Jump to content

šta štampa štampa


Zmitjkoe

Recommended Posts

nadja dobila uslovnu kaznu
Nađa dobila uslovnu kaznuPevačica Nađa Benaisa, članica grupe „No Angels“, koja je u Nemačkoj optužena da je namerno htela da zarazi dva muškarca virusom HIV-a, dobila je samo dve godine uslovne kazne.Pevačica „No Angels“Naime, Nađa (28) je htela da nezaštićenim polnim odnosom zarazi dva muškarca, jednog agenta za talente i dečka sa kojim je imala seksualnu vezu od 2000. do 2004. godine. Zarazila je tridesetčetvorogodišnjeg agenta, kod kojeg se virus već razvio u smrtonosnu bolest, sidu. Njih dvojica su je tužila, a ona je na sudu izjavila da joj je veoma žao.- Napravila sam veliku grešku - izjavila je Benaisa na sudu u Darmštatu u zapadnoj Nemačkoj na kraju suđenja u sredu i dodala da bi volela da može da vrati vreme.- Krila sam da imam HIV, jer sam se plašila šta će se desiti sa mnom i mojom karijerom ako se to sazna u javnosti. To je bilo baš kukavički. Žao mi je, iz dubine srca. Volela bih da mogu da vratim vreme i da ne uradim to što sam uradila - rekla je ona i dodala da je saznala da je zaražena virusom kada je bila trudna.- Bila sam trudna 1999. godine, imala sam sedamnaest godina. Tada su mi uradili rutinsku proveru krvi i otkrili da imam HIV. Od tada znam - priznala je Benaisa koja je osim dve godine uslovne kazne dobila 300 sati rada.
Ovo cisto kao slagvort. Zanima me odgovor na jedno vrlo jednostavno pitanje. Hiv se u 99% slucajeva prenosi sexualnim putem. Onih 1% otpada na iglu. Sansa da se bilo kojim drugim putem prenese je jednaka sansi da LHC napravi crnu rupu. Dakle sve sto treba da se uradi da bi se hiv iskorenio jeste da se cela populacija redovno testira i da se onima koji ga imaju ne da da imaju sex sa onima koji ga nemaju bez njihovog znanja i pristanka.Mogli bi smo da ustedimo ooooogromne svote novca i iskoristimo za lecenje bolesti za koje ne postoji jednostavno resenje.Stid? Stah od pravljenja podela? "Ljudska prava"? U cemu je problem?U Bocvani je to sasvim normalna dijagnoza. Niko vas nece otpustiti niti cudno gledati posto pola nacije to vec ima. Zapravo veca je sansa da lakse dobijete posao jer drzava daje dobre subvencije za zaposljavanje obolelih. Edited by Shan Jan
Link to comment
Svaka četvrta striptizeta završila fakultet
Suprotno uvreženom mišljenju, striptizete i go-go gerle nisu žrtve siromaštva i prinude već pre svega mlade žene motivisane dobrom i lakom zaradom, piše britanski Indipendent.To je, kako navodi list, zaključak prve univerzitetske sociološke studije posvećene ovoj profesiji koja je pokazala da većina golišavih plesačica nisu devojke iz siromašnih sredina i slabog obrazovanja, već da svaka četvrta poseduje univerzitetsku diplomu.
Naravno UK je u pitanju.
Link to comment

witty:

Meksiko: Kongresmeni pali s neba04. septembar 2010. 09:28 > 09:58Dva člana meksičkog Kongresa su mešu šestoro pogionulih u udesu malog aviona na obali Pacifika.Avionska nesreća desila se u turističkom mestu Uatulko, na jugu zemlje, javili su lokalni mediji.Prilikom pada malog aviona stradali su Giljermo Savaleta i Huan Uerta, članovi Partije nacionalne akcije (PNA) meksičkog predsednika Felipea Kalderona, kao i jedan neimenovani visoku član PNA.Izveštaji o ovoj nesreći su još nepotvrđeni, prenosi Rojters.(Tanjug)
Link to comment
Beogradska policija je, pregledom bezbednosnih kamera, brzo locirala napadače na francuske državljane, i većina je odmah lišena slobode. Za dvojicom, koji su u bekstvu, raspisana je međunarodna poternica. Neki od napadača uopšte nisu procesuirani, jer su bili članovi LDP-a Čedomira Jovanovića, i za njih se pretpostavlja da su, za račun engleske obaveštajne službe, organizovali ovaj napad sa ciljem destabilizacije Srbije. Izvori Tabloida potvrđuju da je gospodin Jovanović zatražio izuzeće svojih momaka iz ovog procesa, što je predsednik Tadić i prihvatio.
Ајде, без гуглања - ко је ово смислио? :)
Link to comment
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/u_fokusu/story/132178/Alarmantno%3A+Deca+rastu+uz+crta%C4%87e+na+hrvatskom!.html
Alarmantno: Deca rastu uz crtaće na hrvatskom!Gotovo 90 odsto crtanih filmova koji se trenutno mogu naći u video-klubovima i na uličnim tezgama sinhronizovano je na hrvatski jezik! Mališani iz Srbije tako putem ovih filmova usvajaju reči „tijekom", „nazočno", „odjenuto", „vjetrovito", „tjedan", „glazba", „saopćiti", „uhititi", „kolodvor"...sAlarmantno: Deca rastu uz crtaće na hrvatskom!Redakciji Pressa javio se Đorđe Popović, otac četvorogodišnjeg dečaka, koji kaže da mu je sin zbog ovakvih propusta počeo da govori „tjedan" umesto „sedmica", a njega da zove „tatek"!
:isuse:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...