Jump to content
IGNORED

Homeland


gervasius twinkleminkleson

Recommended Posts

prajsles :wub:

Epizoda je sasvim OK, žena i ćerka su smaračice, ko što su i bile, Keri je dovoljno luda da zbriše CIA i libanskoj sikrit polis u Bejrutu, Sol je i dalje umereno depresivan i rezigniran, patriotizam je u podnošljivim granicama, meni se sviđa.
Edited by Takanohana
Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Arkadija

    212

  • Lrd

    132

  • MayDay

    89

  • Milosh76

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

prajsles :wub:
haha, da, to je taj momenat kad shvatiš da ti za lečenje bipolar disorders treba samo malo uzbuđenja na stranoj teritoriji :-) nije loše kako su mogli da zaseru, videćemo kako će da razvijaju radnju dalje.
Link to comment

Taman htjedoh da postavim tu scenu sa Carrie, carski :DSve u svemu, meni super. Jes da su zasrali malo prvu sezonu, ali bez obzira, jedna od najboljih serija koje trenutno idu, a definitivno i ubjedljivo najuzbudljivija.Jedino sto bi bilo dobro kad bi gdju suprugu ubili. Oprostio sam joj dosta toga zbog Inare, ali stvarno je nepodnosljiva. A sto se cerke tice - sto bi Charlie Brooker rekao, ne postoji serija ili film koji se ne moze poboljsati za 200% ubijanjem tinejdz likova.

Link to comment
znaci da ni ne pokusavam?mislila da mu dam sansu, nadajuci se da je srnetina nestala, ali vidim da ce jos prisutnija da bude.bolje opet da odredjam ceo 24 kad mi zafali holivudskih momenata i patriotizma.a zaboravih, sta se desilo sa dzefrijem gajgerom, oce li ga biti?
Ne pokušavaj. Mislim, i dalje ne gledamo isto na Homeland, ali je sigurno da te neće dojmiti ako te prva nije dojmila.Tu je Mendi i dalje glumata. -_-A ostali, Leave the wife alone!!!1
Link to comment
A ostali, Leave the wife alone!!!1
kako? ide strašno na živce. do kraja će prestići i skajler i njenu sestru.@ lrd sviđa mi se copper.
Link to comment
kako? ide strašno na živce. do kraja će prestići i skajler i njenu sestru.@ lrd sviđa mi se copper.
Ne znam, meni ne smetaju, možda imam neki imunitet, šta znam. :DA i lepo za Copper, ja redovno gledam, ali realno nije serija koju možeš lako preporučivati svakome. :)
nije toliko lose sem ovoga sto je pixy pomenuo... pa majku mu, ako sef cije™ nema bar jednu sekjuriti kameru u ofisu...
Pogledao par strana unazad, pixy nigde nije pomenuo "kako šef cije nema kameru u kancelariji". :D
Link to comment

joj sto sam srecna sto je opet pocelo. kad vidim keri, ko da sam sestru rodjenu videla. toliko mi je draga!i saul je divan! a to za kamere kod direktora sam i ja pomislila na pocetku, a onda valjda kontam da budze moraju da imaju diskreciju, ne?

Link to comment

oprostite, ovo nema veze ni sa čim, ali mi je palo na pamet...ne mogu da se setim ni jedne serije u kojoj venčana žena glavnog junaka nije prikazana kao zmija, ćurka ili sl. u najboljem slučaju je uloga poverena punjenoj patki. setite se vinone, žene rejlena givensa iz džastifajd.švalerke, prijateljice, negativne junakinje imaju mnogo bolji tretman.

Link to comment

Po meni, zenski likovi su generalno prilicno lose tretirani i mahom su daleko slabiji nego muski, to sam i pisao na topicu o najgorim likovima. Uglavnom sluze zato da nerviraju muzeve ili da ih oni spasavaju ili tako nesto.

Link to comment

Tako se stvaraju stereotipi... Zene su obicno neuroticne kucke, dzangrizava, prepredena, vazda nezadovoljna i zlobna stvorenja... U evropskim serijama toga nema, makar ne u tolikoj meri.

Link to comment

Malo mi je ceo taj koncept "evo ti pass, idi kod njega u ofis i ukradi štavećtreba znaškotijegazda i znaškomesištaobećao" malo ispao nategnut. I taj lik iz CIA valjda ima šefove, svi su posle 2001. maksimalno istripovani na sigurnost i slabe su šanse da posetilac takve državne institucije bude ostavljen bez pratioca, bez obzira ko je. Čak i taj famozni privacy ne postoji u državnoj instituciji - ako hoćeš privacy i da te niko ne prisluškuje, postoje "gluve sobe" u kojima možeš da kenjaš koliko hoćeš. U stvari, nekako mi je najviše smetalo što je lista potencijalnih meta, koja može da se stalno menja, visi u sefu u fasciklama kao da su u pitanju PDV obrasci i mesečni obračuni plata u prosečnom srpskom preduzeću.Producenti ovakvih serija bi imali prilično ograničene mogućnosti za zaplet kada bi zaista uzeli i stvarnost na terenu u obzir, ali to onda ubija gledanost međ masama. Narod voli da gleda Džeka Bauera kako trči, puca i šamara okolo, pa to ti je. Neću sad da kenjam, serija ima zanimljiv zaplet i jedva čekam da vidim šta je sledeće.To što se žene pretvaraju u bičarke zaslužuje dublju analizu. Primetio sam u svim serijama koje gledam da se to dešava i živo me zanima kakav je to trend. Čak je i jedna Rita, Deksterova žena, morala biti ubiVena zato što je zvocala...

Link to comment

Plus, da dodam - ne mogu producentima Dekstera da oprostim što su ubili onaku ženu... ma nek je i zvocala. Meni trenutno ne smeta Brodijeva žena - pobogu, od Firefly čekam da je vidim golu i dočekam je u Homeland-u, ma nek zvoca i kenja kol'ko hoće :-)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...