Jump to content
IGNORED

Star Wars


Razzmatazz

Recommended Posts

Ja ne vidim da između vladanja Silom i veštine mačevanja stoji znak jednakosti. U tom smislu, neko može dobrano da oseća Silu, unekoliko i da upravlja njome, a da ga u mačevanju pobedi Orlando Bloom. 

 

Чекај, ако кориштењем Силе може да се гвирне мало у будућност, онда може да се предвиди и где ће противник да удари?

Тако ваљда џедаји одбијају ласерске зраке (нема шансе да имају тако брзе рефлексе).

Link to comment

Ja ne vidim da između vladanja Silom i veštine mačevanja stoji znak jednakosti. U tom smislu, neko može dobrano da oseća Silu, unekoliko i da upravlja njome, a da ga u mačevanju pobedi Orlando Bloom. Mladić je zbog svoje nesavršenosti i napravio onaj home-made mač koji tinja umesto da svetli, a pretpostavljam da je imao i neopravdanih glede časova mačevanja od Luka (koji je ionako bio praktično samouk oko mačevanja).

 

 

da, ali zar nije mogao da mu saspe neki force choke ili slično, nego da se maltetira lajtsejberom, rizikujući život.

Link to comment

negativac je bio upucan pre tog mačevanja u šumi, razumno je pretpostaviti da ga je ta rana omela u mačevanju, vidi se u jednoj sceni u šumici kako mu kaplje krv u sneg

Link to comment

da, ali zar nije mogao da mu saspe neki force choke ili slično, nego da se maltetira lajtsejberom, rizikujući život.

Pretpostavljam da je mogao, baš kao što je i malu bacio o drveće. E sad, zašto nije - ne znam, nisam pisao scenario. Možda su scenaristi hteli da prikažu kako je kao lav u Čarobnjaku iz Oza našao hrabrost kad je trebalo, pa nisu hteli da to traje svega dve sekunde, nego su malo dramatizovali kako on brani palu drugaricu against all odds.
Link to comment

negativac je bio upucan pre tog mačevanja u šumi, razumno je pretpostaviti da ga je ta rana omela u mačevanju, vidi se u jednoj sceni u šumici kako mu kaplje krv u sneg

 

nije imao dovoljnu kolicinu midihlorijana u krvi da zacepe ranu poput trombocita :fantom:

Link to comment

Pa da, Luk bi trebalo da je u celibatu kao Toni, a Leja i pokojni Toza bi trebalo da se sećaju da su imali još jedno dete. Malo i meni glupo da sad kompletna Sila teče kroz samo jednu familiju u celoj galaksiji pa da rodbina odjednom iskače kao u Dinastiji.

Doduše, moguće je da će oni to na nekom od ranijih kolena da prelome pa da ispadne da je Anakinova keva imala još jedno dete nakon što su džedaji odveli malog. Tako da bi goth youth i Ray delili prababu ili tako nešto.

 

 

Edit @Vinny: suviše kasno sam gledao film i tokom tog vremena sam izbegavao da otvorim internet, a kamoli SW teme da se ne bi zajebo kao sa Red Weddingom na koji sam slučajno naleteo surfujući porodična stabla. U međuvremenu ste generisali suviše teksta da bih sad detaljno čitao od početka sve sa spojlerima.

mozda se i secaju (bar Leja) ali je bolje po sve da to niko ne zna, ukljucujuci devojcicu...ili tako nesto.

Link to comment

meni je problem povezati mamojebača kylo rena iz prve scene i onog koji muku muči sa devojkom i crncem

 

Da, opak je kad se pokenjava po prasinarima koji i ne znaju da Sila postoji. 

 

A onda dodje neki skupljac otpada, jednom ga pobedi u Sili i on se skroz raspadne i pobegne pod maminu suknju da place. Labilni lik.

 

 

Pretpostavljam da je mogao, baš kao što je i malu bacio o drveće. E sad, zašto nije - ne znam, nisam pisao scenario. Možda su scenaristi hteli da prikažu kako je kao lav u Čarobnjaku iz Oza našao hrabrost kad je trebalo, pa nisu hteli da to traje svega dve sekunde, nego su malo dramatizovali kako on brani palu drugaricu against all odds.

 

 

Zelja da se dokaze. Ko su oni da budu bolji od njega u macevanju?

 

 

 

Nego da pitam jos jednom, pogotovu ove koji su gledali dva i vise puta.

 

Jel mu Rej odsekla ruku u sumi, ili mi se samo ucinilo?

 

Mislim da ti se ucinilo, i meni je tako delovalo u jednom trenutku i posle obratih paznju kada je ustajao i izgledalo je da je sve na mesto.

Link to comment

Ja ne vidim da između vladanja Silom i veštine mačevanja stoji znak jednakosti. U tom smislu, neko može dobrano da oseća Silu, unekoliko i da upravlja njome, a da ga u mačevanju pobedi Orlando Bloom. Mladić je zbog svoje nesavršenosti i napravio onaj home-made mač koji tinja umesto da svetli, a pretpostavljam da je imao i neopravdanih glede časova mačevanja od Luka (koji je ionako bio praktično samouk oko mačevanja).

 

 

Meni je veća rupa onaj Vučić. U smislu da deluje matoro, odnosno da je bio around pre 30 godina kad je postojala još uvek i imperija i džedaji. To jest, i jedna i druga strana su osećale kada se pojavi neko ko je jak sa Silom - pogotovo nakon što je Vejder kao geometar iz Valjeva pobio sve džedaje. I da im promakne ovako prominentan tip koji sad sedi na vrhu prehrambenog lanca Sile?

 

Nisam čitao ništa vezano za First Order ali taj lider (ovo inače odvratno zvuči u filmu, dobro nije CEO) meni liči na istopljenog Palpatina.

Link to comment

Eh, da, jedno pitanje. Zar ne bi trebali svi force sensitive pojedinci da osete uništenje čitavih planeta. Ipak je to preveliki disturbance in the force da bi i najneobučenijima prošao bez bilo kakvih posledica.

Link to comment

Nisam čitao ništa vezano za First Order ali taj lider (ovo inače odvratno zvuči u filmu, dobro nije CEO) meni liči na istopljenog Palpatina.

 

Ne znam, malčice mi deluje nelogično (u slučaju da je preživeo) da svrgne sam sebe sa trona imperije gde je već imao kao pojedinac apsolutnu moć i zameni se nekom organizacijom.

Šajaznam, meni to deluje kao da je u obezglavljenoj imperiji došlo do nekog vojno-patrijarhalnog puča i taj Apis se prvi snašao i tako preuzeo sa svojim zaverenicima ono šta je od imperije ostalo. Ali vrlo moguće da grešim.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...