Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

svi poznavaoci automobila preporucuju izbegavanje hladnog starta, pogotovu, zimipar minuta rada na leru, pa tek onda u brzinu
Kako izgleda topli start?Svi ti poznavaoci automobila verovatno u životu nisu promenili ulje. Auto se vozi odmah, na nižim obrtajima, do postizanja radne temperature. Iliti RTFM.Edit: slovo. Edited by zorglub
Link to comment
Kako izgleda topli start?Svi ti poznavaoci automobila verovatno u životu nisu promenili ulje. Auto se vozi odmah, na nižim obrtajima, do postizanja radne temperature. Iliti RTFM.Edit: slovo.
+1
Link to comment
Kako izgleda topli start?Svi ti poznavaoci automobila verovatno u životu nisu promenili ulje. Auto se vozi odmah, na nižim obrtajima, do postizanja radne temperature. Iliti RTFM.Edit: slovo.
ne preterujiz licnog iskustva sam primetio da auto drugacije reaguje kada krenes posle par minuta rada u leru(bez dodavanja gasa), menjac lakse upada u brzine i sam polazak iz prve je znatno meksi nego kada krenes odmah po davanju kontaktaedit:da li je pocetak voznje isti kada npr. posle obilate snezne padavine cistis kola 10-15 min i onda krenes i kada sutradan na slicnoj temperaturi kresnes kontakt i odmah po gasu(sa niskim obrtajima)? Edited by kud u maglu Simovicu
Link to comment

15 godina prelazim po 12-15 hiljada km-a, moje je iskustvo da auto lepse ide pri -5C i vise privih 500-1000 metara kada pre toga radi 2-3 minuta na lerukrajnje subjektivno :)

Link to comment

mislim da ovo sto je zorglub :wub: naveo prevashodno vazi za tdi motore. tu zaista nemas potrebe da cekas bilo sta na leru, sem ako ne skidas sneg <_<edit : a i to ciscenje snega dok auto radi me nece vise zajebati. prosle godine kad je bila najgora bljuzga, a auto proveo 24h zapljuskivanja na trotoaru visokoprometne ulice, mi se ukljucila centralna dok sam cistio sneg jer je voda prodrla™ negde gde ne treba. pa sam po onom paklu isao nazad do gajbe po rezervni kljuc kako bih usao u auto :isuse:

Edited by 8-walker
Link to comment
edit : a i to ciscenje snega dok auto radi me nece vise zajebati. prosle godine kad je bila najgora bljuzga, a auto proveo 24h zapljuskivanja na trotoaru visokoprometne ulice, mi se ukljucila centralna dok sam cistio sneg jer je voda prodrla™ negde gde ne treba. pa sam po onom paklu isao nazad do gajbe po rezervni kljuc kako bih usao u auto :isuse:
Moguće da ti je jednostavno centralna tako programirana. Desilo se par puta na firminim automobilima.
mislim da ovo sto je zorglub :wub: naveo prevashodno vazi za tdi motore. tu zaista nemas potrebe da cekas bilo sta na leru, sem ako ne skidas sneg <_<
Za sve. Od 70's Stojadina do nove Honde Accord. Piše u uputstvu.
Link to comment
Kako izgleda topli start?Svi ti poznavaoci automobila verovatno u životu nisu promenili ulje. Auto se vozi odmah, na nižim obrtajima, do postizanja radne temperature. Iliti RTFM.Edit: slovo.
+2 :)
Link to comment
Kad ujutru upalim auto, volan mi bude nekako tvrd tj. malo zapinje kad ga cimam levo desno. Jel moguce da to jebe zbog hladnoce? Drzimo auto napolju, nemamo garazu. Posle par minuta voznje sve bude ok.
servo pumpa. trebalo bi i neki zvuk da ispušta pride
Link to comment
Kad ujutru upalim auto, volan mi bude nekako tvrd tj. malo zapinje kad ga cimam levo desno. Jel moguce da to jebe zbog hladnoce? Drzimo auto napolju, nemamo garazu. Posle par minuta voznje sve bude ok.
Nije posle par minuta bolje zato što je bolje, nego što se auto kreće pa je manji otpor, a u mestu zapinje i daje ti realnu sliku stanja serva. Proveri ti to, od pumpe do letve i ulja
Link to comment
Cisto kao informacija za one koji razmisljaju o KIA. Sad ce dve godine kako imam KIA Pro'ceed. 1.6, 109ks. Presao sam sa njim 26000. Bio jednom do Firence, jednom do Milana, gomilu puta do Zagreba i jednom obisao jadransku obalu. Sasvim je OK za duza putovanja. Prostran je i nima mesta u gepeku. Nikakvih problema sa njim nisam imao. Otkazivao mi je levi far par puta sto je zapravo jedina stvar koja me iole brine. Takodje malo su se senzori za parkiranje i bluetooth sjebali ali to nameravam sada gada budem radio generalni da im kazem da srede.Na otvorenom putu sam ga spustio ispod 9l dok u gradskoj voznji ide i do preko 12 sto je malo vise ali jebi ga. Auto u voznji lezi sjajno. Vrlo je startan i svi koji su ga probali su bili odusevljeni. Na autoputu vas prosto vuce da mu dodajete gas. Ono sto je mana jeste losa preglednost na koji se naviknete ali i to sto je za putnike malo neudoban. Mada smo nas cetvoro isli njime do Forence i petoro nas se zguralo do Zagreba.U svakom slucaju sto se mene tice sve pohvale za auto i preporuka za one koji razmisljaju da ga kupe. Ako vas nesto nimteresuje pitajte.
to je ocajna potrosnja za takav autocivic 1.8 140ks trosi manje od 7l na 130-140 na autoputubatalite tu konfekciju bar dok ne nauce da prave kola
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...