Jump to content
IGNORED

Homeland


gervasius twinkleminkleson

Recommended Posts

iskreno mi je drago sto niko od nas nije bio u pravu oko toga sta ce se desavati tokom cele sezone. bilo bi, realno, dosadno da narednih 15ak epizoda sjebu na pracenje brodija do iznemoglosti. ovako, iz keca u dvojku, meni bas fino. nemam ideju sta ce biti dalje.jedino sto mi pada na pamet da ce mu re-slomiti™ dusu i okrenuti ga amerima opet.

Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Arkadija

    212

  • Lrd

    132

  • MayDay

    89

  • Milosh76

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

ja bih dzesiki dala aktivniju ulogu u umiranju u teskim mukama
ja ne bih išla tako daleko. dovoljno bi mi bilo da je onaj majk, što je servisirao nju i njojzine kućanske aparate odvede u svetliju budućnost što dalje od naših očiju.što se mene tiče neka je prikažu u svakoj trećoj epizodi polugolu na par sekundi da nam momci kojima se dopada ne tuguju.
Link to comment

Brody ce garantovano biti ponovo okrenut, ovaj put for the good guys. Nema sanse da 1 war hero congressman koji je jos i potential VP kandidat bude javno obelodanjen kao Al Kaida agent. Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Kojih stereotipa?
Izvini, tek sam sada video ovo pitanje. Odnos prema Arapima, koji su naravno teroristi i ljudi kojima nikad ne smeš da okreneš leđa, čak i kada im spasavaš život, kao onaj nesrećnik što bu Brodi slomi vrat. O paranoji kako arapski teroristi imaju svoje ljude u samom vrhu američke administracije da ne pričamo.
serija je upravo fantasticna zbog toga sto je ide kontra stereotipa.
Kako to tačno? Brodi je Amer kome su isprali mozak zli Arapi.Recimo Rubicon je fantastična serija koja ide kontra stereotipa i priča teoriju zavere mnogo bližu stvarnosti. Zato i nije poživela. Ovaj dobro odglumljeni bućkuriš sa večito i genetski zlim Arapima vs. hrabre, vrle i pravedne Amerike vređa inteligenciju. O banalnosti da ne pričamo. Mislim gledam ja i dalje, ali to je zato što sam narkoman, ne zato što mi se sviđa.
Link to comment

ali moguce je da ce serija sad da krene u igru sa gledaocima i da im baci u lice kako im se percepcija mijenja zavisno od predrasuda. akos e ispostavi da je podpredsjednik maltretirao sina (sto ne znam da li ce, ali mi je interesantno), onda mozemo da, kao gledaoci, mjerimo jel nam vise zao americke ili arapske djece. takodje, ako nekakva cia krene da lomi brodija, mozemo da odmjeravamo dozu empatije i opravdavanja koju cemo imati za tu situaciju u odnosu na pocetnu, kad su ga lomili mrski teroristi.ako serija bude izazivala gledaocevu percepciju, meni je to skroz super i pametno. druga je stvar koliko ce biti scenarijski zanimljivo i dobro uradjeno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...