Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

dobro je, na vreme smo ovo provalili. reno je u pitanju i oni ugradjuju neki sigurnosni sistem.
ja sam u Renault ugradio Zeder, eno ga sljaka i dalje bez problema
Link to comment

1. akvalitetne sijalice2. neki bug u kablicima (masa, kratak spoj)3. osigurac4. tvoj auto nema oborena svetla :lol: idi kod elektricara da pogleda. bolje da mu das pare da to sredi nego da nonstop kupujes sijalice.

Link to comment

a jebiga, moracu da odem da vidim. potpuno je sumanuto, nema sanse da su toliko nekvalitetne sijalice. a pocelo odskoro, nije pravio probleme pre. jel zna neko nekog pristojnog strujasa? prosli kod kog sam bio sa starim kolima napravio kratak spoj pa mi malo goreo auto u predelu zadnjeg svetla. sva sreca sto sam imao u gepeku antifriza pa sam zagasio.

Link to comment

dobrog elektricara je teze naci nego dobru picku™ na ppp. Imas na juznom sa leve strane, kad ides uzbrdo, par komada. Nisu tesle™, al mogu da posluze.

Link to comment

Kad smo vec kod sijalica i tako toga, meni se uzjebala svetla (jos odavno ali se sad podsetih) tako da mi desno jace i nekako pravilnije sija od levog. Jel to mogu sam da resim nekako ili da teram kod majstora?

Link to comment
dobrog elektricara je teze naci nego dobru picku™ na ppp. Imas na juznom sa leve strane, kad ides uzbrdo, par komada. Nisu tesle™, al mogu da posluze.
Drugi sleva od Maxima Gorkog. Dobar i jeftin ;)
Link to comment
sto mi koji kurac crkavaju svetla napred u roku od odmah po zameni sijalica?duga pak rade, i pozicije
Uglavnom akvalitetne sijalice...meni pre par meseci tako za 2 nedelje otisla 2 fara i 2 migavca...elektricar nije ustanovio nikakvu nepravilnost osim nekvalitetnih sijalica pa mi stavio h7 koje ne mrdaju i odlicno rade...A kad crkne jedna sijalica pretpostavljam da ostale dobijaju tada nesto veci napon pa usled akvaliteta brze tj. odmah crkavaju...Za svaki slucaj neka ti neko to pogleda ali ne strahuj jer su verovatno samo sijalice...
Link to comment
Kad smo vec kod sijalica i tako toga, meni se uzjebala svetla (jos odavno ali se sad podsetih) tako da mi desno jace i nekako pravilnije sija od levog. Jel to mogu sam da resim nekako ili da teram kod majstora?
a jesi mozda probao da promenis sijalicu na tom nepravilnijem™ faru, pa onda da uporedis ?!
Link to comment
a jesi mozda probao da promenis sijalicu na tom nepravilnijem™ faru, pa onda da uporedis ?!
Probaj da je okreneš za 180 stepeni. Sijalice imaju klapnu™ sa jedne strane koja treba da bude odozgo. Nekad, u žurbi ne vodi se o tome računa pa se stavi pogrešno i jače svetli ka haubi
Link to comment

Imao sam sličan problem na kliju. Razlog preranog riknjavanja leve sijalice su vibracije koje proizvodi anlaser alternator ili šta god, pa od tih vibracija dodje do kratkog spoja i žarulja vrisne.Može da bude tako nešto, ili još veća glupost, kondenz koji se stvara u faru

Link to comment

meni se cini da sijalice nakon riknjavanja originalnih posle duze vremena crkavaju samo tako, i ja sam probavao i jeftine i skupe dzabe, u jednakom periodu moram da ih mijenjam.

kad smo vec kod sijalica i tako toga, meni se uzjebala svetla (jos odavno ali se sad podsetih) tako da mi desno jace i nekako pravilnije sija od levog. Jel to mogu sam da resim nekako ili da teram kod majstora?
moguce da je jedno svjetlo oboreno, imas vjerovatno tockic da ga sam podesis pored plastike od svjetala, ili da je okrenuto kontra, ako ima ona tri zuba? Otidji na tehnicki pregled, imaju tamo aparat za svjetla, nek ti vide podesenost i jacinu. Edited by beeva
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...