Jump to content

šta štampa štampa


Zmitjkoe

Recommended Posts

http://www.magazin-tabloid.com/casopis/index.php?id=06&br=234&cl=05-Oni koji poznaju g. Đilasa, kažu da je on ''narodski čovek''. Voli da sluša turbo folk. Obožava da ide u kafane u kojima peva izvesni Dženan. Prijatelji su ga, kao značajnog čoveka, upoznavali sa mladim Pinkovim glumicama iz provincije. Jedna od njih je, u veselom stanju, opisivala društvu da Đilas obožava da mu ruke i noge budu vezane, a milosnice da ga potom šibaju golog, dok bi on, pokunjeno vikao da je beli meda dobar i da spava.-Diplomatski izvori kažu da je gospođa Delević jedna fatalna žena. Naime, posle razvoda od Đilasa, tajno se volela sa američkim ambasadorom u Beogradu Kameronom Manterom. Kada je otkrivena njihova veza, ambasador Manter je odmah povučen, poslat na službu čak u Bagdad, a potom u ambasadu u Pakistanu, po kazni.p.s. Nikada mi neće biti jasne dve stvari: 1) ko i zašto dopušta Milovanu Brkiću da godinama, nekažnjeno,plasira ovakve baljezgarije, 2) šta u njegovoj redakciji (makar i kao sekretar) traži Dragomir Olujić Oluja,nekad uvaženi saborac i "ratni" drug Vlade Mijanovića, Imširovića, Gordana Jovanovića..?
Link to comment
Vedrana:
Otvoreno pismo papi Benediktu XVI.OBJAVLJENO: JUNE 13TH, 2011 | KATEGORIJE: HRVATSKA | 193 KOMENTARA| VEDRANA RUDANDragi Papa!Ne bih Vas gnjavila da nisam dobila otkaz. Bilo je ovako. U petak u 21.30 zazvonio mi je mobitel. Urednik Nacionala. ?! Smrzla sam se. Znala sam što me čeka ali zašto ovaj put? Nije bio precizan, rekao je da mi se zahvaljuje na suradnji, da je većinski vlasnik Nacionala gospodin Harald von Seefried “konzervativan”, nešto o “vrijeđanju vjerskih osjećaja” ili tome slično, njemu je žao, pa me lijepo pozdravio. Danas je ponedjeljak. Tri dana i tri noći ne spavam, ne jedem, vrtim u glavi svoje tekstove, a onda skužim, gospodin Harald von Seefried je gospodar moga života vrlo kratko…Jes! Zadnji tekst. Tu leži problem. Vi ne čitate Nacional zato moram citirati samu sebe. “Papa je samo čelnik zločinačke organizacije koja dvije tisuće godina ubija, krade, siluje i budalama koje sve to plaćaju obećaje carstvo nebesko.” I još sam dodala da bi Vas trebalo strpati u Haag. Doduše, za Index sam bila preciznija, rekla sam da biste tamo trebali odsjesti u lošijoj ćeliji od one u kojoj je Mladić jer su i Vaši zločini veći. Mislila sam na zapovjednu odgovornost, nisam čula da ste nekoga osobno ubili, opljačkali hrvatski budžet ili silovali dječačića u Bostonu. To su činili i čine Vaši dečki.Di sam pogrišila? Da li Katolička crkva krade, vara, laže, manipulira, obmanjuje… Imate milijune koje ne namjeravate udijeliti sirotinji kojoj obećajete plaću, socijalno i zdravstveno tek kad krepa od gladi. Sveti Oče, na nogama nosite crvene prada cipele kakve sam i ja namjeravala sebi kupiti ako poživim i ostanem raditi u Nacionalu. A vidite me danas! I mene cipele na nebu čekaju. Sveti Oče, što je moj grijeh moj preveliki grijeh? Sjetite se koliko su Vaši velečasni diljem svijeta potucali nevine dječice, koliko je ljudi pobijeno u križarskim ratovima, koliko su neke pape imale dječurlije… A naši popovi, to možda ne znate, u ovoj sirotoj zemlji u kojoj stotine tisuća ljudi ostaje bez posla, grade dvere od oniksa, na Trsatu ne izdaju račun kad prodaju gipsanu Majku Božju…Da tako nešto učini ženica koja radi u trafici držala bi glavu u kontejneru čitav dan a ne samo kad odradi smjenu. A to što sam napisala da biste morali u Haag, ako mislite da sam pretjerala sjetite se da ste Vi osobno, Vaša Milosti, tako pišu svi svjetski mediji, štitili pedofile u svojim redovima, selili ih iz župe u župu kao da silovanje djece nije zločin, po meni za u Haag, nego otkačeni način opuštanja neprihvatljiv zlobnim nevjernicima. Sveti Oče! Ovo me ne može opravdati ali ću Vam ipak napisati. Najprije je moja izjava glede Vaše Svetosti izašla na Indexu. Nećete vjerovati, 841 ljudi je napisalo da im se moje teze sviđaju. Provjerila sam. Nitko od njih nije dobio otkaz. Mislite da je to fer?Doduše, jedno dvije stotine ljudi je u komentarima napisalo da sam kurvetina, da me treba j….., spaliti, raskomadati, ali to su katolici pa im opraštam. I na mom fejsu su me mnogi pohvalili. Ne, nemam ja toliko rodbine. Vaša Čistosti! Ovako bez posla, osjećam se k’o peder na Splitskoj rivi. U pooomooooć!Čitam ovih dana kako ste jednu ciganku koju je Berlusconi namjeravao potjerati u p….m……., neka Vam prevedu, pogladili po licu pa je zato Berlusconi neće dati umlatiti. Suze su mi na oči došle. Zato Vam, Vaša Premilosti, i pišem. Moj gospodar Harald von Seefried, naši mediji pišu, “po nacionalnosti Nijemac”, kao da je to bitno, dao mi je otkaz čim je postao vlasnik Nacionala i moje sudbine. Ja Vas molim da Vi, naravno uz Božju pomoć, učinite nešto da mi gore spomenuti gospodin istom brzinom i plati ono što mi je ostao dužan. Nadam se da ne očekujem previše od Vas, Sveti Oče.Hvaljen Isus i Marija, Vedrana RudanP.S. Duguju mi 11.000 kuna.
Link to comment

FEĐA DIMOVIĆ: KOLONA SRAMA ILI TEKST KOJI JE „POLITIKA" CENZURISALA

FEĐA DIMOVIĆ: KOLONA SRAMA ILI TEKST KOJI JE „POLITIKA" CENZURISALApetak, 17 jun 2011 13:40Moja ideja je bila da se ovih dana isključim iz dnevno-političkih dešavanja, kako bi prišparao živce i vreme. Ali... „Ako svi prihvataju laž koju nameće Partija - ako sva pisana dokumenta pričaju istu priču - onda laž postaje istorija i prelazi u istinu. Parola Partije je glasila: Ko kontroliše prošlost, kontroliše budućnost; ko kontroliše sadašnjost, kontroliše prošlost. A ipak se prošlost, iako po prirodi izmenjiva, nije izmenila. Sve što je danas istina, istina je od početka do večnosti." Džordž Orvel: „1984" U Beogradu je, bez obzira na osećanja naroda, održan NATO samit. Veliki patriota Šutanovac je poručio nama malim kvazipatriotama da ovo nema veze sa pristupanjem Paktu i da Srbija i dalje ostaje „neutralna". Nije izostalo ni likovanje zbog manjka većih uličnih demonstracija. Kako i očekivati proteste, kada je ovaj narod odavno shvatio da se na ulici ne može dobiti ništa drugo osim dugog pritvora. Pola beogradske omladine je već iza brave, a ovi stariji su postali alergični na ulične „promene". Uostalom, pre samo jedanaest godina smo ulicom doveli na vlast ove današnje NATO lakeje, koji nam sada drže lekcije iz demokratije. Grešku je napravila i opozicija koja nije umela da organizuje jedinstveni miting, nego je opet svako morao da bude gospodar u svome ataru. Ipak, sve to nikako ne oslikava pravo raspoloženje naroda prema NATO paktu. U suprotnom, srpski atlantisti više ne bi morali da nam pričaju bajke o neutralnosti, već bi otvoreno proglasili svoje namere. Moja ideja je bila da se ovih dana isključim iz dnevno-političkih dešavanja, kako bi prišparao živce i vreme. Očigledno nisam uspeo u svojoj nameri. Mislio sam da organizacija ovog skupa nikako ne može biti moja sramota. To je delo marionetskih političara za koje nisam ni glasao - oni će jednog dana morati da pogledaju u oči potomcima koji će uzaludno ginuti na dalekim ratištima. Svestan sam da ja lično ne mogu ništa da uradim protiv tolike sile, ali barem ne moram da ih ljubim u usta dok me siluju. Međutim, jedan događaj me je ponovo vratio na mesto koje mi je u ovom sistemu rezervisano. ČEKAJUĆI NATO DELEGACIJU U utorak sam krenuo iz kancelarije do suda da završim neki posao. Pozvao sam taksi za koji mi je rečeno da stiže za tri minuta. Pošto sam ispred kuće uzaludno stajao nekih desetak minuta, krenuo sam u pravcu taksi stanice u Vasinoj ulici. Tamo sam zatekao ogromnu kolonu autobusa i trolejbusa koji su blokirali taksiste na stanici, što je i bio razlog mome čekanju. Na autobuskoj stanici kod „Platoa" skupio se ogroman narod koji je strpljivo očekivao da prevoz krene ne shvatajući razlog zbog kojeg autobusi i trolejbusi stoje u mestu, a novi koji pristižu ostaju na kraj kolone i ne miču se. Nije bio u pitanju nikakav kvar, pa su ljudi nervozno gledali na satove, očigledno kasneći na svoje poslove. Pridružio sam se gomili, jer sam već predvideo razlog zbog kojeg se sve ovo dešava i hteo da proverim svoje slutnje. Na kraju se pred nama pojavio oznojeni dispečer GSP, i obavestio nas da džabe čekamo, jer prevoz neće krenuti sve dok ovuda ne bude prošla „NATO delegacija". Nemajući kuda, krenuo sam pešice sa namerom da negde usput uhvatim taksi ili bilo koji drugi vid prevoza. Stigao sam do sledeće stanice kod „Terazijske česme", a prevoz još uvek nije proradio. Dan je bio veoma sunčan, pa je veliki broj ljudi na stanici pokušavao da se na svaki način zaštiti od vrućine. Neki su bespomoćno mahali novinama i lepazama, drugi su potražili spas ispod tendi i nečega što bi trebalo da predstavlja drveće. Da gradski oci nisu sadili motke umesto drveća, verovatno bi cela stanica bila u hladu. Delom iz protesta, ali i iz znatiželje, seo sam da popijem kafu u bašti hotela „Moskva" i sačekam razvoj situacije. Tu mi se već javila ideja da napišem ovu kolumnu. Bilo mi je neviđeno žao naroda koji se po ko zna koji put suočavao sa novim poniženjem. Ni krivi ni dužni bili su osuđeni da ponovo dočekaju NATO kolonu, koja će ovaj put paradirati centrom Beograda. A MOSKVA? Nesvesno su se rasporedili po trotoaru kao svečani odbor za doček, što je možda i bila namera onih koji su blokirali saobraćaj. Ne znajući, čekali su one koji su ih do juče zasipali osiromašenim uranijumom i kasetnim bombama. U glavi su mi se mešale misli sa psovkama, dok sam uzaludno čekao konobara da me posluži. Inertnost osoblja u „Moskvi" me neodoljivo podsećala na prilično pasivan odnos prave Moskve prema dešavanjima u Srbiji. Odnos snaga kod nas je potpuno jasan, kao što je jasno da ćemo na kraju završiti kao NATO država. Rusi to omogućavaju, sve dok u ambasadi drže njegovu ekselenciju Konuzina, koji po mišljenju mnogih upućenih nije učinio ništa više od dovođenja Cece na proslavu Nacionalnog dana Ruske federacije. Priča o četiri stuba naše diplomatije je šarena laža. Mi smo bili i ostali klasična anglo-američka kolonija. Pri tom, nismo umeli ni da se izborimo za bilo kakve vazalne privilegije, nego su nam gospodari uzeli jedan deo teritorije i dali ga na upravu drugim vazalima. Besan zbog svega ustao sam i krenuo pešice što dalje od ovog prizora. Nisam hteo da budem prisutan kad bude prolazila NATO kolona, bez obzira na svu znatiželju. Kao šamar me je pekla sramota učinjena mome narodu.

Link to comment

pickica, nije imao muda da se zaleti na kolonu i zrtvuje svoj zivot za bolje sutra.ubedljivo najodvratniji likovi na javnoj sceni.

Link to comment

U današnjem "Blic"-u, ova vest/najava:

Svetski Dan muzike DKSG obelezava gostovanjem pijanistkinje NADE KOLUNDZIJE. Utorak 21. jun 2011. godine u 20 časova - Dom kulture Studentski grad / ULAZ SLOBODAN
je propraćena slikom pogrešne/poznatije Nade :Hail:.
Link to comment
FEĐA DIMOVIĆ: KOLONA SRAMA ILI TEKST KOJI JE „POLITIKA" CENZURISALA
i ja bih ga cenzurisala, makar zbog cinjenice koju nije dodao, da je saobracaj bio zaustavljen zbog prolaska dss kolone sastavljene od 78 kola (90 posto nemacko/francusko/italijanske proizvodnje, uz samo 7 juga ili zastava) koja su trubila sizelama da nas podsete koliki je nato neprijatelj.
Link to comment
  • 2 weeks later...
Tinejdžerka poginula u bizarnoj saobraćajnoj nesreći Pitao bih drugove forumase-novinare, da li vam je ova vest ovako sastavljena ok? Znam da vec neko vreme blic izvestava sire o ljudima koji ginu u saobracajnim nesrecama ali ovde mi je prvo naslov problematican ("bizarno"), zatim slika koja je jako licna rekao bih i na kraju sve detaljan opis nemilog dogadjaja i prepispitivanje jel poginula dok se auto kotrljao ili dok je lik iz druge trake gazio (maltene jos samo pul fali). Mozda je zelja da se uvodjenjem licnog i sokiranjem ljudi privole da pripaze na voznju al mi je nakako bas bas preterano.
Link to comment
Tinejdžerka poginula u bizarnoj saobraćajnoj nesreći Pitao bih drugove forumase-novinare, da li vam je ova vest ovako sastavljena ok? Znam da vec neko vreme blic izvestava sire o ljudima koji ginu u saobracajnim nesrecama ali ovde mi je prvo naslov problematican ("bizarno"), zatim slika koja je jako licna rekao bih i na kraju sve detaljan opis nemilog dogadjaja i prepispitivanje jel poginula dok se auto kotrljao ili dok je lik iz druge trake gazio (maltene jos samo pul fali). Mozda je zelja da se uvodjenjem licnog i sokiranjem ljudi privole da pripaze na voznju al mi je nakako bas bas preterano.
Pa, ne znam koliko često čitaš Blic, ali ovo (iako kapiram zašto misliš da je tekst pomalo na ivici) je napredak u odnosu na uobičajena izveštavanja u Blicu koja se tiču pogibija što mladih, što starih, što bizarnih. I ako se završi na ovome tj. ako ova vest ne bude imala prigodne nastavke, da, ovo je napredak.U Blicu je nešto najnormalnije da se u tekstu navodi zapomaganje, naricanje i kukanje porodice poginulih, ono, od reči do reči, šta su vikali, kakve su grimase pravili tom prilikom, do detalja.Dakle, šta sam sve videla u Blicu, ovo je korektno i profesionalno. Edited by Patty Lee
Link to comment
  • 3 weeks later...
Tako im i treba kad mrse po sred srede. Dobri gospod bog sve vidi. sleep.gif
Još nije jasno ko je tuču započeo, zašto je uopšte došlo do problema i da li je taj sveštenik napao Ristića ili Ristić njega - navodi naš izvor iz policije u Doboju.Juče smo objavili da je, posle osveštanja zvona hrama u Tolisi kod Modriče, pripremljena gozba na kojoj je izbila tuča, a nakon čega je sveštenik iz Porebrica Nikola Lukić (32) povređen. Svedoci su rekli da je u tuča, u kojoj je učestvovalo najmanje 40 vernika i nekoliko sveštenika, izbila zbog rasprave da li je meso bilo dovoljno pečeno.
Link to comment
Od izvora bliskih policijskoj istrazi saznajemo da je pravoslavni sveštenik Nikola Lukić upućen u Opštu bolnicu „Sveti apostol Luka“ Doboj, gde će se u zavisnosti od procene nadležnih lekara doneti ocena da li je Lukić zadobio lakše ili teže povrede. Sveštenik Lukić do zaključenja ovog broja „EuroBlica“ nije CJB dostavio ozledni list, tako da u policiji nisu sigurni da li će protiv Đoke Ristića biti pokrenut prekršajni ili krivični postupak, ili ga uopšte neće teretiti zbog učešća u tuči. Slađan Savić, sveštenik- Još nije jasno ko je tuču započeo, zašto je uopšte došlo do problema i da li je taj sveštenik napao Ristića ili Ristić njega - navodi naš izvor iz policije u Doboju.Juče smo objavili da je, posle osveštanja zvona hrama u Tolisi kod Modriče, pripremljena gozba na kojoj je izbila tuča, a nakon čega je sveštenik iz Porebrica Nikola Lukić (32) povređen. Svedoci su rekli da je u tuča, u kojoj je učestvovalo najmanje 40 vernika i nekoliko sveštenika, izbila zbog rasprave da li je meso bilo dovoljno pečeno. Iz policije je saopšteno da je meštanin sa inicijalima Đ. R. šakom nekoliko puta udario N. L., sveštenika iz Porebrica kod Pelagićeva, i da je sveštenik prilikom pada u tuči zadobio telesne povrede. Svešteniku je pomoć ukazana u Domu zdravlja Modriča, a napadač Đoko Ristić (26) priveden je u policiju i nakon saslušanja je pušten.
Baš su se potrudili da meštaninu sa inicijalima Đ.R. sačuvaju identitet. Edited by Lezilebovich
Link to comment
  • 2 weeks later...
Baš su se potrudili da meštaninu sa inicijalima Đ.R. sačuvaju identitet.
Ili kad napišu, npr. "majka privedenog Petra R., Budimka Radović". Ili jedne novine stave inicijale a druge i ime i prezime.Polako su sve novine postale kurirske, više se niko ne štreca na kršenje privatnost i idobrih običaja, računa se politička orijentacija.seća se neko leša onog nesrećnika koji je upao u kavez s međedima u zoološkom vrtu?I to je prošlo samo s mlakim protestima, a frka se napravila kada je ubrzo posle toga objavljeno da je sinčić jedne novinarke mao duvao.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...