Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

da li auto, na recimo vrlo blagoj nizbrdici, troši više benzina u brzini ili leru, ili troši isto?pitala sam razne, i dobila oprečne odgovore.

Link to comment

Zavisi od krštenice automobila. To jest, da budem precizan, zavisi od toga da li ubrizgavanje goriva kontroliše ecu (računar) ili karburator (mehanička kontrola). U principu, ako je auto mladji od 10,15 godina ima elektonsku kontrolu. (ovde se ne računaju jugići i kečevi, velika većina njih je sa karburatorom)Šta se dešava, kod auta koji ima elektronsku kontrolu ubrizgavanja kad god skroz otpustiš gas a krećeš se nekom brzinom , ecu isključi dotok benzina u cilindre, krećeš se pomoću inercije tj. točkovi ti "okreću" motor. U tim trenutcima auto ne troši ni kap benzina. Kada u istoj situaciji izbaciš auto na ler ti više nemaš vezu motora i menjača a samim ti i točkova, te da se on ne bi ugasio ecu mora da ga snabdeva određenom (malom) količinom benzina.

Link to comment
Па као не постоје у српском... шгјз, нисам коментарисао пожељност, само сам пријавио вероватноћу, ако неког занима.
Nema veze srpski, nego sam na parking mislio, ni ja ne znam da li su rešili za šđćčž, a za yxw ne bi trebao biti problem.
Link to comment

Mislio sam da dosta znam, ali evo nečeg:Kakva je razlika između plivajućeg™ zamajca i neplivajućeg?? Šta je to uopšte? I zašto mi mnogi kažu, sad u fazi selekcije kandidata, nemoj, on ima plivajući ?DAjte neki odgovor prilagođen skromnim znanjima

Link to comment
Zavisi od krštenice automobila. To jest, da budem precizan, zavisi od toga da li ubrizgavanje goriva kontroliše ecu (računar) ili karburator (mehanička kontrola). U principu, ako je auto mladji od 10,15 godina ima elektonsku kontrolu. (ovde se ne računaju jugići i kečevi, velika većina njih je sa karburatorom)Šta se dešava, kod auta koji ima elektronsku kontrolu ubrizgavanja kad god skroz otpustiš gas a krećeš se nekom brzinom , ecu isključi dotok benzina u cilindre, krećeš se pomoću inercije tj. točkovi ti "okreću" motor. U tim trenutcima auto ne troši ni kap benzina. Kada u istoj situaciji izbaciš auto na ler ti više nemaš vezu motora i menjača a samim ti i točkova, te da se on ne bi ugasio ecu mora da ga snabdeva određenom (malom) količinom benzina.
hvala.da li neko zna kako se rešava problem ostavljenih, neregistrovanih automobila na parkinzima?par komada, sa potpuno ravnim gumama, iščukani i verovatno ne u voznom stanju, stoje po 3-4 godine na istim mestima. neki imaju tablice, a neki ne. postaje pomalo frka oko mesta za parkiranje u kraju, naročito posle ponoći.
Link to comment

- Nalog „Parking servisu“ za odnošenje vozila parkiranih na zelenim površinama i odnošenje napuštenih vozila daje Komunalna inspekcija.ilihttp://www.parking-servis.co.rs/lat/prenos_vozila/zahtev_za_uklanjanje_napustenih_vozila

Link to comment
Mislio sam da dosta znam, ali evo nečeg:Kakva je razlika između plivajućeg™ zamajca i neplivajućeg?? Šta je to uopšte? I zašto mi mnogi kažu, sad u fazi selekcije kandidata, nemoj, on ima plivajući ?DAjte neki odgovor prilagođen skromnim znanjima
Diskusija na cbc.
Link to comment

Stiglo mi neko pretece pismo od advokata beogradskog Parking servisa, gde me upozoravaju da platim ovih 1870 dindzi ili cu najebati, blablabla. Inace, platio sam dva sata regularno a kod treceg produzavanja zakasnio valjda 7 minuta ili tako nesto. Sve se desilo 2. aprila.Sta ce se desiti ako ne platim?

Link to comment

Mislim da mi je neko ovde prosli put rekao da ima 4-5 takvih neplacenih kazni i da jos nije najebao, i da se iz unutrasnjosti moze najebati samo ako je auto uzet na lizing. Ne bi bio problem da sam se bahatio, nego mi ide na kurac sto je u pitanju bilo jebenih 7 minuta i sto je peder to nakacio naknadno (isteklo u 13:23 a mi prosli pored auta u 13:30, kad smo isli prema kladionici, i nije bilo nicega). A i zao mi 1870 dinara, bas sam sad u banani.

Link to comment

Šta je nezakonito? I daj taj način, ne moš se više čovek iz unutrašnjosti parkirati u centru Prestolnice odkad su isparcelisali Šafarikovu.Glintiću, naravno da ti je nakačio naknadno neće ti on lupiti kaznu istog trenutka, mora da prođe neko vreme od kad te snimi, u prevodu imaš vremena da odeš da kupiš kartu, pošalješ sms šta već...u NSu donedavno si imao fore u 1 zoni 15 minuta sad je oko 5et...a i šta koji kurac nisi platio kad si znao da ti ističe, bilo ti puno 35 dindži?

Link to comment

Ma jok, bre, otkucao ja na vreme i trebalo da kliknem "send" ali sam bio u onoj skoli gde polazem nesto vanredno pa sam se zapricao s nekim valjda, jebem li ga... :isuse: Ma ne dam, ici cu u tvorza ako bas bude moralo. Za vikend mi nestao bajs, drugi takav (takodje polovan) ce me izaci oko 70 evra... nemam vise, jebati ga. A jos cekam onu kaznu za 0.7 promila iz maja prosle godine :mellow:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...