Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Nesto sto me oduvek kopkalo, a uvek zaboravim da pitam: zasto je opis automobila, da je "kao čaša", kompliment? Posebno se odnosi na, pretpostavljate, Golfa i Audia.

Link to comment
Nesto sto me oduvek kopkalo, a uvek zaboravim da pitam: zasto je opis automobila, da je "kao čaša", kompliment? Posebno se odnosi na, pretpostavljate, Golfa i Audia.
Valjda zato što niko ne bi kupio napuklu, udarenu ili razbijenu čašu. Netaknut, nedirnut, to hoće da kažu.
Link to comment
Nesto sto me oduvek kopkalo, a uvek zaboravim da pitam: zasto je opis automobila, da je "kao čaša", kompliment? Posebno se odnosi na, pretpostavljate, Golfa i Audia.
"Ko casa" je stanje automobila, a kompliment je "vozio stariji covek". Cerez toga - ja sam ranije zamisljao da na zapadu automobile voze sam jednonogi (druga noga je u grobu) matorci. Pozdrav,X500
Link to comment
"Ko casa" je stanje automobila, a kompliment je "vozio stariji covek". Cerez toga - ja sam ranije zamisljao da na zapadu automobile voze sam jednonogi (druga noga je u grobu) matorci. Pozdrav,X500
Lepo rekoh "opis" :P. Hvala obojici, mada sam se nadao nekom zanimljivijem objasnjenju :lol: . Logicno je i meni to, ali se ponadah da je casa iz nekog konkretnijeg razloga.
Link to comment
"Ko casa" je stanje automobila, a kompliment je "vozio stariji covek". Cerez toga - ja sam ranije zamisljao da na zapadu automobile voze sam jednonogi (druga noga je u grobu) matorci.
Са Флориде, где је постотак тих матораца највећи (јер тамо одлазе кад се пензионишу, когод може), више ни не стиже у новине кад неко од њих побрка педале (а има укупно две, то све афтамацки мењачи) па тако овери да ли је отворен дућан, или кад крене па 200 миља даље зове кући да пита куд је пошао.
Link to comment

u, pa bio lane valjda, ako ne pre dve godine, onaj djed sto je uleteo u soping mol i desetak sugradjana poslao u vjecna lovista. imao je recimo 90 godina, i lepo covek rekao, gadjao kocnicu a pogodio gas.

Link to comment
u, pa bio lane valjda, ako ne pre dve godine, onaj djed sto je uleteo u soping mol i desetak sugradjana poslao u vjecna lovista. imao je recimo 90 godina, i lepo covek rekao, gadjao kocnicu a pogodio gas.
Ма има их сваке године по неколико.Него, да исправим једну преводилачку брљотку: нису вечна, него срећна ловишта. Куповао сам дуван код Индијанаца (ака америчких Американаца) тамо(рж), и тако је писало ("happy hunting grounds") на вратима кад је дућанџија умро.
Link to comment
Kad smo vec kod sijalica i tako toga, meni se uzjebala svetla (jos odavno ali se sad podsetih) tako da mi desno jace i nekako pravilnije sija od levog. Jel to mogu sam da resim nekako ili da teram kod majstora?
Osim onog točkića koji su ti već pomenuli i okretanja sijalice ne bi bilo loše da vidiš da li ti u far ne ulazi voda i da nije sočivo počelo da stari i puca. U mom slučaju je baš to i pitanju.
Link to comment
daj boze, no za svaki slucaj nosim kontrapozarni aparat u kolima :)
Najverovatnije regler isporučuje neravnomernu struju.
Link to comment

Treba mi jedan brzi savet. Pre neki dan sam doživeo saobraćajku. Još čekam izveštaj policije, ali 100% neću biti kriv. E sad, u servisu mi kažu - ako prema proceni štete urade predračun sa neoriginalnim delovima, cifra će biti verovatno ispod iznosa za proglašenje totalne štete, a ako to isto urade sa originalnim delovima - proglasiće se totalka. E sad, šta mi je činiti? Delovi su svi bili originalni, ali da li je možda mudrije da tražim pri proceni da neki ključni delovi budu originalni, dok ta neka periferija poput limarije ili farova može biti i neoriginalna? u pitanju je Dunav osiguranje.

Link to comment
Treba mi jedan brzi savet. Pre neki dan sam doživeo saobraćajku. Još čekam izveštaj policije, ali 100% neću biti kriv. E sad, u servisu mi kažu - ako prema proceni štete urade predračun sa neoriginalnim delovima, cifra će biti verovatno ispod iznosa za proglašenje totalne štete, a ako to isto urade sa originalnim delovima - proglasiće se totalka. E sad, šta mi je činiti? Delovi su svi bili originalni, ali da li je možda mudrije da tražim pri proceni da neki ključni delovi budu originalni, dok ta neka periferija poput limarije ili farova može biti i neoriginalna? u pitanju je Dunav osiguranje.
Moje iskustvo od prošle godine: u Dunav osiguranju samo preuzimaš izveštaj policije, imaju dil sa njima, pa ćeš tek onda videti koja osiguravajuća kuća ti treba (ako nije slučajno taj ko je kriv za štetu osiguran baš kod Dunava). Tad zoveš osiguravajuću kuću, dogovoriš da urade procenu štete, i onda oni predlože moguća rešenja. Obično imaju svoje servise sa kojima sarađuju, i koji popravku nategnu tako da ne bude totalka ako ne mora, pošto oni posle za iznos jure svog osiguranika... Zavisi od tebe dosta toga - ako ti treba auto u voznom stanju izbegni totalnu štetu, ako hoćeš keš, ali dosta manji od realne cene tvog auta na tržištu onda idi na totalnu, ali procenjuje se valjda vrednost ostatka auta, pa ti dobijaš taj iznos, tako nekako, nisam 100% siguran... Ja sam radio sa Takovo osiguranjem, sredili su mi kola u njihovom servisu na Ledinama, rekli su mi posle da su morali da zakrpe jedno krilo umesto da ga menjaju jer su bili na granici totalne štete, auto je 20 godina star, lepo meni - lepo njima.
Link to comment

Tako nekako sam i ja shvatio. Izazivač udesa je isto u Dunavu, procena je već izvršena, a sa majstorom sam se dogovorio da proba da predračun tako uradi da se izbegne totalka, jer je auto star (iako dobro očuvan) i u slučaju totalne štete definitivno ne bih imao keša da ga popravim. Videćemo. U svakom slučaju, tnx :)

Link to comment
"Ko casa" je stanje automobila, a kompliment je "vozio stariji covek". Cerez toga - ja sam ranije zamisljao da na zapadu automobile voze sam jednonogi (druga noga je u grobu) matorci. Pozdrav,X500
Ima onaj drugi izraz - utegnut, stegnut™ što mi je uvek bilo smešno
Link to comment

novi(posle mene drugi) vlasnik mog starog auta me je zvao da odjavimo auto sa mog imena i prijavimo ga na njegovo..sto meni naravno odgovara jer ne zelim da imam problema i nemam pojma koja budala ce da vozi auto..kakva je procedura i jel ima nekih caka u tome da obratim pažnju? :unsure:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...