Jump to content
IGNORED

Star Wars


Razzmatazz

Recommended Posts

gledao danas u 3d-u. meni super, jeste manje-vise remake episode 4, ali jbg. 3d super, btw.     

 

zasmetao mi vader v 2.0, jako poceo, na kraju popio batina od devojcice koja je prvi put u zivvotu upalila lightsaber. sad ne mogu da ga shvatim ozbiljno u sledecim filmovima. 

Link to comment

Aman, nije on Vejder, on je propali student Luka Skajvokera, koji ni sam nije završio formalno univerzitet za džedaje u Kovačici, nego je bio home-schooled. Vejder je makar bio apsolvent, išao je redovno na predavanja i ima sve potpise sa vežbi. Ali izgleda da je Skajvokerima generalno problem sa školom u krvi. Uglavnom, sad je lajtsejberom dobio ožiljke po licu i samim tim bonus poene potrebne da bi neko dobio završni trening u Tamnoj Strani Sile, kao što mu je i onaj hologramski Vučić obećao.

 

Mada stoji, nakon skidanja one maske Adam Drajver bi i meni više delovao kao neki klempavi goth emo (pogotovo sa onim crnim đonarama od cipela), da ga nisam prvo gledao u Girls, gde je stvarno obećavao. Uglavnom, sad ovako facijalizovan će makar imati neki formalni razlog da kacigu više ne skida.

 

 

Je li bilo nekih objašnjenja šta bi mogle da budu one vizije male kad je prvi put pipnula lajtsejber? Je li moguće da je ona bila jedna od klinaca koje je Luk bio skupio za tu novu školicu, a koji su se rasuli kad se uča razočarao u posao i otišao?

Link to comment

Naravno da je moguće, što ne čitaš spoilere? Mala je verovatno još jedan Skywalker-spawn, zato joj se lightsaber obraća i zato je siroče kome sve ide od ruke itd.

 

Kako se niko nikoga ne seća ostaje da se vidi. Midichlorian overload memory wipe something something dark side.

Link to comment

Naravno da je moguće, što ne čitaš spoilere? Mala je verovatno još jedan Skywalker-spawn, zato joj se lightsaber obraća i zato je siroče kome sve ide od ruke itd.

 

Kako se niko nikoga ne seća ostaje da se vidi. Midichlorian overload memory wipe something something dark side.

Pa ja bih radije da je ona oblak midichloriana kao Anakin, nego da mu je unuče. Malo da se prošara genetska struktura kod džedaja.
Link to comment

Pa da, Luk bi trebalo da je u celibatu kao Toni, a Leja i pokojni Toza bi trebalo da se sećaju da su imali još jedno dete. Malo i meni glupo da sad kompletna Sila teče kroz samo jednu familiju u celoj galaksiji pa da rodbina odjednom iskače kao u Dinastiji.

Doduše, moguće je da će oni to na nekom od ranijih kolena da prelome pa da ispadne da je Anakinova keva imala još jedno dete nakon što su džedaji odveli malog. Tako da bi goth youth i Ray delili prababu ili tako nešto.

 

 

Edit @Vinny: suviše kasno sam gledao film i tokom tog vremena sam izbegavao da otvorim internet, a kamoli SW teme da se ne bi zajebo kao sa Red Weddingom na koji sam slučajno naleteo surfujući porodična stabla. U međuvremenu ste generisali suviše teksta da bih sad detaljno čitao od početka sve sa spojlerima.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Aman, nije on Vejder, on je propali student Luka Skajvokera, koji ni sam nije završio formalno univerzitet za džedaje u Kovačici, nego je bio home-schooled. Vejder je makar bio apsolvent, išao je redovno na predavanja i ima sve potpise sa vežbi. Ali izgleda da je Skajvokerima generalno problem sa školom u krvi. Uglavnom, sad je lajtsejberom dobio ožiljke po licu i samim tim bonus poene potrebne da bi neko dobio završni trening u Tamnoj Strani Sile, kao što mu je i onaj hologramski Vučić obećao.

 

+1.

 

Iako je film praktično remake A New Hope, ja ni za trenutak nisam shvatao da Ren treba da bude novi Vejder, ili zamena/pandan Vejderu. Posebno su mi se dopali onih par scena koje su urađene i malo komično, kad Kajlo popizdi kad dobije loše vesti pa potegne mač i kreće da pravi lom oko sebe, bukvalno nam crtaju da je to zapravo još uvek mladi zeleni popišanko koji će da baca stvari po svojoj sobi kad se naljuti na sve oko sebe. Njega je, tek delom, obučavao Luk, kojem se većina sopstvene obuke ionako sastojala od džogiranja močvarom, zato i mogu potpuno da progutam da je popio batine od devojčice koja je provalila Silu. Pošto je ovaj prvi film baš pokušavao njega da nam pokaže kao labilnog slinavka koji je jak u Sili, autori imaju dosta velike šanse da ne useru stvar i prikažu kako izrasta u jakog lika.

 

Naravno, možda ja učitavam pogrešno i možda su scenaristi i hteli da Ren od početka bude Vejder 2, ali u tom slučaju to je epični fejl.

 

Inače da se složim s kolegama, iako mi je užasno zasmetalo kako je glupo opisan First Order, tipa eto tu su, potpuno plot-driven enemy, dvojica oficirčića se šetkaju unaokolo i drže neki motivacioni govor ispred 10 brigada običnih prašinara ko Vučić pred botovima koje je dovukao autobusima na miting, ima tu potencijala da naprave sjajnu stvar od toga ako ih razviju na neki neglup način.

Link to comment

ako uzmemo u obzir kako je kylo pretstavljen (cool maska i glas, zaustavljanje lasera i kill them all), normalno je da se pohvata vader v 2.0 vibe. jeste, posle se pokusava nesto drugo (divljanje u nervozi i slicno)... ali opet, prva scena mu je bila i vise nego vejderovska.

Link to comment

@mandingo

 

Pa maalo, da nas žacne. On će i biti u budućnosti neki premoćni lord sith kao lord vejder, samo da ga obuči onaj snouk ili kako se već zove. 

Da nije ovako nervozan, nestrpljiv, sasran, on ni ne bi bio u ovoj fazi na tamnoj strani, nego na pravoj strani.

 

Nego, evo zašto su prikveli bili katastrofa. http://www.b92.net/kultura/vesti.php?nav_category=268&yyyy=2015&mm=12&dd=30&nav_id=1080255

Link to comment

meni je problem povezati mamojebača kylo rena iz prve scene i onog koji muku muči sa devojkom i crncem

upravo to.

 

@ mau

 

sve ok, samo kylo ren jeste imao head start... i to poveci. malo od ujke luka je ucio, sigurno i malo od supreme leadera. film ga prvom scenom pretstavlja kao ozbiljnog mamojebaca, a na kraju, kad je napravio ultimativni korak ka dark sajdu, jedva izlazi na kraj sa finom a dobija batine od rej. bez obzira na fakt sto obojca prvi put drze lightsabre.

Edited by mandingo
Link to comment

Ja ne vidim da između vladanja Silom i veštine mačevanja stoji znak jednakosti. U tom smislu, neko može dobrano da oseća Silu, unekoliko i da upravlja njome, a da ga u mačevanju pobedi Orlando Bloom. Mladić je zbog svoje nesavršenosti i napravio onaj home-made mač koji tinja umesto da svetli, a pretpostavljam da je imao i neopravdanih glede časova mačevanja od Luka (koji je ionako bio praktično samouk oko mačevanja).

 

 

Meni je veća rupa onaj Vučić. U smislu da deluje matoro, odnosno da je bio around pre 30 godina kad je postojala još uvek i imperija i džedaji. To jest, i jedna i druga strana su osećale kada se pojavi neko ko je jak sa Silom - pogotovo nakon što je Vejder kao geometar iz Valjeva pobio sve džedaje. I da im promakne ovako prominentan tip koji sad sedi na vrhu prehrambenog lanca Sile?

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...