Jump to content
IGNORED

Star Wars


Razzmatazz

Recommended Posts

Сви су се ухватили за Џар-Џара да ли ће да игра у новим филмовима.

Нико да спомене да ли ће Elan Sleazebaggano* да направи камео...

 

(* право име епизодног карактера)

Link to comment

To je prvi deo, kasnije nazvan A New Hope, originalno Star Wars. Postoje još 2 dela: Empire Strikes Back i Return of the Jedi. Nažalost, umobolni lukas je snimio još 3 smeća koja je pogrešno nazvao epizodama 1, 2 i 3. Ljudi pristojniji od mene ih zovu prequels. 

 

Inače, čak i tu scenu je umobolnik morao da sjebe, menjajući je kasnije u onim remasterovanim verzijama, koje su se našle na dvd-u.

Compar%2Bmaster.avi_snapshot_05.29_%255B

 

Despecialized verzija se može naći na netu. Komparacija sa bolesnikovim izmenama: https://plus.google.com/u/0/photos/109609428403596349302/albums/5932164278535972945/5932166270950428738?pid=5932166270950428738&oid=109609428403596349302

 

znam za ovo o cemu pises u prvom pasusu. pazi, meni su ta prva tri dela uvek bila do jaja i kasnije kada su se pojavila nova tri - uvod, svakako da nije bilo to to, u smislu originalnosti, atmosfere pa cak i glume. naravno, i posledna [drzacemo se zvanicnog redosleda da se ne bi zbunili] tri dela [4-6] imaju svojih mana. npr u cetvrtom delu su odlicno uradili lik jabbe the hutt, u poslednjem delu je smesno do bola. ima dosta mana koje se preplicu iz jednog u drugi deo - ono sto je bilo dobro odradjeno u 4 delu, u petom su kiksnuli i obratno. poslednji deo smara do bola sa pocetkom, dok je sumski deo do jaja. meni je taj sumski deo kada sam bio klinac bio vr'. svaki deo ima nesto znacajno ili nesto po cemu ces da zapamtis film, dok su novi delovi, odn. prva tri, nista u tom smislu.

 

evo jedan detalj koji mi je sada, u ovim godinama nebulozan. kada luke skywalker [iV deo] macem odsece ruku onom belom, pecinskom stvoru, bezi iz iste glavom bez obzira, umesto da ga je ubio i ostao tu u pecini dok ne prodje snezna oluja. u svakom slucaju, ovaj stvor ce umreti jer ce iskrvariti na smrt. 

Link to comment

Kakaav cameo, imao bi sad stotinak godina (cca Obi Wan generacija, dakle Alec Guinness)

Ostalo mi je nedorečeno kako je delovala Obi Vanova sigestija. A mislim da je mlađi, i sto godina nije valjda puno za to vreme...
Link to comment

znam za ovo o cemu pises u prvom pasusu. pazi, meni su ta prva tri dela uvek bila do jaja i kasnije kada su se pojavila nova tri - uvod, svakako da nije bilo to to, u smislu originalnosti, atmosfere pa cak i glume. naravno, i posledna [drzacemo se zvanicnog redosleda da se ne bi zbunili] tri dela [4-6] imaju svojih mana. npr u cetvrtom delu su odlicno uradili lik jabbe the hutt, u poslednjem delu je smesno do bola. ima dosta mana koje se preplicu iz jednog u drugi deo - ono sto je bilo dobro odradjeno u 4 delu, u petom su kiksnuli i obratno. poslednji deo smara do bola sa pocetkom, dok je sumski deo do jaja. meni je taj sumski deo kada sam bio klinac bio vr'. svaki deo ima nesto znacajno ili nesto po cemu ces da zapamtis film, dok su novi delovi, odn. prva tri, nista u tom smislu.

 

evo jedan detalj koji mi je sada, u ovim godinama nebulozan. kada luke skywalker [iV deo] macem odsece ruku onom belom, pecinskom stvoru, bezi iz iste glavom bez obzira, umesto da ga je ubio i ostao tu u pecini dok ne prodje snezna oluja. u svakom slucaju, ovaj stvor ce umreti jer ce iskrvariti na smrt. 

 

Wampe teško umiru, a i ne žive sami u pećinama.  -_-

Link to comment

 

evo jedan detalj koji mi je sada, u ovim godinama nebulozan. kada luke skywalker [iV deo] macem odsece ruku onom belom, pecinskom stvoru, bezi iz iste glavom bez obzira, umesto da ga je ubio i ostao tu u pecini dok ne prodje snezna oluja. u svakom slucaju, ovaj stvor ce umreti jer ce iskrvariti na smrt. 

 

hehe, govoriš o tzv epizodi V. 

 

Link to comment

@teacher, greska, jeste!

 

koja scena vam je najbolja [moze i neki detalj] iz ova prva tri?

Šta znam ima spektakularnih scena u svemiru.

Meni od onih 1 na 1 ona gde mu kaže da mu je otac...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...