Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Mogu da zamislim. Felicia mi tako mirise, ali ne bi i30 da zakenjavam namerno. Vremenom ce i ona da zamirise tako, minus kokice plus smoki i chips.Ozbiljno pitam, ako neko zna neku foru nek podeli. Do sad sam vozio samo polovna i nisam se susretao sa ovim problemom.
postoje jonizatori za kola, jedna od funkcija je i neutralisanje mirisa svih vrsta ali su daleko pozeljniji zbog uklanjanja zagadjivacaimas ih kod nas, raspon cena je veliki pa baci pogled na ono sto ispunjava tvoje kriterijumeali da dodam, za koji mesec tvoj novi auto ce neizbezno dobiti svoj autenticni miris :P
Link to comment
Ne razumete. Njemu ne smeta neki loš miris nečega pa da osveži, već miris ničega, novog, dakle treba ga zagaditi.
Ne znam da li se zajebavas, ali nije miris nicega. Nesto pusta miris. Da li plastika, da li sedista, tapcirung, sta li. Ili sve to pomalo. Malo sam guglao i nasao da moze da se oseti i sest meseseci posle kupovine. Postoje saveti da se vozi sa ukljucenom ventilacijom(uzima se vazduh spolja) ili otvorenim prozorima(ovo najbolje funkcionise, ali kad je bilo lose vreme nisam mogao tako, a sad kad krene leto bice vruce). I ne bi mi bio problem taj miris toliko( i ako mi ne prija), vec sto se tako dobro uvlaci u odecu da posle izlaska iz vozila, u zatvorenoj prostoriji, ljudi na 3-4 metra od mene ga osete na mojoj odeci.Videcu da nadjem neko sredstvo ili jednostavno da se pomirim i cekam da nestane taj miris . Vec je sad malo bolje u odnosu kako je bilo pre mesec dana.
Link to comment
Ne znam da li se zajebavas, ali nije miris nicega. Nesto pusta miris. Da li plastika, da li sedista, tapcirung, sta li. Ili sve to pomalo. Malo sam guglao i nasao da moze da se oseti i sest meseseci posle kupovine. Postoje saveti da se vozi sa ukljucenom ventilacijom(uzima se vazduh spolja) ili otvorenim prozorima(ovo najbolje funkcionise, ali kad je bilo lose vreme nisam mogao tako, a sad kad krene leto bice vruce). I ne bi mi bio problem taj miris toliko( i ako mi ne prija), vec sto se tako dobro uvlaci u odecu da posle izlaska iz vozila, u zatvorenoj prostoriji, ljudi na 3-4 metra od mene ga osete na mojoj odeci.Videcu da nadjem neko sredstvo ili jednostavno da se pomirim i cekam da nestane taj miris . Vec je sad malo bolje u odnosu kako je bilo pre mesec dana.
A, izvini, nisam razumeo, znam da se nekad oseća onaj miris novog, koji brzo prođe. Moguće da mirišu gumeni delovi. Probaj presvlake da obrišeš sa nekim blagim rastvorom osvežavajućeg deterdženta, i plastiku, a za gumu ima neka fora koju je koristila moja žena za novu obuću - jednom sam kupio cipele sa gumenim đonom koje su nove ubijale tim mirisom celo okruženje. Ako imaš gumene prostirke izbaci ih.
Link to comment
Kako se otarasiti mirisa novog auta sem voznje sa otvorenim prozorima? Sva mi odeca smrdi na taj miris(smrad). Trazim po netu ali mi samo izlaze rezultati za neka sredstva koja sluze da ti auto zamirise kao novo. Sta je tacno dubinsko pranje i da li bi to pomoglo?
Ja ti garantujem da ce neki dobar miris od onih sto imas na pumpama resiti stvar. :) Ja to koristim za neutralizaciju duvana i savrseno uspeva. Areon mala bocica, okacis na retrovizor, jedan usmerivac vazduha usmeris na njega i odeca ce ti se osecati na to, a i sve ostalo.
Link to comment
Kako jeftin fazon da nam zapravo stavis do znanja da imas nov auto. <_< Reportovan si po vise osnova.
Ne vidim u cemu je tu problem? Nek' mu je sa srecom! Kupio bih i ja, ali imam nekih problemcica ... :(
Link to comment

Kupio bih i ja ali mi fali xx hiljada evra <_< Zezam se, nesho, bre :DNego, dve stvari sam primetio u zadnje vreme na Astri. Prva je to da mozda malo zatrzava pri niskom broju obrtaja, mada to moze biti i neki moj trip, a druga to da za 2 000km koliko sam presao od malog servisa nije potrosena ni kap ulja. Ovo drugo mi nikako nije jasno, posto mi je trosio oko pola litre onog Valvoline DuraBlenda, a ovo je sad Genuine GM, prilicno jeftinije...

Link to comment

Iskreno, nemam pojma. Koristio sam ovo prvo do skoro, a ovi u Kraljevcima mi sipali ovo drugo.521770462.jpggm_10w_40_engine_oil_petrol_diesel_5_litres_x_4_so_20_lt_93498493222792534.jpg

Edited by Zli Gli
Link to comment
uh ... help. imam problem. putujem vanka 15. jula i ostajem do kraja avgusta. registracija mi istice 11. avgusta. zakonski mogu da registrujem najranije mesec dana pre isteka, dakle 11. jula. sve je to lepo, samo je problem sto se na novu saobracajnu ceka 10 dana, a ja imam 3-4 dana max do polaska.jel zna neko neku foru kako bi mogao da dobijem saobracajnu po ubrzanom postupku ? u obzir dolazi i mito 100 gr kafe, ako neko zna nekog™ u ljermontovoj ili gde vec.
napraviš pisamce u kome moliš za izdavanje saobraćajne po ubrzanoj proceduri, navedeš razlog i priložiš uz papire i saobraćajna meni stigla za manje od 48h.drugi način je da tražiš produženje registracije na postojeće tablice, takođe uz molbu i dobiješ produženje uz stare tablice i saobraćajnu
Link to comment
napraviš pisamce u kome moliš za izdavanje saobraćajne po ubrzanoj proceduri, navedeš razlog i priložiš uz papire i saobraćajna meni stigla za manje od 48h.drugi način je da tražiš produženje registracije na postojeće tablice, takođe uz molbu i dobiješ produženje uz stare tablice i saobraćajnu
hvala ... nasao sam vezu u medjuvremenu. bice "sredjeno" cool.gif
Link to comment

Treba da registrujem auto kojem je prethodna registracija istekla pre vise od mesec dana, a nije bio u mom vlasnistvu. Da li osim ugovora o kupovini/poklonu treba jos nesto da se uradi, pre nego sto mogu da ga registrujem na sebe (neka odjava ili sl)?

Link to comment
Iskreno, nemam pojma. Koristio sam ovo prvo do skoro, a ovi u Kraljevcima mi sipali ovo drugo.521770462.jpggm_10w_40_engine_oil_petrol_diesel_5_litres_x_4_so_20_lt_93498493222792534.jpg
Ovo drugo koristim veoma dugo i toplo ga preporučujem zbog odličnog odnosa cene i onog što se za nju dobija. :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...