Jump to content
IGNORED

Star Wars


Razzmatazz

Recommended Posts

Bio u ušću večeras i to bogme zabo najbolja moguća sedišta, u sred srede :Hail:

 

Meni je film baš dobar uz neke (ne)očekivane mane. Kao i uvek, momentalna dijareja na primedbe tipa al kako to sunce sad ono kao prihvati pa šalje zrake, pa kako uništi planetu umesto... J B T hvala svevišnjem što sam kurac za fiziku i hemiju pa ne mogu da si uzurpiram mozak tim suštinskim pitanjima jednog filma čiji je sadržaj 100% fantazija. 

 

Elem, kada su krenula slova "in a galaxy far far away..." praćena adekvatnom pratnjom, opaljen neočekivanim emocijama, samo što nisam zaplakao. :) Nisam mogao da verujem da ću tu čitati i uopšte gledati nešto što nisam gledao 50 puta do sada. :D Na još dve scene sam takođe progutao krupne knedle: kada solo ulazi u Falkona i kada Rej uzima lightsaber. Uopšte, mislim da sam se naježio svaki put kada je "upaljen" lightsaber, ti zvučni efekti su prejaki momenti. Kadar koji me je oduvao - kada se Rej na početku spušta u unutrašnjost broda (sastanak sa Ramom - Busted!) i izgleda u njemu kao kap u moru dočaravajući nam veličinu i grandioznost tih brodova koje gledamo u svemiru non stop. Takođe kadar kada izađe, i stoji na pesku na izlazu iz te (izduvne?) cevi koja je prečnika tipa 150m, obožavam da vidim takve stvari - :Hail:

Ako bih morao da izdvojim mane:

 

- odnosi među likovima. Priča Poa i Fina kada su poleteli u bekstvu je MALOUMNA.

 

- Ćao ja sam Po, a ti si?

- Ali ja nisam nikad imao ime :( Ja sam FN 2184

- Cool, zvaću te Fin, ok?

- Wow, Fin, super zvuči!

- Šta ćemo sada Fin? 

- Ja bih da pobegnemo

- Ali ne možemo, moramo da nađemo droida, znaš, on ima mapu puta do Luka Skajvokera, to je jedan bitan baja, i to je jedna od najvrednijih tajni ovog vremena ali ja ti kažem jer eto, dobar si dečko, ja to vidim. 

 

Itd...

 

- odnos Fina i Rej kulminira brzinom svetlosti, već u trećoj, četvrtoj sceni sa njom on doživljava nervni slom jer nju odvode brodom, a pre toga su se opraštali u kafani kao da se znaju milijardu godina. 

- priča stvarno previše vuče na već viđene stvar, a plan koji je iskovan za cca minut  je bio briljantan: ništa, obaramo štitove, gađamo to specijalno mesto, praktično budućnost svega zavisi od toga, ali cvrc, ovaj je lagao da zna da skine štitove, jes da životi svih pilota kao i budućnost svega zavisi od toga, ali nema veze :)

- totalni miss cast sa Domhnalom Glisonom koga sam navikao da gledam u nerdovskim i mekanim ulogama (Frank ( :Hail:), About time, pa i Ex Machina), a sad je ovde neki general, šta li. Ne ide.
- ne sviđa mi se ni Kajlo.

- +1 na primedbe o Rejinoj pa i Finovoj preranoj "borbenoj gotovosti". 

Sve ostalo mi se sviđa. Rej je odlična, dobro izgleda na ekranu, a i nekako mi je uverljiva. Leia jeste njanjava i zub vremena je tu zagrizao dobro, ali je Ford izdominirao u svim scenama. Valjda sam u njemu video najintenzivniju vezu sa svim ranijim filmovima što mi je vrv pomoglo da ih poistovetim i ovaj film doživim kao ravnopravnim nastavkom. Borbe su dobre, čak mi je bolje i što je Han ubijen jer smo u Kajlu dobili suvo zlo protiv koga će biti teško i zanimljivo boriti se. Mislim, kad je već scena došla do tog momenta, znao sam da nema šanse da ga solo uvati za ruku i odvede odande, i kao aj sad ćeš da se boriš sa nama, to je jedino smisleno rešenje bilo. 

Možda sam zaboravio da se na nešto osvrnem, ali sve u svemu, 8/10, meni je ovo baš prijalo, i posle filma me pucala neka tuga, ne znam zašto. Ne čak toliko za Hanom, verovarno zbog poslednje scene sa Lukom. Aj sad iskreno, ko nije očekivao da Luk digne ruku i da palica poleti ka njemu? :)

Ma jedva čekam ponovo da gledam.

Edited by Mil@n
Link to comment

Time traveller je onda imao žestoke rupe u pamćenju a očigledno je voleo da konzumira štošta :D

 

Ho9V0_14U1eF.878x0.Z-Z96KYq.jpg

 

Pio se pangalaktički grgolj blaster.  ^_^

 

 

Meni se čini da Lukas nikada nije ni hteo da napravi SF. Nikome ko bi poželeo da napravi kvalitetan SF ne bi ni pala na pamet ideja Sile, jer je i na ovom nivou naučnog znanja jasno da se ona nikako ne može uklopiti u zakone koji vladaju u ovom Univerzumu, čak ni uz mnogo mašte.

 

Paradoksalno, ja smatram da je uvođenje Sile upravo ona stvar koja je pogurala SW ka megaplanetarnoj popularnosti, jer SF ume da bude prilično nezanimljiv prosečnom gledaocu. Da je Luk bio samo talentovani mladi pilot iz zabiti, a Obi Van i Dart Vejder nekakvi odrtaveli matori piloti, film bi danas verovatno bio u debelom zaboravu. Dodaš malo magije, i stvari odmah budu mnoooogo zanimljivije. Uostalom, iz istog razloga je prosečnim ljudima lakše da postanak sveta prihvate iz Biblije, nego od Stivena Hokinga.

 

Star destroyer-i, X-Wing/TIE...-i, Zvezda Smrti i svetlosne sablje su sasvim dovoljne da mu obezbede planetarnu popularnost. Sila je u originalnoj triologiji bila fino dozirana, plus što joj je bar 50% šmeka dalo prisustvo ser Aleka Ginisa. 

Link to comment

Dokle god džedaji nisu supermeni odjednom, koji preskaču po 100 metara jednim skokom, vrteći light saberima kao da hoće time da pogone Đerdap 2 - ja zadovoljan. Čak mi simpatično u ovom filmu koliko su šeprtljavi sa Silom tako neobučeni do kraja. A sama Sila bi u filmu trebalo da zadrži svoju dozu mističnosti - ako to izbanalizuju, ugasili su ga.

Link to comment

Мени је био одличан филм, 9/10.

У ствари, био је одличан римејк оригиналног филма.

Духовито, и забавно. Уживанција.

Link to comment

Одличан филм, два пута сам га гледао.

Првих десет минута сам се ваљао од смеха.

 

Има и наставак од пре коју годину, који је само дреш.

Али је Г.О.Р.А. била одлична. 

Турски СФ ми је био откровење пре десетак година.

Edited by vathra
Link to comment

ovaj.... je 'l vi tako i kad citate talicnog toma zakljucite da to kurcu ne valja i da je carobni breg mnogo bolji?

 

ja dobio ono po sta sam dosao. nauzivao se onoliko. kad bih trazio dlaku u jajetu bilo bi tu ponesto za zameriti ali nema toga ni blizu dovoljno da pokvari srecu. 

 

 

Amin. Meni je film bio do jaja.

 

 

Jedino mi je Kylo Ren iz potpuno fenomenalnog lika prešao u Džastina Bibera kad je skinuo masku. Koji kurac, u kurac?

 

S druge strane, First Order deluje mnogo bolje od predhodnog villain koncepta koje čine Sith lord i njegov učenik. Ovo mi deluje kao neka ozbilja autoritarna ideologija poput fašizma, sa firerom na čelu ali opet širokim spektrom "visokih funkcionera" poput onog Huxa koji je potpuno sjajno umešen lik.

 

Može ovo da bude zajebano dobra trilogija, samo da Dizni pusti scenariste da potpuno podivljaju i da im da dovoljno droge.

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...