Jump to content
IGNORED

Star Wars


Razzmatazz

Recommended Posts

po mom mišljenju, izuzetno neozbiljan pristup Anakinovom džedajskom razvoju (nećemo da ti damo puno džedajstvo, ali zato moraš da radiš izuzetno odgovorne poslove jer mi tako kažemo) imao je veliki dramski potencijal ali je ugušen besmislicama koje si pomenuo.

Link to comment

:lol:

 

Revenge of the Sith je tragikomedija od filma, gledano nezavisno ili u kontekstu prequel trilogije, ili u širem kontekstu celog serijala. Pogledaj samo Anakinov arc, pa to je da se obesiš.

"Oh, žena mi je trudna a ja sam ružno sanjao. Idem kod Premijera Palpatina (ili koji mu je već kurac originalno zvanje) da ga pitam za savet. Šta kaže, moram da pređem na Dark Side da bih spasao trudnu ženu od ružnih snova? Pa dobro. Sad ću naprasno da posečem Master Sam Jacksona i da navučem kapuljaču na glavu, what is thy bidding bla bla bla. A sad ću da ubijem svoju trudnu ženu. Oh nooooeees, negde sam se zajebao!"

 

Vrhunac je ipak ultimativni neviđeni superuzbudljivi dvoboj u finalu... toliko nemaštovitog mlataranja i skakutanja okolo da čovek počne da zeva, a onda završnica: "Anakine, imam metar i po visinske prednosti - gotov si! Primeti moj suptilni double entendre, high ground može da znači i moral high ground, wink wink! U svakom slučaju predaj se, nećeš valjda da me preskočiš, ipak smo mi samo džedaji koji neprestano skaču i lepršaju okolo kao u Crouching Tiger Hidden Dragon!" (Onda ovaj pokuša da ga preskoči i neobjašnjivo fejluje.)

 

Odlican opis. Bravo.

Link to comment

po mom mišljenju, izuzetno neozbiljan pristup Anakinovom džedajskom razvoju (nećemo da ti damo puno džedajstvo, ali zato moraš da radiš izuzetno odgovorne poslove jer mi tako kažemo) imao je veliki dramski potencijal ali je ugušen besmislicama koje si pomenuo.

 

Upravo to, čak su prva dva dela uspela da naprave kakav-takav setup za Anakinov fall from grace, videli smo kako je Jedi Council neefikasna i lako obmanjiva grupa luzera, bilo je sve zrelo da dečko napravi neki politički otklon u Palpatinovom pravcu, da organizuje impeachment Yode & co., da svesno i aktivno zagazi u Dark Side jer je shvatio da tako može efikasnije da zavede red i ostvari svoje ambicije...

 

Ali onda su to sve bacili u bunar. Pokazali su nam Anakina koji je i dalje apsolutno lojalno retardiran džedaj, da bi mu ceo pad sveli na jedan trenutak, jednu potpuno blesavu iracionalnu odluku da ubije Windua - to ga je automatski pretvorilo u nekakvog robota koji bespogovorno radi sve što gazda kaže, čak više ni ne pita za ženicu i trudnoću i ružne snove iako mu je to bila jedina jebena motivacija.

 

JJ Abrams ne može da napravi gori film i da hoće.

Link to comment

@weenie and daba

 

Zato sto Lucas nije hteo da pravi svemirski politicki triler sa akcijom, vec svemirsku sapunjaru, jbg, naglasavao je to toliko puta. I meni bi se vise svidelo to sto ste vi zamislili, ali sad da crkavamo zbog toga nema potrebe.

Link to comment

Najbolje Star Wars stvari i price su dosle iz video igara. Mene samo nervira ta zadrta stara skola po kojoj su prva tri filma sve i svja, a prikveli smece, kojima se zamera sve na sta se prvim filmovima zmuri. Vinija razumem, njemu nikad nista nije dovoljno dobro. U retkim slucajevima pojavi se jedan film, jedna epizoda ili jedna knjiga koje mogu biti ok u buducnosti, ali obavezno ne dobace do njegovih visokih standarda. 

Link to comment

Hvala na razumevanju, kolega. Realno je i oridž tridž sranje po mojim visokim standardima :nobles: ali čak i sentimentalno sranje može da bude gledljivo, što Episode 3 definitivno nije.

 

Realno je od prequela ipak najmanje loš prvi, sa sve Jar Jar Binksom. Vade ga Darth Maul i Dete Anakin (koji je posle izrastao u tragičnog debelog vinizatora).

Link to comment

Vrhunac je ipak ultimativni neviđeni superuzbudljivi dvoboj u finalu... toliko nemaštovitog mlataranja i skakutanja okolo da čovek počne da zeva, a onda završnica: "Anakine, imam metar i po visinske prednosti - gotov si! Primeti moj suptilni double entendre, high ground može da znači i moral high ground, wink wink! U svakom slučaju predaj se, nećeš valjda da me preskočiš, ipak smo mi samo džedaji koji neprestano skaču i lepršaju okolo kao u Crouching Tiger Hidden Dragon!" (Onda ovaj pokuša da ga preskoči i neobjašnjivo fejluje.)

 

Тај део са ”high ground” је по мени одлично урађен.

Одлично су представили Анакинову безумну мржњу - и искуство којим је Оби Ван навукао Анакина на самоубилачки потез.

Link to comment

Juhuu!

 

Vaso, je l da da je smesno kada Miralem kaze da ne moze da gleda jer ga vredja glupoca prikvela? Mislim, smesno je sto Miralem cuva vreme, prostor za iskustvo i mozdani kapacitet za remek dela poput Basket Case trilogije.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...