Jump to content
IGNORED

KK Mega Vizura


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Uopšte mi nije jasna ovolika dominacija Muslija.

 

Balvan bio, balvan i ostao. Ova košarka sa velikim brojem posjeda je idealna za nabijanje statistike.

Edited by keitel
Link to comment

Uopšte mi nije jasna ovolika dominacija Muslija.

 

Igra bez izmene, šta je sve promašio u prvom poluvremenu, mogao je 35 komotno da ima

Edited by theanswer
Link to comment

20 šuteva za 2. Neko je pitao za Rejnoldsa, igrao je normalno prvu, onda je ušao u drugoj, napravio brzo faul jedan u odbrani i sledeći napad prevodi loptu na zonski presing, preseku mu pas, on napravi treću i zato je bio na klupi. 

Edited by theanswer
Link to comment

Musli je promasio mozda prvih 4-5 suteva a onda je izdominirao totalno. Iskreno, nisam pratio nesto njegovu karijeru do sad ali bih uvek pre uzeo takvog igraca nego Jokica. Sa poludistance je nista losiji, s tim sto cak moze i brze da sutira dok Jokic svaki sut najavljuje telegramom, za 3 ne mogu da se porede jer on i ne sutira a Jokara zivi da pripali iza linije, ali isto tako ne mogu da se porede ni ispod kosa gde je Musli u stanju da zakuca iz mesta sa igracem na ledjima ili posle pikenrola, dok Jokara jednostavno nema snage za tako nesto i uvek ga oduvaju u svakom kontaktu. I dalje mi je jezivo smesno sto se on smatra nekim velikim talentom, nista ne razumem.

 

Inace, bilo bi lepo da neko okaci statistiku. Mislim da nikad u zivotu nisam video ovoliko ubacenih trojki i teskih suteva preko ruke, jako je kenjalo i jedne i druge ceo mec. Cenim da bi Buducnost lagano dobila da im je pobeda znacila nesto, ovako su se prepustili cim je Mega napravila malo vecu razliku i to je to.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Jebem li ga, mislio sam da su ubedljivo drugi, igrali su nesto preko kurca mada je cinjenica da je ove nase kenjalo svetski :D A Musli sasvim dobro sutira sa 3-4 metra od kosa, i radi to brze od Jokica kojem treba vecnost za onaj njegov ultra brzi Lignjoslav sut. Jokica obicno i nema tu jer mu ne daju loptu na poludistanci, uglavnom visi oko trojke ili skroz ispod kosa. O zakucavanjima i ostalim kosevima iz guzve pod kosem ne treba ni pisati, Musli je jedno 3 puta fizicki jaci od Jokica.

 

Inace, dok sam posle meca pesacio prema kolima, cuo sam nekog matorog krupnog debeljka Crnogorca kako prica na mobilni nekome kako nije dobro nista, kako ce izgubiti sve meceve ovako, mora se prekinuti ova losa serija inace ce biti sranja... matori mi je zvucao kao neka zverka, igram sledeci mec u hendikepu na Buducnost, s kim god budu igrali :D

Link to comment

Igra bez izmene, šta je sve promašio u prvom poluvremenu, mogao je 35 komotno da ima

 

Dobro, ali nije to samo danas - on od kad je došao ima prosek jedva nešto manji od 19 poena i 9 skokova po utakmici. Jeste da Mega igra na mnogo poseda, al' ovo je ko da je u pitanju drugi igrač u odnosu na onog koji je igrao u Partizanu.

 

Danas je Milutinov igrao 36 minuta protiv MZT-a, koji je sigurno slabija ekipa od Budućnosti i dao 7 poena i imao 5 skokova.

Link to comment

Dobro, ali nije to samo danas - on od kad je došao ima prosek jedva nešto manji od 19 poena i 9 skokova po utakmici. Jeste da Mega igra na mnogo poseda, al' ovo je ko da je u pitanju drugi igrač u odnosu na onog koji je igrao u Partizanu.

 

Danas je Milutinov igrao 36 minuta protiv MZT-a, koji je sigurno slabija ekipa od Budućnosti i dao 7 poena i imao 5 skokova.

 

Sam si rekao, Mega igra na mnogo više poseda i mnogo drugačiju košarku, rekao bih i dijametralno suprotnu onome što igra Partizan.  Možemo da gledamo i koliko je Musli poena propustio u odbrani da postoji ta statistika. A napravio je jedan faul za 18min u prvom poluvremenu, i to nešto govori. Moja poenta je da je Musli danas igrao umesto Milutinova, daj Bože da bi imao 7 poena i 5 skokova. 5 skokova Milutinova danas je inače sramota.

Edited by theanswer
Link to comment

Sam si rekao, Mega igra na mnogo više poseda i mnogo drugačiju košarku, rekao bih i dijametralno suprotnu onome što igra Partizan.  Možemo da gledamo i koliko je Musli poena propustio u odbrani da postoji ta statistika. A napravio je jedan faul za 18min u prvom poluvremenu, i to nešto govori. Moja poenta je da je Musli danas igrao umesto Milutinova, daj Bože da bi imao 7 poena i 5 skokova. 5 skokova Milutinova danas je inače sramota.

 

Ok, al' Mega igra takvu košarku čitavu sezonu, pa ni Marelja ni Čantekin nisu imali ni blizu takve statistike. Ne znam, baš me zanima kako će Musli izgledati do kraja sezone - možda se uz'o u pamet i počeo da radi, videćemo.

Link to comment

Shvatam šta hoćeš da kažeš, ali mislim da se Marelja ne može porediti sa Muslijem, čisto kad kreneš od fizikalija, koliko je on uopšte visok 206,207 možda? Čantekin opet, ne znam, mislim da tu Musli ima dosta više iskustva i generalno je klasa za ovu dvojicu što opet ne mora mnogo da znači. Ali videćemo u budućnosti, ove brojke iz Mege meni ne znače puno.

 

I aj kad sam krenuo da odg i Gliju oko šuta. Nisam ja mislio na taj šut sa 3,4 metra nego sa 5,6. Ako mene pitaš taj šut sa 3 metra preko ruke je najgori šut koji centar može da ima jer ne pomera defanzivca dovoljno od koša a opet nije lak za ubaciti, tako da bih ja taj šut izbacio iz njegovog repertoara :D Ono što sam gledao Muslija u Megi završnica direktno kod obruča mu nije ništa bolja nego u KKP.

Edited by theanswer
Link to comment

Zavrsnica kod obruca mu je takva da je odigrao do jaja protiv Planinica i ostalih visokih iz Buducnosti, imao je 6-7 zakucavanja od cega bar jedno 3 teska, uz guzvanje sa protivnicima. Sto se tice suta sa 5-6 metara, ja to kod likova od ~210 nikako ne volim. Lepo je to sto Jokic ume da pogodi trojku i taj sut sa 5-6 metara, lepo je sto Kevin Love to radi u NBA ligi.. a onda se malo baci pogled na statistiku i shvati se da takvi likovi imaju sut za tri od nekih 30%, i sta cemo sa onih 7/10 promasaja? Nista, valjda se pamte samo ta tri ubacena suta... Super je to, do jaja :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...