Jump to content
IGNORED

Star Wars


Razzmatazz

Recommended Posts

Novi filmovi vriste od CGI-ja... nema one topline modela. Ipak, glavni problem sa novim delovima za mene je sto su postali ko bajke za decu, dok su stari ipak bili i bajke za odrasle.

Link to comment

Iz starih filmova mi je najbolja scena u kantini. Prva scena na filmu gde su vanzemaljci prikazani kao drustvena bica koja vole da izadju u lokalnu birtiju i popiju po zidarsko.

 

Надам се да мислиш на оригиналну сцену, без бенда.

Link to comment

Oprostiću vam jer ste mladi i naivni

 

Да се зна, гледао сам ”Империју узвраћа ударац” у биоскопу 20. октобар 2, на претпремијери.

 

Чак сам гледао и ”Рат у свемиру” Јуна Фукуде у биоскопу Фонтана јер је буразер мислио да је то Star Wars.

http://www.imdb.com/title/tt0076902/?ref_=nm_flmg_dr_2

(иначе је дошао код нас неколико година пошто је снимљен, а Миралем би требао да је упознат са опусом режисера)

Link to comment

I meni novi delovi baš imaju sjajnu minucioznost i prefinjenost. Tri puta mi bolje izgledaju od, recimo, Avatara. Vidi se da je Lucas mag za specijalne efekte i da je sa vremenom samo bolji...

Link to comment

Bilo koja scena u kojoj Dart Vejder davi svoje potčinjene  :wicked:

 

"Apologee accepted, captain Nidda."

И још боље "What is tie bidding, my master".

 

Иначе су дијалози Дарта Вејдера и уопште већине карактера у оригиналним деловима минималистички, и имају само суштину.

У Приквелима су то доста развукли и изгубили доста ауре негативаца.

 

Зато сам и поменуо Дукуову реченицу, један од ретких тренутака да личи на оригиналне делове.

Link to comment

sada bas gledam na youtube ove izmenjene verzije i originalna verzija [a new hope] ne pokazuje jabba the hutt-a, nego se pojavljuje covek koji je jabba, ali ta scena je izbrisana iz filma. sta je onda sa poslednjim delom 'return of the jedi' da li se jabba pojavljuje tu ili ne, kada je originalna verzija u pitanju? to nisam pronasao. 

Edited by hoffnung
Link to comment

Jedini Jabba koji se u filmovima pojavljuje je onaj kakvog znamo. Scena sa glumcem iz New Hope je trebalo da bude samo privremeni placeholder dok ne osmisle i animiraju lutku, ali pošto to nisu na vreme uradili, prosto je bila izbačena.

 

Ni u SE izdanju ne glumi ga čovek nego je CGI, a originalnu radnu verziju scene su valjda dali na DVD-u kao neki "making of" bonus.

 

*thy

 

*Thai Interceptor, model khao niao V38

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

BTW, u nekom od dokumentaraca, ide prica kako do poslednjeg dana nisu nikome rekli da ce Dart Vejder da kaze Luku da mu je cale...

Cak ni onom sto je bio u kostimu nisu rekli, nego samo su Hamilu pred snimanje rekli koja je replika i da ne obraca paznju sta ovaj prica (njega su ionako brisali i to je govorio J.E.Jones) nego neka odglumi kao da je ovaj izgovorio te recenice koje ce kasnije biti snimljene...

Link to comment

Ostalo možete naći i sami. Recenzija Phantom Menaca ima 7 delova. A onda tek počinje priča, sa ostala dva filma.

 

Погледао пола прве, немам живаца за остале Менце(рж). Тип је типично америчка школа, оно "или си геније или ради по чеклисти; Лукас није геније". Они тако и књиге читају, има ово, има оно, има све, ок мора да је добро.

Link to comment

*thy

 

Пху, могао сам да паднем на трословној речи у спелинг бију...

А погодио бих никад како се пише.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...