Jump to content
IGNORED

Star Wars


Razzmatazz

Recommended Posts

Šta znam ima spektakularnih scena u svemiru.

Meni od onih 1 na 1 ona gde mu kaže da mu je otac...

 btw meni je to vrlo slicna scena, barem sto se tice emotivnog momenta [na mene je npr delovala] kada anakin ide u potragu za majkom i ista mu umire na rukama. 

Link to comment

Meni kada se kadar malo duže zadrži na Obi Vanu i isprati njegov pogled u Anakina, kako će se ispostaviti poslednji pogled pre propasti na crnu stranu Sile...

 

Inače, najbolja ubedljivo mi je scena kada, u pozorištu Stare Republike, ispred sfera koje se prelivaju na pozornici u centru prostora, Palatin priča Anakinu zabranjenu tragediju o Mračnom gospodaru. Ma, to je sjajno, meni je to Stoppard. Nikada nisam mogao da proverim, ali baš mi je Stoppard...

Link to comment

koja scena vam je najbolja [moze i neki detalj] iz ova prva tri? 

 

Из фајта, кад Кристофер Ли (гроф Дуку) после бацања муња каже Јоди:

"It is obvious that this contest cannot be decided by our knowledge of the Force... but by our skills with a lightsaber."

Иначе ретко добар дијалог из приквела. Први су ту далеко бољи.

Link to comment

Fajt Palpatina i Jode je takodje odlican. Iz starih filmova mi je najbolja scena u kantini. Prva scena na filmu gde su vanzemaljci prikazani kao drustvena bica koja vole da izadju u lokalnu birtiju i popiju po zidarsko.

Link to comment

Meni je nekako najdrazi fajt Obi-Wan i Anakina, jbg nabijen je tom nekom™ emocijom, Hayden i Ewan su navezbali i tukli se za sve pare. Pomenuli ste vec neke sasvim dobre scene, dodao bih i fajt protiv Darth Maula iz prvog filma, moram jer se u tom omrazenom filmu pojavljuje najbolji jedi svih vremena, Liam Neeson :D 

 

Mrzi me sad da ulazim neku vecu pricu (a rado bih i da izbegnem teacher's wrath :P ), ali nije ta prequel trilogija bas toliko strasna koliko je tovare, a ako nista drugo taj period je iznedrio onaj crtani koji je neko postovao par strana pre, koji je nesto najbolje vezano za SW like ever. 

Link to comment

Da li je neko ove naše mlade padawane upoznao sa gospodinom Plinkettom?

 

The Phantom Menace recenzija - prvi deo:

 

 

 

The Phantom Menace recenzija - drugi deo:

 

 

 

Ostalo možete naći i sami. Recenzija Phantom Menaca ima 7 delova. A onda tek počinje priča, sa ostala dva filma.

 

 

Link to comment

Za djedove: nije mozda najjaca scena, ali meni najdrazi momenat iz OT je ono kad se Luk krije u mraku ispod stepenica, tokom fajta sa tatom, pa onda iskoci i krene da ga sabija, a od muzike brrrrrr, podilaze zmarci. 

Link to comment

Jedna od najtuznijih scena u starim delovima je kad zamrznu Hana Sola :cry:

O da ja sam bio baš onako ubedačen. Još ona ploča.

Ali najbolja je priča gde je Ford gazio Lukasa da ubije zauvek Soloa:

Ma , pusti ga niz vodu, nema on nikoga ni kučeta ni mačeta, ništa ćale, keva ovo ono.

Link to comment

kada sam bio mladji i to zamrzavanje hana sola mi je bilo.. "boli me uvo" uvek sam se plasio da se nesto ne dogodi chewbacci. jel ste imali taj fazon? 

 

 

sto se tice ove rasprave oko novih delova, ubedjen sam da su isti [ovako kako izgledaju, dijalozi gluma i sve ostalo] snimljeni u isto vreme kada i poznata triologija, da bi sve bilo isto, odn. super. mozda ima glavni faktor vreme, tehnologija snimanja itd. detalji [bukvalno sraf na brodu] koji imaju dusu, dok se u novim filmovima ti detalji i ne primecuju. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...