Jump to content

šta štampa štampa


Zmitjkoe

Recommended Posts

  • 1 month later...
Evo zašto smo tu gde jesmo - niko nam ne valja. angry.gif
Pevač je navodio da ima veze sa telekomunikacijama jer je bio radio amater, ima radio stanicu i dobru komunikaciju sa direktorom PTT-a u Kragujevcu. Lider Jedinstveen Srbije branio je svoj predlog navodeći da je Urošević završio životnu školu i da je dobar domaćin.
Link to comment

Lepo kaze coek:То што се србомрзни Сорошов Б 92 упетљао у мамографисање наших жена не само у Бгд него ево и широм Србије открива праву интенцију своје пропаганде – да што већи број српских жена буде озрачено, јер тоне уранијума бачене из бомме на њих нису још постигле жељени циљ. О, роде слепи и неразумни!…

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Novo u antologiji besramlja i ništavnosti Njutanjeg lista - na webu okačen 'komentar' Buttkissa u svom MS Word čaru - capitalised I, nedostajući & suvišni razmaci.. Carevi.Sempl:

Na drugi pogled, Mesićeva najava da bi se mogao vratiti u aktivnu politiku, zavređuje, nažalost, bitno širu analizu.Ovdje se , naime, ne radi samo o nezatomljenoj političkoj ambiciji autentičnog političkog ovisnika(politika je za njene glavne protagonista uistinu jednako pogubno adiktivna kao seks, kocka ili heroin), što Stjepan Mesić sigurno jest.Kao I svaka druga ovisnost u kasnom I neprimjerenom razdoblju, I ovisnost o politici postaje pomalo neukusna, te se pretvara u temu za burlesku , I u povod za paskvile.No, moramo ponoviti da se plašimo kako se ovdje ne radi samo o neumjerenoj ovisnosti u prezakašnjelom pokušaju konzumacije.
Link to comment
Lepo kaze coek:То што се србомрзни Сорошов Б 92 упетљао
Ел овде баш нико не зна мађарски по тим медијима? Ил' ће бити по америчански Сорос, ил' ће бити по мађарски Шорош (редни, уредни).Ил' то она америчка фора са немачким презименима, да од две ствари где би се очекивало да ће да побрљају, увек исправно кажу једну а побрљају другу - Цајса не читају Зејс него Зајс или чак испадне и Зајц (ал' никад са ц на почетку речи, то не умеју уопште).
Link to comment
  • 2 weeks later...

Nastavak antologije Njutanje KDPejštine...Njutanji (portal) pod ozbiljno (ali, kao, bizarno) objavljuje vijest sa njuz.neta.

Srpski turist pijan skočio na morskog psa, ubio ga i spasio turističku sezonu EgiptuSHARM EL-SHEIKH - Morski pas koji je tijekom prošlog tjedna u egipatskom turističkom mjestu Sharm el-Sheikh ozlijedio četvero te ubio jednu, uspješno je svladan nakon što je rano jutros jedan srpski turist skočio na nju s litice nedaleko od plaže, priopćilo je egipatsko Ministarstvo turizma.
Carevi. Hail.gif
Link to comment

:lol:uporedi mi jutarnji sa nekim nasim novinama. jel to press fazon ili...?

Edited by kojot
Link to comment
:lol:uporedi mi jutarnji sa nekim nasim novinama. jel to press fazon ili...?
u odsustvu Rođera, da probam ja :)Teško je uporediti sa našim novinama jer niko do sada kod nas nije uspeo da napravi takav skok (u jako kratkom vremenu, IMHO) od ozbiljne novine (po regionalnim pojmovima) do žute štampe (po opštim pojmovima).Ja sam pre 2, 3 godine redovno čitao Jutarnji jer im je većina sadržaja bila o bitnim pitanjima - politika, ekonomija, malo sporta, socijalne teme itd. O kvalitetu štiva ne bih pisao, nisam kvalifikovan za procenu, ali su bili sasvim ok novine za nekoga ko voli da sazna šta se dešava kod zapadnih komš... susjeda :DDanas on-line naslovnica Jutarnjeg izgleda "žuće" od naslovnice index.hr, sa time što je Index oduvek bio takav, bez ikakve želje da se promeni, a i bez ikakve potrebe, dok je Jutarnji bio 1 štovana novina. Sada može da služi umesto toalet papira, ili kao nenamerno šaljivo i humoreskno štivo, naročito kada čitaš Buttkissa - aka Davora Butkovića, koji je poor man's Miroslav Lazanski : razume se u sve, počev od hrane i pića do politke i športa. Jedino se ne razume u vojnu tematiku, a i ne zovu ga na izbore za miss, zato kažem "poor man's". Kako se i zašto to desilo ne znam, ali bih voleo da znam. Samo mi je zanimljivo da je to koincidiralo trenutkom kada je Jelena Februar Veljača dobila celu stranu subotom (ili nedeljom) za svoju kolumnu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...