Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Nedavno je na TV-u baš bilo priče o tome, šta se dešava kad saobraćajac upućuje vozače da postupe suprotno pravilima na mestima gde postoje kamere. Nije samo žuta traka u pitanju, često puštaju da se prođe kroz crveno da bi rasteretili određenu raskrsnicu. Neko u plavoj uniformi sa malo većim činom (numem da čitam policijske činove) je rekao da oni u takvim situacijama prvo isključe kamere (ili taj sistem koji beleži prekršaje) i tek onda daju naređenje saobraćajcu da reguliše saobraćaj. Izričito je potvrdio čovek da u takvim situacijama niko neće dobiti čestitku i da vozači ne treba da brinu.Mada... Ništa ja njima ne verujem :ilija čvorović:
Trebalo bi na snimku da se vidi i policajac u svakom slučaju. ;)
Gume mi se za par nedelja izduvaju za 0.2 - 0.3 atmosfere, jel mi se cini ili je to mnogo? Inace, duvam prednje na 2.1 a zadnje na 1.9, tako mi receno a ima i nacrtano nesto na poklopcu od rezervoara (s tim sto tamo pise prednje na 2.2 ali ja malo smanjio).
Moguće da gubi zbog rđe na felni. Proveri kod vulkanizera i ako je to moraćeš mu dati da je ošmirgla tamo gde je zarđalo. Edited by nesha taxista
Link to comment
Kad ujutru upalim auto, volan mi bude nekako tvrd tj. malo zapinje kad ga cimam levo desno. Jel moguce da to jebe zbog hladnoce? Drzimo auto napolju, nemamo garazu. Posle par minuta voznje sve bude ok.
Proveri nivo ulja u servu.
ja nijednu još nisam platio... ako jednog dana prestanem da vam pišem, znaćete da su me odveli
Niko te nece odvesti zbog 1800 dinara. Uzmite uplatnicu i uplatite na posti redovnu cenu i trebalo bi da bude u redu.
Link to comment

Kad smo vec kod uplatnica, pocele da mi intenzivno stizu opomene, za auto koji sam prodao u julu. Naime, posto je registracija isticala u novembru prodat je letos auto liku i odradjen kupoprodajni ugovor, koji je uredno overen u opstini, ali nije menjana saobracajna posto je registracija bila uredna jos par meseci, on zamolio ja reko ok, imam ugovor, nemam vise nista sa kolima. U medjuvremenu debil napravio gomilu parking prekrsaja i uplatnice i pretnje tuzbom stizu na moje ime, posto sam u sistemu do isteka registracije. Zalio se Parking servisu, odneo im ugovor na uvid i oni kazu u fazonu "jebe nam se, tvoje ime je u sistemu, ugovorom mozes dupe da obrises" :( I sta ja sad da radim? Lik se naravno ne javlja na telefon, a i da se javi sumnjam da ce mi reci nesto pametno jer je ocigledno neka gnjida u pitanju. Da cekam poziv za sud i odem tamo sa Ugovorom, mahnem im i posaljem u 3 lepe materine, ili sam najebo ni kriv ni duzan? :unsure:

Link to comment
Kad smo vec kod uplatnica, pocele da mi intenzivno stizu opomene, za auto koji sam prodao u julu. Naime, posto je registracija isticala u novembru prodat je letos auto liku i odradjen kupoprodajni ugovor, koji je uredno overen u opstini, ali nije menjana saobracajna posto je registracija bila uredna jos par meseci, on zamolio ja reko ok, imam ugovor, nemam vise nista sa kolima. U medjuvremenu debil napravio gomilu parking prekrsaja i uplatnice i pretnje tuzbom stizu na moje ime, posto sam u sistemu do isteka registracije. Zalio se Parking servisu, odneo im ugovor na uvid i oni kazu u fazonu "jebe nam se, tvoje ime je u sistemu, ugovorom mozes dupe da obrises" :( I sta ja sad da radim? Lik se naravno ne javlja na telefon, a i da se javi sumnjam da ce mi reci nesto pametno jer je ocigledno neka gnjida u pitanju. Da cekam poziv za sud i odem tamo sa Ugovorom, mahnem im i posaljem u 3 lepe materine, ili sam najebo ni kriv ni duzan? :unsure:
Ako imaš validan ugovor, mogu da ti ga duvaju.
Link to comment

da li postoji neko vreme zastarevanja napisanih saobracajnih kazni - ovih novih koje ti uruce zajedno sa uplatnicom. ima vise od godinu dana, mozda godinu i po kako nisam platio a nista mi ne stize.

Link to comment
Kad smo vec kod uplatnica, pocele da mi intenzivno stizu opomene, za auto koji sam prodao u julu. Naime, posto je registracija isticala u novembru prodat je letos auto liku i odradjen kupoprodajni ugovor, koji je uredno overen u opstini, ali nije menjana saobracajna posto je registracija bila uredna jos par meseci, on zamolio ja reko ok, imam ugovor, nemam vise nista sa kolima. U medjuvremenu debil napravio gomilu parking prekrsaja i uplatnice i pretnje tuzbom stizu na moje ime, posto sam u sistemu do isteka registracije. Zalio se Parking servisu, odneo im ugovor na uvid i oni kazu u fazonu "jebe nam se, tvoje ime je u sistemu, ugovorom mozes dupe da obrises" :( I sta ja sad da radim? Lik se naravno ne javlja na telefon, a i da se javi sumnjam da ce mi reci nesto pametno jer je ocigledno neka gnjida u pitanju. Da cekam poziv za sud i odem tamo sa Ugovorom, mahnem im i posaljem u 3 lepe materine, ili sam najebo ni kriv ni duzan? :unsure:
Bilo bi lepo da nađeš nekog pravnika da ti sastavi pismo u kome ćeš ljubazno da im napomeneš da te ne uznemiravaju, sve uz dotični ugovor u prilog. I na kraju tog pisma, manje ljubazno da im saopštiš da ćeš svaku dalju opomenu smatrati nastavkom uznemiravanja i da ćeš pokrenuti protivmere i odgovarajuće pravne poteze. Tako nešto.
Link to comment
ako prekršajni sudija nekim čudom ne održi nijedno ročište, zastareva u roku od 2 godine
sta ce mi prekrsajni sudija kada imam napisane uplatnice a nisam se zalio? zar to nije pravosnazno?
Link to comment

imas rok za placanje, ako ne platis policija prosledjuje sudiji za prekrsaje, i to po pravilu bude skuplje...a koliko mu treba da te zove ne znam, ima valjda fore te dve godine...

Link to comment
sta ce mi prekrsajni sudija kada imam napisane uplatnice a nisam se zalio? zar to nije pravosnazno?
Godinu dana je relativna zastarelost(ako ne preduzmu nikakve radnje od dana prekršaja), dve godine apsolutna zastarelost(računa se od datuma kada si "uhvaćen" u prekršaju.
Link to comment
Bilo bi lepo da nađeš nekog pravnika da ti sastavi pismo u kome ćeš ljubazno da im napomeneš da te ne uznemiravaju, sve uz dotični ugovor u prilog. I na kraju tog pisma, manje ljubazno da im saopštiš da ćeš svaku dalju opomenu smatrati nastavkom uznemiravanja i da ćeš pokrenuti protivmere i odgovarajuće pravne poteze. Tako nešto.
Razmisljao sam i u tom smeru i verovatno cu tako nesto i da uradim.
Link to comment
Razmisljao sam i u tom smeru i verovatno cu tako nesto i da uradim.
Posebno u tom pismu naglasi, da si onog dana kad je potpisan i overen ugovor o kupoprodaji, automobil koji je predmet ugovora, predao u posed kupcu i od tog dana nisi više bio u posedu automobila.Ako je to izričito napisano u ugovoru, citiraj taj član, kao i član gde se govori o obavezi kupca da nakon potpisivanja ugovora i predaje vozila, obavi prenos vlasništva na svoje ime.
Link to comment

E registracija mi istice 28.12. a 30.12. bi trebalo kolima da izlazim iz zemlje. Cuo sam da se nove saobracajne ne dobijaju odmah nego nekakva potvrda sa kojom se moze voziti dok se ne dobije saobracajna. Da li se moze sa tom potvrdom izvesti autoiz zemlje ili da li postoji neko drugo resenje za taj problem?

Link to comment

Па имаш форе до 28. децембра, ја сада возим са тим папирима а рекли су ми да по дозволу дођем за недељу дана.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...