mi ne bi bila interesantna.
Zato i nisu prikazali kako je ušao u USofA :lol:Ali kao što rekoh već više puta, poenta mojih primedbi nije uopšte u preslikavanju prave cie (snajka, cie), nego u logičkim greškama koje je mogao da primeti i tamo neko ko je uradio proof reading scenarija. Ne znam što si se uhvatila toliko realnog prikaza "antiterorističkih agencija" - izneo sam tri-četiri primedbe i samo jedna je bila vezana za nešto što mi se činilo prilično nelogičnim u njihovom radu. A baš taj detalj je doveo još jednog lika kojeg gledamo u praktično svakoj epizodi i koji se takođe plete u taj vrtlog ljudskih odnosa. Ostale rupe koje sam naveo nemaju veze sa cijom i realističnošću njenog prikaza.
Link to comment

na konto te logicnosti i real(istic)nosti serije, moze biti da nama/tebi/meni kao nekom ko nema ich veze sa celim tim svetom cie i snajke (osim kroz holivud) nesto deluje apsurdno i nelogicno kao resenje, a ono ne samo da ima smisla nego je cak i istinit dogadjaj. recimo da nisam znala detalje koje obradjuje Argo i da mi nije unapred receno da je film radjen po istinitoj prici, rekla bih kakav lame scenario.kad ono - it's funny coz it's true! :)

Link to comment

jebase mu kevu veceras!

dafuq je u onoj mracnoj sobi u koju je usla?! sto su privelia sola? jel onaj lik sa polomljenom rukom krtica? ubise potpredsednika!!! (a mozda ga i ozive u ER... sve je moguce)

Link to comment
kad ono - it's funny coz it's true! :)
Ja sam uložio pare i vreme u ilegalni download i za to ulaganje očekujem kvalitet :lol:Sto ljudi, sto ćudi - bilo bi dosadno da svi mislimo isto. Gledamo dalje!
Link to comment
jebase mu kevu veceras!

dafuq je u onoj mracnoj sobi u koju je usla?! sto su privelia sola? jel onaj lik sa polomljenom rukom krtica? ubise potpredsednika!!! (a mozda ga i ozive u ER... sve je moguce)

Odlična je stvarno, iskupili su se za sranja iz prethodnih. Samo kad ostali tajni agenti ne bi tako ravnodušno gledali na ljubavnu romansu, bilo bi još bolje.

Nemam predstavu što su priveli Sola. Kapiram da je to maslo F. Marej Abrahama, da mu ne smeta u akciji. I otkud ti da je "lik sa slomljenom rukom" krtica? Pojavio se u kadru? :) U privjuzima za sledeću epizodu vidimo da ispituju novinarku i Sola, a da je Keri i dalje na slobodi - Why The Face?!

Gledamo dalje!
Gledaj, gledaj, popravila se drastično. Mnogo se dešava u ovoj poslednjoj. Edited by Lrd
Link to comment

meni ovo sa pejsmejkerom na daljinski skroz bez veze, zar nije upravo poenta toga da ga tamo negde u nekoj klinici prate i da mogu da reaguju u ovakvoj situaciji? i ako je onaj hamdulillah haker hakovao njihovu vezu/server whatever zar to nece biti instant otkriveno, na stranu to sto cia prati brodijev telefon preko kojega je poslao kod abu naziru, pfff

stvarno mi nije jasno ovoliko hejlovanje..

Link to comment

meni ovo sa pejsmejkerom na daljinski skroz bez veze, zar nije upravo poenta toga da ga tamo negde u nekoj klinici prate i da mogu da reaguju u ovakvoj situaciji? i ako je onaj hamdulillah haker hakovao njihovu vezu/server whatever zar to nece biti instant otkriveno, na stranu to sto cia prati brodijev telefon preko kojega je poslao kod abu naziru, pfff

stvarno mi nije jasno ovoliko hejlovanje..

Već smo ranije apsolvirali da serija ne pretenduje na realnost. Meni to uopšte ne smeta jer prati zakonitosti unutrašnjeg sveta. Našli su, kao, način i sad ga koriste. Uopšte mi ne treba da bude nešto realno ili izvodljivo, jer ako bismo tako gledali serija od početka ne bi postojala. Kurac bi CIA pustila oslobođenog vojnika da se tek tako šetka bez konstantnog i trajnog nadzora. Da ne govorim o zaljubljivanju, skajpovanju i milijardu drugih zajebavancija.Ova epizoda je super zato što je dinamična, ima ritam, razvija se radnja zbog koje gledamo seriju, u fokusu su likovi koje smo navikli da gledamo i zbog kojih gledamo, ćerka™ maltene da ne postoji, nema ljubavne drame, nema porodične drame. Više nego dovoljno.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...