Jump to content
IGNORED

Star Wars


Razzmatazz

Recommended Posts

Nije los kao film, ali nista novo. Oprobana formula plus ocekivani abramsovi cliffhangeri. Prica nije losa, jer nije bas toliko predvidljiva, a opet odgovara, ali ostaje cinjenica da je prilagodjen oproban recept. S jedne strane mislim da abrams nije u stanju da isprica zanimljivu pricu od pocetka do kraja (lost, fringe), vec da ce sve da se svede na "u sledecoj epizodi videcete!" momente, ali s druge strane mislim da pravim fanovima to nece mnogo da zasmeta. Film svakako nije dosadan i negledljiv.

 

Fanovi na stranu, 7/10.

Link to comment

Star Wars nikada nije ni bio sastavljen oko opasno dobre ili komplikovano priče. "Evo ga veliki svemirski koji može da uništi planetu. Treba da odemo tamo i uništimo ga. I urade to". To kao kada bi kritikovali npr. Kill Bill što priča nije komplikovanija. Ne mora da bude da bi film bio dobar.

Link to comment

Pa, uvek je tako.

Ima onaj tip što je napisao roman o liku koji je roknuo neku babu zbog para pa onda počeo da se kaje.

Mis'im, alal mu zaplet.

Edited by Bujodrag
Link to comment

Kod mene je akcenat bio na onom od pocetka do kraja. Nije bitno da li je prica world class ili nije, ali razlika je da li prica postoji ili je tu da vuce gledaoca za nos.

Link to comment

Ko što već rekoste najbolji su sad oni koji od Star Warsa traže neke inovacije kao da su prva tri dela bili vrh umetnosti. A sa druge strane teško je danas izmisliti nešto novo što niko do sad nije na neki način obradio.

Edited by Moća
Link to comment

Bem li ga, meni je SW legao. Nekako sam svestan da se tu ne radi samo o filmu per se, jer SW nije samo "još jedan film", koji može da ima početak i kraj bilo gde. Mislim da je i Dizni bio svestan svega toga, kao i sentimenta ogromnog fandoma te je na neki način ovo bio maltene test, kojim je Dizni morao da se dokaže starim fanovima da ume da napravi "klasičan" Star Wars film i pokaže da je franšiza u dobrim rukama. Imajući to u vidu, da je u pitanju prevashodno svojevrsni reboot cele stvari i prenos na novu generaciju, nije mi toliko smetalo ponavljanje nekih stvari - ni posrnulog unuka, ni Death Stara na stereoidima ni drugih detalja, koji bi inače probudili razgoropađenog drkadžiju u meni pod drugim uslovima. Iako vidim da se nemali broj ljudi brecnuo na to sve kao "uzimanje para na već viđene stvari", ja sam ovaj konkretni film doživeo kao potrebu za miksom stvari iz starih filmova i začetkom nove priče na tim temeljima. Zato mi nije problematično što neke teme npr. oko First Ordera (kao intergalaktičkog SNS-a) otvaraju razna pitanja, jer dolaze filmovi koji će to razraditi. Baš naprotiv, zahvalan sam što nisu usrali film kao Piter Džekson Hobita sa trosatnim uratkom u kojem jedna far-fetched i over-the-top akciona scena traje po 40 minuta ili Mad Max Krznena Cesta koji deluje kao dvosatni trejler (plaćam kopirajt forumašu za ovo). Nekako imam osećaj da će od sledećeg filma moći više da se koncetrišu na novu priču, sad kad je svojevrsni closure sa starom trilogijom obrađen.

Link to comment

npr. oko First Ordera (kao intergalaktičkog SNS-a) 

 

:lolol:

 

Slažem se sa šjor Ilićem u potpunosti. Ovo je bila poruka Diznija nama obolelim starcima "nećemo vam se usrati u detinjstvo" kao i poruka đeci "come to the dark side, we have cookies". Sledeći nastavak je realno make or break. MAterijala ima onoliko za napraviti prezajeban scenario, da vidino ako će da iskoriste to.Rogue One bi moda moga da baći malo svetla na Knights of Ren i First order, al aj da sačekamo.

Link to comment

^^ To bi sve bilo lepo da je Dzej na kvadrat pokazao da moze nakon reboota da napravi opako dobar nastavak. Iskreno se nadam da ce ovaj put da nas razuveri u svoju  jednodimenzionalnost. I fury road je jedna legenda od filma, nemacupojma :bee:

Link to comment

Rogue One bi moda moga da baći malo svetla na Knights of Ren i First order, al aj da sačekamo.

 

Rogue One ce biti o kradji planova za DS, sa Vejderom koji ih (verovatno) force čoukuje na gomile.

Link to comment

Fury Road je kao kad treba da izađeš na dejt sa opasnom ribom i treba da dođe do okršaja prsa o prsa. Napetost je velika, očekivanja takođe vrlo velika, nosaš celo veče hardon kao napunjen pištolj. Napokon dolazi do akcije, radiš sve kako treba (ono, nije ti prvi put), uživaš u tome jer si to čekao dugo vremena. Predigra je fenomenalna i ne brzaš, nego gustiraš. Ne znaš šta je bolje, tvoja tehnika ili Noletova sezona 2015. I kad dođe vreme za prelazak sa predjela na glavno jelo, izda te preforsirani vršnjak usled prevelikih očekivanja. Izdržiš nekako da ne zaplačeš, ona pokuša sa onim "dešava se", što ti oberučke prihvatiš i probaš da skreneš temu psovanjem Vučićevog poslednjeg obraćanja novinarima, ali znaš da je to bezuspešno i da će ti ostati emocionalni ožiljak poput napada velike bele ajkule. E, takav je otprilike osećaj bio gledati tu legendu od filma.

Link to comment

Fury Road je kao kad treba da izađeš na dejt sa opasnom ribom i treba da dođe do okršaja prsa o prsa. Napetost je velika, očekivanja takođe vrlo velika, nosaš celo veče hardon kao napunjen pištolj. Napokon dolazi do akcije, radiš sve kako treba (ono, nije ti prvi put), uživaš u tome jer si to čekao dugo vremena. Predigra je fenomenalna i ne brzaš, nego gustiraš. Ne znaš šta je bolje, tvoja tehnika ili Noletova sezona 2015. I kad dođe vreme za prelazak sa predjela na glavno jelo, izda te preforsirani vršnjak usled prevelikih očekivanja. Izdržiš nekako da ne zaplačeš, ona pokuša sa onim "dešava se", što ti oberučke prihvatiš i probaš da skreneš temu psovanjem Vučićevog poslednjeg obraćanja novinarima, ali znaš da je to bezuspešno i da će ti ostati emocionalni ožiljak poput napada velike bele ajkule. E, takav je otprilike osećaj bio gledati tu legendu od filma.

I know I can, I know I can 

I know I can, I know I can 

I know I can, I know I can 

I know I can, I know I can 

I doesn't mean that I don't love you

One more try with me above you

It's got nothing to do with anything I had to drink

It's more to do with the way I think 

 

Leave the lights on!

Leave the lights on!

Leave the lights on for me

Leave the lights on!

Leave the lights on!

Leave the lights on for me 

 

I know I can, I know I can

I know I can, I know I can

I know I can, I know I can

I know I can, I know I can 

 

I know I can, I know I can

I know I can, I know I can

I know I can, I know I can

I know I can, I know I can 

 

I'm sorry, I'm so sorry

Can I get you a cup of coffee? 

 

Don't tell your friends!

Don't tell your friends!

I promise, it won't

Ever happen again 

 

Leave the lights on!

Leave the lights on!

Leave the lights on for me 

 

It's frustrating for you

Well, it's frustrating for me

You're lying there

And you're beautiful

You're beautiful

And of course I want to

Why wouldn't I 

 

I doesn't mean I don't love you

One more try with me above you 

 

Leave the lights on!

Leave the lights on!

Leave the lights on for me 

 

It's got nothing to do with anything I've had to drink

It's something wrong with the way I think 

 

I know I can, I know I can

I'm fine when I am with my own hands 

 

Never used my rusted gun of Milan

Link to comment

Fury Road je kao kad treba da izađeš na dejt sa opasnom ribom i treba da dođe do okršaja prsa o prsa. Napetost je velika, očekivanja takođe vrlo velika, nosaš celo veče hardon kao napunjen pištolj. Napokon dolazi do akcije, radiš sve kako treba (ono, nije ti prvi put), uživaš u tome jer si to čekao dugo vremena. Predigra je fenomenalna i ne brzaš, nego gustiraš. Ne znaš šta je bolje, tvoja tehnika ili Noletova sezona 2015. I kad dođe vreme za prelazak sa predjela na glavno jelo, izda te preforsirani vršnjak usled prevelikih očekivanja. Izdržiš nekako da ne zaplačeš, ona pokuša sa onim "dešava se", što ti oberučke prihvatiš i probaš da skreneš temu psovanjem Vučićevog poslednjeg obraćanja novinarima, ali znaš da je to bezuspešno i da će ti ostati emocionalni ožiljak poput napada velike bele ajkule. E, takav je otprilike osećaj bio gledati tu legendu od filma.

zvučiš kao čovek koji zna o čemu priča.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...