Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Postovanje,malo pre sidjem da upalimn auto, kad ono samo skljoc skljoc, ni da pisne... stanem pomolim se - opet nista. Nece da zavergla nego samo skljoc skljoc. Nakon druge molitve on iz prve zavergla i upali! Svi srecni, pa rekoh da proverim da li je kvar otklonjen, medjutim kad sam ugasio opet ista stvar.Lokalni mudrac mi je rekao da je u pitanju bendiks, neke cetkice, neka muda... i da ti nesto prezupci pa ponekad upali, ali u principu odmah kod majstora.Radi se o Reno Meganu iz 98, i vodim ga obicno u Reno Sava. Interesuje me verovatnoca da je bendiks, verovatnoca da je nesto drugo, i koliko to moze da kosta. Hvala najlepse!Edit:P.S. Da stvar bude jos cudnija, opet sam pokusao da upalim auto nakon sat vremena, opet se culo ono TK, TK, TK, malo smo prodrmali auto skaknjem po haubi, upalio se auto regularno, vozen je od 5km i kad je dosao ispred kuce, 5 puta sam ga gasio i palio je svaki put bez problema... to je onda ambulator?

Edited by nebojsapetkovic
Link to comment

Ja sam na kecu svojevremeno rešavao tu stvar nošenjem olovne cevke, pa udri po alternatoru da se protrese. Onda proradi. Ne znam kako je na modernijim autima, pretpostavljam da je štrokavo i prašnjavo oko četkica, i da nema leba od nagadjanja, na žalost, više se ništa ne popravlja nego menja.

Edited by kapetanm
Link to comment

jesi uopste proverio kleme dal ti lepo stoje ? svi alternatori se servisiraju ali sam alternator nema mnogo veze sa paljenjem, tj ako ti ne puni akumulator dovoljno postepeno bi sve teze palio dok na kraju ne bi mogao da upalis sve i da pokusas 1000 puta. ovo tvoje oce-nece moze biti zardjale kleme koje lose stoje, akumulator pred crkavanjem, al naser™, regler napona itd itd ...

Link to comment
jesi uopste proverio kleme dal ti lepo stoje ? svi alternatori se servisiraju ali sam alternator nema mnogo veze sa paljenjem, tj ako ti ne puni akumulator dovoljno postepeno bi sve teze palio dok na kraju ne bi mogao da upalis sve i da pokusas 1000 puta. ovo tvoje oce-nece moze biti zardjale kleme koje lose stoje, akumulator pred crkavanjem, al naser™, regler napona itd itd ...
Pa bem li ga, posle neprijatnog iskustva, ja se dovezem kući i pet puta gasim i palim bez problema, to znači da alternator vraća struju... E sad teorija sa ambulatorom je moguća, nesam proverio kleme, mada verujem da je stavljen nov pre godinu, ili dvije najdocnije.Moje komšije bukmejkeri daju najviše šansu bendiksu, prljave četkice, naravno pominje se Amerika, Vatikan, i ostali vekovni neprijatelji...Znači ostajemo na TK, TK, TK, i ako probam n puta poneki put upali. Posle vožnje, palio je 5,6 pita ko mina.E da ne reče mi, ako je al naser, bendiks četkice... koliko to može da košta, dajebeoca?
Link to comment
Ja sam na kecu svojevremeno rešavao tu stvar nošenjem olovne cevke, pa udri po alternatoru da se protrese. Onda proradi.
+1000 :lol: mada je nekad bio dovoljan i nekakav šrafciger ili slično :lol:
Link to comment
Pa bem li ga, posle neprijatnog iskustva, ja se dovezem kući i pet puta gasim i palim bez problema, to znači da alternator vraća struju... E sad teorija sa ambulatorom je moguća, nesam proverio kleme, mada verujem da je stavljen nov pre godinu, ili dvije najdocnije.Moje komšije bukmejkeri daju najviše šansu bendiksu, prljave četkice, naravno pominje se Amerika, Vatikan, i ostali vekovni neprijatelji...Znači ostajemo na TK, TK, TK, i ako probam n puta poneki put upali. Posle vožnje, palio je 5,6 pita ko mina.E da ne reče mi, ako je al naser, bendiks četkice... koliko to može da košta, dajebeoca?
Mislim da su u pravu kad kažu da se radi o bendiksu(ako se čuje TK,TK od prljavštine ne uspeva da ga izbaci svaki put kad probaš da verglaš i tako će da radi dok ne pregori). Kako je bendiks deo anlasera, svakako moraju da ga skinu i poprave(ceo anlaser). E sad, koliko će da košta, jebi ga nemam pojma o cenama u Beogradu. Znam da recimo u Italiji Renault kida sa cenama za bilo koju popravku.
Link to comment

Čeka me registracija u narednih mesec dana... Ako je neko u skorije vreme odradio registraciju u Beogradu, koliko se čeka, da li su i dalje velike gužve, koliko se čeka saobraćajna (znam da je u početku bilo i do dve-tri nedelje), i tako to... I hint za SUP u kojem je najmanja gužva bi mi značio :blush:

Link to comment

Meni sve odradila agencija. Našao jednu kojoj ne treba čak ni punomoć, sve sami odrade (većina traži da im overiš u mupu ili opštini punomoć pa tek onda rade, ali meni bilo smaranje to)..Tablice dobio za jedan dan (lep broj), a saobraćajnu posle 14 dana. Uslugu platio 1000 dinara.

Link to comment

Svima koji su pratili situaciju sa anlaserom da javim razultate.Ono JESU bili simptomi za kvar, odnosno preskakanja cetkica bendiksa.U ovlascenom servisu, Reno Sava 5000 deo, 2500 ruke.

Link to comment
Čeka me registracija u narednih mesec dana... Ako je neko u skorije vreme odradio registraciju u Beogradu, koliko se čeka, da li su i dalje velike gužve, koliko se čeka saobraćajna (znam da je u početku bilo i do dve-tri nedelje), i tako to... I hint za SUP u kojem je najmanja gužva bi mi značio :blush:
Ne znam gde si u BGu ali ovde kod mene na B.Brdu ima agencija koja ne naplacuje uslugu...polise koje nude su Sava i Delta Generali i sve ti zavrse za jedan dan...i tehnicki mozes da odradis u nekim servisima kad te oni posalju za 800 dinara cini mi se...ako hoces dacu ti kontakt...I mislim da moras punomocje da im das...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...